Marmara ve Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar

• Bu kadar kısa süre kalmışken Ecmwf ile Gfs nin hala farklı çıktılar vermesi çok garip..

Ecmwf, akşam güncellemesinde de bu inadını sürdürecek mi bakalım?

• Son anda büyük bir çark göreceğiz hissediyorum modellerde bir gariplik var ama çözemedim mutabakat yok şu güncellemeye kadar örneğin; şekil A gfs (p) bakınız şu an guncelleniyor gfs ile arasındaki 10 farkı bulunuz.

Olumlu ya da olumsuz

takibe devam

Son 24 e kadar

• ya arkadaşlar dostlar ahilerim kardeşlerim bu iki model bu akşam mutabık olsa ne değişecek size sorarım sistem ülkeye girdiği anda bile çok radikal değişiklikler oluyor yarın icin iki model de kara gömülür dese inanın 24 saat bilr olsa güvenmem hocaların da yapacağı bir sey yok veriler çok dengesiz yoksa onların bilgisinden kimsenin şüphesi olamaz ama bana sorarsanız 6 saat sonraya bu iki model kara gömülür dese bile inanmayın kendinizi kaptırmayın aza odaklanin ki cok olursa mutlu olun yoksa ben bu sayfayı senelerdir takip ederim ama kis olunca hesap aldığım için unutuyorum başka hesap alıyorum bazen misafir olarak takılıyorum ama bu sayfada gördüğüm tek şey ateş eden ve sistem yaklaştığında küsen sitem eden forum üyeleri oluyor çünkü sistem sürekli erteleniyor adam efsane bekliyor bir bakıyor 2 gün sonraya kalıyor sonra diyorki neyse iki gun geçer bir bakıyor 3 gün sonraya sonra 1 hafta sonra ve sistem geliyor adam havada kar görüp kuru soğuğu yiyince deliriyor.. evet haklısınız yıl olmus 2019 daha doğru düzgün veri hesaplayamayan modeller kullanılıyor biri edirne oteki van diyor mantık olarak ankara da buluşmaları lazım ama o da olmuyor sonuç belçika oluyor ve bize yine hüsran bekle bekle bekle bekle başkasına nasip olsun.. çok konuştum arkadaşlar özet olarak beklentiyi minimum tutun ki bu kadar tutarsız beceriksiz tahmin yapan modeller sizleri üzmesin herkese bol karli günler

• bu akşam büyük ihtimalle gfs ecmwfyi yanına cekicektir bunu diyagramlara bakarak rahat bir şekilde anlayabiliriz paralel çok güzel cıktı sunuyor paralelide sürekli takip ederim gfsyi kaç oldi yola getirdi insalah paralelin dediği çıkar

• Herkese iyi günler arkadaşlar, telefona yeni bakabildim bugünkü çıktılarda da sanırım bir eşleşme olmamış. Son mesajları okuyabildim. Kısaca özet geçebilecek var mı acaba :)

• Bakalım kim kimi kendi tarafına çekecek. Yağış konusunda bölgemiz için sıkıntı yok fakat istanbul ve çevresi soğukta sıkıntı yaşayabilir. Marmaranın güneyi daha şanslı gözüküyor şu anlık*. Soğuklar kırpılmadan biraz daha kaysa üstümüze çokta güzel olur. Yarın akşam ecmwf ve gfs çıktıları bakalım ne diyecek. Eğer yarın akşam dahi mutabakat'a varamazlarsa sancılı bir sistem olacak gibi duruyor. Allah gönlümüzdeki neyse onu hayırlı etsin.