Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • selamun aleyküm abilerim yaşım daha 15 meteoroloji ilgim var az çok bir şey biliyorum bilginiz bi kanal varmı yani daha çok bilgi sahibi olmam için sizlerden ne öğrenirsem kâr

• selamun aleyküm abilerim yaşım daha 15 meteoroloji ilgim var az çok bir şey biliyorum bilginiz bi kanal varmı yani daha çok bilgi sahibi olmam için sizlerden ne öğrenirsem kâr

Havaforum takip etmeye devam et

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bu forumu takip etmeye devam et derim. Kendini geliştirebiliyorsun ve dışarıdan bakınca sıkıcı gelebilir ama aslında çok eğlenebileceğin bir yer burası.^^

Katılıyorum abi bi hava olayları mutlu ediyor bide milli sporcu olmam spor ve hava 😂

• onurcanN

Enis 22

Konuyu veri paylaşım konusunu rahatsız etmeden buraya taşımak istedim.

onurcanN

Ne yazık ki plastik atıklar konusu bu dünya nın en büyük belalarından birisi.

Hem yok edilemeyen bir kirlilik hem canlı yaşamını riske etmesi hem kontrolsüz kaynak

tüketimi gibi değişkenleri ile, gerçek bir bela.

Plastik konusunda yapılacak en ufak bir iyileştirmenin bile fayda olduğunu düşünüyorum.

Bu konuda tekrar tartışırız ama gerçekten ciddi bir sorun.

Enis 22

Küresel ısınma ile ilgili hala "geç kaldık" ya da "vakit var" türü yorumlar yapamıyorum.

İçinde olduğum düşünce, bu ısınmanın dünya nın doğal bir döngüsü olduğunu savunduğu için,

sadece insanın yapacağı hatalı veya doğru hamlelerin kısa vadede olsa bile, genel sürece

etki edebileceğini düşünmüyorum.

Dünya üzerindeki volkanik faaliyetlerin artması, depremsellik, dünyanın manyetik kutuplarının

yer değiştirmesi iklim değişikliklerinin bir sebebi olabilir mi, incelemek lazım.

Ama bu konuların tartışılması gerektiğini düşünüyorum. Belki de çözüm bizdedr :)

selamlarımla

• Hocam peki şöyle demek mümkün mü?

Belki kendi mecrasında 1000 yılda oluşacak küresel ısı artışını biz son 200 yılda gerçekleştirdik.

Dediğiniz gibi bu olayın bir çeşit katalizörlüğünü yapmış olduk.

• Çok teşekkür ederim cevap için ilker abi 😊😊

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.