Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bir kaç soru var aklımda.

- YPG 32 km. geri çekilince bence Türkiye tarafından ulaşılamaz hale gelecek iyice. ABD silah yardımını sürdürecek,

Aynı zamanda Suriye ile bir anlaşmadan bahsediliyor YPG ile olan.

Neden müdahale edemeyeceğimiz bir güç oluşmasına izin verdik ki topyekün imha şansımız da vardı.

- 32 km tarafsız alan bana nedense Irak - 36. Paralel muhabbetini hatırlattı. ABD 36. paralel sınırlaması getirince

PKK orada iyice palazlanmıştı hatırlayanlar bilir.

- Kobani denilen bölge'nin akıbeti ne olacak.

- Yaptırımların şartı harekatı durdurmak ise, YPG'nin güçlendiğini görür ve operasyon düzenlersek, başımızda Demokles'in kılıçı

yüne sallanacak mı?

- Orjinal belegelerdeki "ateşkes" kavramına takıldım çok. Ateşkes iki meşru devlet arasında olur.

Biz kime operasyon yaptık ki orada? ( Bakın savaş filan demiyorum, operasyon diyorum. Bitiren ise ateşkes, ilginç)

Bence çok sevinmeden köprünün altından biraz sular aksın diye beklemek lazım.

iyi akşamlar

• Kim ne derse desin,Abdyi ayağımıza kadar getirtip,size 5 gün mühlet,bizim dediğimiz bölgelerde ne kadar itiniz köpeğiniz varsa çekin alın dedik oralar bizden sorulacak dedik resmen,işin özeti bu bence.Zaten istediğimizde buydu

İşin kokusu çıkmadan emin olmadan böyle demeyin. ABD kimse ayağına gelecek bir ülke değil. Bu işte başka bir şey olabilir. Daha dün cumhurbaşkanımıza aptallık etmeyin diye yazdığı çirkin mektup çıktı. 1 günde dönecek adam değil. Kim bilir neler var. Biz 1 kazanıyorsak bunlar 2 kazanmak ister her zaman.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Baktım hocam da topraklar ABD nin değilki bunun garantisini nasıl veriyor. Rusya, Suriye siz hayırdır demiyecek mi? Bunu demek istedim.

Anlıyorum evet ama emin ol artık eski Türkiye yok.Bugün Almanyada ki yerel bir medyanın dediği gibi "Türkiye artık Rus çıkarlarının ve Amerikan buyruklarının alanı değil de, stratejik bir ortak ve Avrupa'nın rakibi olarak görülmeli.''

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Bekleyip gorelim, en azindan sunu hem ABDye hem Avrupaya gosterdik, mudahale etmek sadece size ait degil gerektiginde bizde mudahale ederiz askeri olarak..

Aklima takilan seyler var benimde ancak ilk bakista istedigimizi aldik gorunuyor,bekleyip bakacagiz bizim icin onemli olan sinirimizdan uzak olan pkk-pyd-ypgliler ve olusacak guvenli alana yerlestirecegimiz 3 milyon suriyeli..

Putin ile toplanti bence daha kritil duruyor, eger rusya ilede anlasilir ve sonrasinda rejimle muhalifler masaya oturtulup( rusya garantorlugunde) cozume ulastirilirsa belkide suriyedeki savas son bulabilir..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bekleyip gorelim, en azindan sunu hem ABDye hem Avrupaya gosterdik, mudahale etmek sadece size ait degil gerektiginde bizde mudahale ederiz askeri olarak..

Aklima takilan seyler var benimde ancak ilk bakista istedigimizi aldik gorunuyor,bekleyip bakacagiz bizim icin onemli olan sinirimizdan uzak olan pkk-pyd-ypgliler ve olusacak guvenli alana yerlestirecegimiz 3 milyon suriyeli..

Putin ile toplanti bence daha kritil duruyor, eger rusya ilede anlasilir ve sonrasinda rejimle muhalifler masaya oturtulup( rusya garantorlugunde) cozume ulastirilirsa belkide suriyedeki savas son bulabilir..

Çok doğru noktalar Hocam.

asıl soru iki tane aslında.

Birincisi Tampon bölge. Bu alan asla boş kalmamalı. Oraya mültecilerin ciddi bir kısmı yerleştirilirse bu başarıdır.

İkincisi ve benim aklımdaki, YPG ne olacak?

Bu işin nihai noktası ABD değil. Rusya ve Suriye olacak.

Bekleyip görelim bakalım.

