Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sistemi GGS ile düzelteceğiz diye (ki gidişat öyle ) herşeyi GGS okuyorum a2eca6fba209eaba43a.jpg

Şu haberi bile GGS okudum ve bize böyle fatura mı çıkar GGS’den dedim kendi kendime 😀

Tartışma yaratmak istemem ama bu pek vahim bir haber. Sağlık evrensel bir insan hakkıdır, bedeli yoktur. Amerika da şu an sağlığı parayla satmaya çalışıyor, durum belli: kendileri harcadıkları para başına en verimsiz sağlık hizmetine sahip ülke. Sokaklarda kalmış evsiz bir vatandaş kalp krizi geçirirse kim bakacak ona?

• Tartışma yaratmak istemem ama bu pek vahim bir haber. Sağlık evrensel bir insan hakkıdır, bedeli yoktur. Amerika da şu an sağlığı parayla satmaya çalışıyor, durum belli: kendileri harcadıkları para başına en verimsiz sağlık hizmetine sahip ülke. Sokaklarda kalmış evsiz bir vatandaş kalp krizi geçirirse kim bakacak ona?

Benimde GSS borcum var maalesef ki geçen sene muayene oluyordum 50 TL verip hastaneye ama şuanda yine rahatsızlıklarım olduğu halde bile randevu alıp gidemiyorum hastaneye

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• Bura

4-16_mart1987

Arkadaşlar,

Mesajlarınızı görünce CNN, FoxNews gibi Amerikan propaganda sitelerini inceliyorum ama bahsettiğiniz

türde hiç haber yok. Özllikle belirtiyorum çünkü bu kanallar bir Amerikn askerinin burnu kanasa ortalığı ayağa

kaldırırlar.

Bende çok da fazla propagandaya alet olmayın. Şu aşamada klasik bağırış, çağırış muhabbeti dönüyor.

Hareket olursa değerlendiririz ama şu anda bir şey yok arkadaşlar.

• Valla bana göre 3. Dünya savaşı yakın bir zamanda başlamazsa iyidir. Iran dediğinin arkasında durdu ve füzelerini etkinleştirdi. Bu büyük bir gelişmenin veya olası bir savaşın fitilini ateşlemiş olabilir

• Valla bana göre 3. Dünya savaşı yakın bir zamanda başlamazsa iyidir. Iran dediğinin arkasında durdu ve füzelerini etkinleştirdi. Bu büyük bir gelişmenin veya olası bir savaşın fitilini ateşlemiş olabilir

ABD savaş istiyor. Kasım'ı öldürerek İran'ın karşılıksız bırakamayacağı bir hamle yaptılar.

Bundan sonra İran'ın vereceği karşı reaksiyonlar ABD için saldırı bahanesi olacak.

Bunun 3.dünya savaşına evrilmesinin yolu Rusyadan geçiyor.Olası bir ABD saldırısında Rusya'nın takınacağı tavır ve yapacakları bu noktada çok önem kazanacak.

Beni düşündüren bir diğer nokta da ülkemizdeki incirlik üssü..

İran'ın mevcut füzeleriyle rahatça hedef alacağı bir konumda bulunuyor.

Ve bu üste bilindiği kadarıyla ABD ordusuna ait 40 civarı nükleer başlık mevcut.

Olası bir ABD-İran savaşında burası da hedefler arasında olacaktır.

Böyle bir sıkıntı yaşamasak bile kapımıza dayanacak olan İranlı mülteciler..

Hemen yanıbaşımızda doğalgaz satın aldığımız ve pekçok ticari ilişkimizin bulunduğu bir ülkede böyle bir durumun yaşanması bizi derinden etkiler.

Ayrıca dibimizde yaşanacak olan bir 3.dünya savaşında tarafsız kalabilir miyiz?

Bu da ayrı bir tartışma konusu.