Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Tarim bakanlığına göre:

-Bir ürün yüzde 2'den fazla trans yağ içeriyorsa o ürünün içindekiler kısmına miktar yazılır

-Bir ürün yüzde 1'den az trans yağ içeriyorsa o ürüne trans yağı içermez yazilabiliyor

Fakat domuzlar üzerinde yapılan prospektif çalışmada binde 1 trans yağ içermesi bile ölen domuzların damarlarına bakınca yağ birikmesi(Ateroplakt vaskilur) tespit edilmiştir

Trans yağ 2003 yılında Danimarka'da yasaklamıştir. Günümüzde ABD ve Avrupa'da kullanımı yasaktır. Sağlık bakanlığı umarım kısa sürede trans yağ kullanımını yasaklar.

• Bir Bursa türküsü olduğu iddia edilen zeytin yağlı yiyemem ama basma da fistan giyemem aman türküsünün hikayesine göre:

Bir dönemin damgasını vurmuş margarin yağı ABD Türk iç pazarına pazarlama yolları arıyor ve bunun sonucunda zeytin yağını aşağılayan böyle bir uydurma bir türkü çıkıyor.

İsteyen için hikaye:

• Mısır nişastası oldukça sağlığa zararlı ve her hazır şekerli içeçekte bulunur.

Zararları:

Leptin hormonunu baskılar ve insanlar açlık hisseder. Obezite ve metabolik hastalıklara davetiye çıkarır.

İnsülin direnci oluşturur ve diyabet hastalığına davetiye çıkarır.

Verdiği tatla Dopomin D2 reseptorlerine zarar vererek dalgalanmalara yol açar(Bir nevi uyuşturucu ve sigarayla aynı işi yapıyor)

Öncelikli olarak topluma yön veren anne babalarımız öğretmenlerimiz profesörler, sanatçılar topluma karşı bir takım sorumlulukları vardır.

Daha sonra devlet, toplum sağlığı için politikalar gerçekleştirmekle mükelleftir.

Mısır şurubu lif içermez. Lifler ikiye ayrılır çözülebilir ve çözülmeyen lifler. Çözülebilir lifler bağırsaktaki delikleri tıkayarak emilim hızını yavaşlatarak karaciğeri yormaz, İnsülin seviyesi kademeli şekilde artarak vücutta zarar vermez. Çözülmeyen lifler vitamin içerir ve çok iyi bir kolon temizleyicidir hatta yapılan araştırmalarda kolon kanseriyle mücadele ettiği yazılır.

• Bu forumu kuran, geliştiren, yardımcı olan ve bizleri toplayan herkesten Allah razı olsun. Gerçekten harika forum. Deprem, futbol, hava durumu, gündem, dizi-film kitap önerileri her şey mevcut tam donanımlı forum. Öğrenmek istediğiniz her şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz. Her saat başı forumdayım bakmadan geçemiyorum :)

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Eric Pahon, ABD'nin Yunanistan'a yığınak yaptığı iddialarını yalanlayarak Amerikan ordusunun Avrupa genelinde yaz boyunca 9 ülkede yapılacak tatbikatlar için Yunanistan'daki bir limanı geçiş güzergahı olarak kullandığını açıkladı.

• ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Eric Pahon, ABD'nin Yunanistan'a yığınak yaptığı iddialarını yalanlayarak Amerikan ordusunun Avrupa genelinde yaz boyunca 9 ülkede yapılacak tatbikatlar için Yunanistan'daki bir limanı geçiş güzergahı olarak kullandığını açıkladı.

Ben iş amaçlı olarak yılın belli dönemlerinde sık sık Bulgaristan'a gider, gelirim.

Son iki yıldan beri, Bulgaristan - Türk sınırı bölgelerinde devriye gezen Amerikan Hummer'leri vardı. Bu yıl özellikle amerikan bayrak flamaları takılmış halde geziyorlar ki, bu tatbikat zamanından filan baya bir önceydi.

Bakın Yunanistan tarafını bilmiyorum. Bu Bulgristan tarafında gördüğüm durum iki yıldır.

Kısa vade de tekrar gidersem ve yollarda görürsem fotoğraflarım.

Ama tatbikat söylemleri bana inandırıcı gelmiyor.

Şu olabilir bir ihtimal;

Türk sınırından geçiş yapabilecek mültecilere karşı bir önlem alınıyor denebilir ama o işide Alman devriyeleri yapıyor AB gücü adı altında, ki gidersem yine onları da fotoğraflarım.

Selamlar

• Ben de yıllardan beri Bulgaristan sınırındaki ilçe Demirköy'de yüzerken sınır hattındaki Bulgaristan bayraklı sahil güvenlik gemilerini görebiliyorum. Hatta bazen yüzmeye kendimizi kaptırıp iyice yaklaştığımızda Türk askerler tarafından 'Gençler daha fazla ilerlemeyin sınır bölgesine çok yakınsınız' diye uyarılıyoruz ^^

• Ben de yıllardan beri Bulgaristan sınırındaki ilçe Demirköy'de yüzerken sınır hattındaki Bulgaristan bayraklı sahil güvenlik gemilerini görebiliyorum. Hatta bazen yüzmeye kendimizi kaptırıp iyice yaklaştığımızda Türk askerler tarafından 'Gençler daha fazla ilerlemeyin sınır bölgesine çok yakınsınız' diye uyarılıyoruz ^^

Onlar hep var da, iki yıldan beri Amerikan ve Alman devriyeleri var ve ilginç olan o.

• İstanbul Blockchain Okulu açılıyor..

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ortaklığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamındaki Habitat Derneği’nin İstanbul Blockchain Okulu Projesi'nin lansmanı gerçekleştirildi.

• Hayırlı sabahlar.Tüm İslam aleminin Cuması hem de Kadir Gecesi mübarek olsun.Rabbim yaptığımız ibadetleri ve duaları dergahı izzetinde kabul etsin inşaAllah.Rabbim geçmiş ve gelecek bütün günahlarımızı affetsin bizi kurtuluşa eren kullarından eylesin inşaAllah.Amin.

• Gunaydin Havaforum, hayirli cumalar guzel gunler. Bugun Kadir gecesi,1000 aydan daha hayirli olan bu gunde rabbim ibadetlerinizi dualarinizi en guzel sekilde kabul eylesin..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Malatya'da F4 savaş uçağı üsse geri inmek üzeri iken iniş takımları arızalanmış ve 2 pilotumuz ejeckt (uçaktan atlamak) yaparak kurtulmuş. Artık F4'ler tamamı ile envanterden çıkarılmalıdır.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Trump'tan Gülen yapılanması davasında yargılanan ve şartlı salıverilen Serkan Gölge açıklaması:

"Az önce cezaevinden ev hapsine gönderildiğini öğrendim. Oradan da yakın bir zamanda Amerika'ya verilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yardımı için teşekkür etmek istiyorum."