• Bence Amerika bekle gör politikası uyguladı

Operasyonu yapar mıyız , yaparsak ne yaparız , nasıl yaparız , silahlarımız nasıl

İstihbarat nasıl , Rusya ve Esad’ın tepkisi ne (ikisi de sınıfta kaldı) ve en önemlisi YPG/PKK nasıl savaşıyor

Bu bir haftada muazzam ilerledik , Ypg perişan oldu ve Amerika (İsrail emriyle ) acil anlaşmaya geldi , örgüt bitiyordu

Anlaşmasa bence Trump koltuğunu bile kaybederdi (bunu yazmıştım)

Bizde anlaşmak zorundaydık , Çünkü Rus yahudileri Putini sıkıştırıyordu ve Rusya Ypg’ye Kucak açmıştı

Bu anlaşma ile kötünün iyisi oldu

Biraz dinleneceğiz

Operasyon meşruiyet kazandı

Güvenli bölge oluşacak

Oluşmazsa bu sefer resmen Amerika onayıyla , işgal denmeden operasyona devam edebileceğiz (maddelerde var)

• İstediğimizi almışız, hala ne tartışılıyor anlamıyorum. İstediğimiz güvenli bölge kurşun sıkmadan oluşturulacak. Sözler tutulmadığı taktirde operasyona devam edeceğiz. Rusya ve rejimin olduğu bölge içinde putin’le görüşeceğiz.

Eskiden savaşı kazanıp masada kaybederdik. Şimdi Allah’ın izniyle hem savaşta hem masada kazanıyoruz.

Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz; sevindiriniz, nefret ettirmeyiniz. Hz. Muhammed (S.A.V)

• Şimdi Habertürk’te Abdullah ağarı dinliyorum, anlaşmadan pek memnun değil. ABD, hem Türkiye’yi hem de PKK/ypgyi elinde tutmayı başardığını, ypgnin ABD’nin güdümünde, biraz daha Güney’de konvansiyonel bir güç olarak varlığını sürdüreceği ve büyüteceğini belirtti. Ayrıca anlaşma maddelerinde PKK/ypgnin ABD’nin müttefiği olduğu gerçeğine imza attığımızı ve böylece 32 km.nin altında PKK’nın Türkiye baskısından tamamen kurtulduğunu söyledi. Böyle bakınca gerçekten olumsuz görünüyor. Sürecin nerelere evrileceğini dikkatlice takip etmek lazım.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• Sonuçta bunun Rusya'sı var, Esad'ı var, İran'ı var, bulduğu kucağa oturan PYD/PKK'sı var.

PKK paçavrasını indirip, Rusya bayrağı çekme tiyatrosu var.

Derdimiz terörü bitirmek mi, mültecilerden kurtulmak mı ilerleyen günlerde göreceğiz.

Rusya Menbiç'e girdi PYD çekildi mi? PYD'lilere rejim üniforması giydirmeyeceğinin garantisi var mı? Ruslarla müttefik değiliz zaten Rusların müttefiki olmaz kontrol altına aldığı ülkeler olur. Aksi olsa dost dediği İran'ı Suriye de sürekli ezmezdi.

Pyd-ypg nin Ruslar tarafından da kullanıldığı ele geçirilen silahlardan bariz görülüyor zaten. Minareyi çalan kılıfını uydurmuştur.

İşte o kılıf bize 440 km diyerek çıktığımız yolda 220 km olarak dönmesin diye 5 gün geçmeden hiçbir şey belli değil diyorum.

Derdimiz terörü bitirmekse Rusya'ya, ya istedigimiz güvenli bölgenin dışında kalırsın ya da Esad'ı vururuz dememiz lazım.

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• terör coğrafyasında yaşayan tüyü bitmemişlerin, dini, imanı, Vatanı, bayrağı için Gazi olmuş yiğitlerin, Şehadet şerbeti içmişlerin hatırına; kim hangi hain emel ve planlarla tuzak kurmuş ve kurmaya devam ediyorsa, ey Rabbim tuzak kuranların en hayırlısı olan sıfatınla onlara mumele eyle. kendi topraklarında baskı, şiddet ve zulüm altında yaşayan, göçe zorlanan, umutla huzur ve güven bekleyen din kardeşlerimizin umudunu boşa çıkarma Allahım. hayrı şer, şerri hayır sanarsınız; siz bilmezsiniz Ben bilirim diye buyurdun, öyleyse şerleri hayır eyle, herşey senin elindedir, hikmeti sır ilmindedir ya Rabbena.

• bütün denklemler Rusya bize ihanet ettikten sonra bozuldu

Türkiye şu anda Rusya’ya şah çekti bu anlaşmayla

Bakalım Ruslar ne yanıt verecek

Birileri iç politik dandik çekişmeleri global dengelerle karıştırıyor

Bazen Amerika’ya bazen Rusya’ya bazen ikisine de yakınlaşır görünüp tam bağımsız olup kendi HSS’mizi yapana kadar mücadeleye devam edeceğiz