Konu Dışı [Genel Sohbet]


 • montrö 20 ve 21. maddeler tatbik edilerek rus savaş gemilerinin geçişine izin vermeme yolu denenebilir aslında. Keşke çanakkale boğazından geri çevirseler.


  MADDE 20. Savaş zamanında, Türkiye savaşan ise, 10. maddeden 18. maddeye kadar olan maddelerin hükümleri uygulanamayacaktır; savaş gemilerinin geçişi konusunda Türk Hükümeti tümüyle dilediği gibi davranabilecektir.

  MADDE 21. Türkiye kendisini pek yakın bir savaş tehlikesi tehdidi karsısında sayarsa, Türkiye'nin, işbu Sözleşmenin 20. maddesi hükümlerini uygulamağa hakki olacaktır.

 • Öte yandan Türk askerine saldırı sonrası İncirlik Üssü'nde de hareketlilik yaşanıyor.

  Üsten 2 F-16 uçağı ve 1 İHA kalkış yaptı. 1 helikopter ve özel uçak iniş yaptı.

  Kargo uçaklarının iniş ve kalkışları da sürüyor.

 • suriyenin elinde el arabası bile yok ne ucagı boyle donanımlı ucaklar nerede hepsi rusların verdiği rus ucakları acık acık hala diyemiyoz ne acı verici rusya saldırdı diyemiyoruz hala

 • İsrail:


  Türk askerlerinin şehit edilmesinden büyük üzüntü duyduk.


  Yaralılara acil şifalar ve hayatlarını kaybeden askerlerin ailelerine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.  En büyük düşmanlarımızdan İsrail bile açıklama yaptı. Koruduğumuz filistin veya din kardeşimiz bir arap ülkelerinden taziye mesajı görmedim. Giderler karşı safhımızda yer alırlar. Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur. Bu bir gerçek.

 • Şuan devleti yönetenlerin yapması gereken ilk şey Suriye rejimine ve Rusya Federasyonuna savaş ilan etmektir.

  Bunun dışında yapılacak olan her açıklama ve eylem sadece acziyet ifadesi olacaktır.

  Topyekün savaşa girmenin kötü sonuçlar doğuracağı muhakkak fakat enaz 33 askerimizin şehit olduğu ve bir o kadarının da gazi olduğu bir saldırı sonrasında sözüm ona rahat geçirdiğimiz hergün bizlere haramdır.

  Ve bu karar alınmadığı takdirde devleti yönetenler tarih ve toplum önünde hesap veremezler.

 • #SONDAKİKA


  Lavrov: "Eğer Moskova ile Ankara arasındaki mutabakatlar tamamen uygulansaydı, Türk askerlerin ölmesi gibi trajedilerden kaçınmak mümkün olabilirdi. Moskova, Suriye'de Türk askerlerin hayatını kaybetmesi nedeniyle Ankara'ya başsağlığı diliyor."


  Adamlar resmen dalga geçiyor. Biz yaptık ama sözümüzü dinleseydiniz bir şey olmazdı diyor. Yarın gene dostum putin deriz. Ne ABD ne Rusya hiçbiri dost müttefik olamaz olmamalı.