Konu Dışı [Genel Sohbet]

• Çok iyi özetlediniz konuyu Baybars hocam

Ne kadar çift tırpanla zayıflatılsa da ordumuz ve hava kuvvetlerimiz disiplini ve tecrübesiyle 1 numaradır alanında

Afrin , Kuzey Irak harekatlarımıza ilaveten şu anda Doğu Akdeniz’deki stratejik uçuşlar da hem savunma hem de eğitim anlamında önem taşıyor

Bu arada 1-14 Nisan tarihlerinde Amerika’nın da katıldığı bir tatbikatta Yunanistan’ın elindeki S-300 ler , batılı ülkelerce test edilmiş , özellikle f-35 in

S-400 karşısında neler yapabileceği araştırılmış , test edilmiş

Bu durumda Rusya S-300 konusunda kendi kalesine gol atmış oluyor

Tabi S-300 içinde casus yazılım varsa onlar da F-35 in zaaflarına ulaşmış olabilir , olayın bir de o yönü var

Velhasıl Bilgi , Siber güvenlik ve istihbarat savaşları çağındayız

• Günaydın Havaforum hayırlı sabahlar cümleten. Cumanız mübarek olsun. Allah yapacağımız ibadetleri kabul eylesin inşallah. İyi günler bol kazançlar herkese.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Cumanız mübarek ola arkadaşlar .Dualarınızın kabul olması dileklerimle.

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Cuma gününü anlattı ve:

‘Onda öyle bir saat var ki Müslüman bir kul o saate denk getirerek namaz kılıp Allah-u Teâlâ’dan bir şey isterse, Allah ona isteğini mutlaka verir’ buyurdu.”

Şampiyon takım tutmadık,tuttuğumuz takımı şampiyon yaptık.🐊🐊🐊

• Hürmüz Boğazı ve şu an yaşanan aktivite çok risk bence.

İran'ın ( ki gayet haklıdırlar) İngiliz tankerine el koyması, İngiltere'nin uyarısı ve şu anda twitter üzerinde yayılan bir bilgi olarak, yüzlerce İran sürat teknesinin boğazda diğer gemileri tacizi dikkatle izlenmeli.

İlginç gelişmeler bunlar

Not : Ben hala bazı şeylerin iç ve dış siyasete yönelik showlar oldğunu düşünüyorum.

Çok kişi bilmez ama İran'da isimleri değişik bile olsa bir çok İngiliz ve Fransız firması çalışıyor.

Hatta İsrail'in, İran ile dolaylı dahi olsa ticari ilişkileri var. O yüzden işin bu boyutlarda olması bana

ilginç geliyor.

• İran mı ? Küresel sermayenin İslam dünyasına attığı en büyük kazık. Mezhepçilikte sınır tanımayan bir ülke. İsrail'den önce İranın yok olmasını isterim şahsen. İşi gücü şov. Başka bir şey yaptığı yok. En büyük zararı da İslam'a veriyor.