15-28 Şubat Arası Dönem

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ahmet Kasva üstad da kepenklerini indirerek kışı bitirdigini twitter da duyurdu.
    Kışı bitiren üstadların sayısı artıyor.

kardeş twitter adresini yazarmisin bi zahmet.

O bati kutup surekli atlantik ile temasta oldugu icin daha zor beklemtimiz.

• Hocam, konunuz hayırlı olsun. Bu sene mesajlarınızı sık sık takip etmeye çalıştım. Her mesajınız beni heyecanlandırıyordu. Hele de kar geleceği yönündeki mesajlarınız konularınızı okudukça acayip sevinip heyecanlanıyordum. Hatta konunuzda sorduğum bir soruya bile cevap verdiniz. Bunun için ayrıca teşekkürler. Ama dediğiniz gibi nasipten ötesi olmuyor. Her şey Allah'tan. Bu noktada size yüklenen ya da sizin deyiminizle sizi günah keçisi ilan edenlere sadece gülüyorum.
    Kendi adıma bundan sonra kar falan da beklemiyorum. Tek isteğim çiftçimiz, tarım zarar görmesin. İnşallah da görmez. Doğa nasıl dengesini bulur bilemiyorum ama umarım bizler bozdugumuz o dengenin yerine gelmesini beklerken zarara uğramayız. Allah , her şeyin hayırlısını versin.
    Teşekkürler hocam. Emeğinize sağlık. Biz, sizle metreleri seneye hazırlamaya da razıyız.

Sagolasin kardesim.

Ben metremi henuz duvara asmadim.

Avrupaya inecek guclu bir soguk hava var. Bati Orta Avrupami yoksa Dogu Avrupami bakicaz artik.

22 Subata kadar guclu sistem gelme ihtimai yuzde 5 tir.

Avrupayi etkileyecek sistem 22 sinden sonra gelecek. Ibrenin bize donmesi tecrubelerime gore aysonunu bulacak.

Sure uzun. Ben kışı bitirmedim. Şubat ayı cikmadanda bitirmem. Heleki bir guclu sistem ihtimali varsa. Hayirlisi bakalim.

• @Efsane-Semih modellerde pek dişe dokunur birşey yok Üstadlar kapatmaya başladılar kışı
    İçimden Üstad ne diyor bu duruma acaba dedim ; daha metremi asmadım dedi umarım abi çok özledik vallahi biz karı

• @Efsane-Semih modellerde pek dişe dokunur birşey yok Üstadlar kapatmaya başladılar kışı
    İçimden Üstad ne diyor bu duruma acaba dedim ; daha metremi asmadım dedi umarım abi çok özledik vallahi biz karı

Haftasonu daha iyi goruntuler gorucegimizi dusunuyorum. bakalim.

• @Efsane-Semih üstadım bilgilerim çok yetersiz ama hissettiğim şu bu kış böyle bitmeyecek giresun 2200 rakımda bulunuyorum işim gereği burda metre metre kar olması gerekirken toprak açıldı don bile yapmıyo geceleri o yüzden böyle bitemez ya da bitmemeli size inancımız hiç bitmeyecek ihtimal hala kuvvetli o metreler çalışacak ay sonu dediğiniz gibi zafer inananlarındır

• 1)batı kutubun genellikle kuzeydogu abd yi vurmasi
    2)dinamik alçak basınç kuşakları devamli oluşmasi
    3)hazar yükseğinin yerinden dahi oynayamamasi
    4)ispanya-fransa-italya havzasinda ab üremesi
    5)azor pasifize oluşu
    6)sahra çölüne dahi kar yağması
    7)ülkemize genellikle cephe sistemi vurmasi

Bu kışı bu maddelerle hatirlayacagiz...

@Efsane-Semih

• eğer kış mevsimi=kar yağışı demekse,zaten memleketimizin bir çok yerine kış hiç gelmedi..bu yüzden kış bitti demek anlamsız.zaten hiç başlamadı..saygılar..

• eğer bu kış şubat sonunda veyahut mart başında kıyılarda dahil ülke genelinde güçlü bir sistem gelirse, önümüzdeki sene içinde forum ahalisi; kışın 1 ay değil de 2,5 ay olduğunu anlayıp adam yerine konmayan o 1,5 ayda da kar yağabileceğine ve kışın erken bitirilmesinin yanlış bir düşünce olduğuna dair genel bir kanaat getirmesi kuvvetle muhtemel olacaktır.

• İnce bir çizgide artık 2017-2018 kışı.Ortası kesinlikle yok.Ya gelecekteki kışlarda "aman 2018 gibi bir kış olmasın" diye anılacak yada "çektirdi çektirdi ama ne sistem geldi be" dedirtten.

• ''Zafer inananlarındır.''

15 28 Şubat arası mevsim normalleri ve altında seyredecek fakat konuşmaya değer bir kar almayacağız. İstediğimiz şartlar yine oluşmayıp kuzeyimizde bekleyen soğuklar yine kırımdan kavis alıp doğuya karışacaktır. Şu an uzun vade de -5 ortalamasında yoğunlaşan diyagram günler geçtikçe 0 ardından +5 derecelere meyledecektir.

Karayel karar ver X/

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Tahmin siteleri hic biri tahmin etmedi tahminleri iflas etti..oysaki guneydoguda sabah lokal guzel yagislar var :D BIR GECE ANSIZIN BI BAKMISIZ BUTUN TURKIYE KAR'A DOYDU