23 Ocak Sistemi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu sene henüz Kayseride şöyle karın üstüne basıp kırt kırt diye ses çıkararak yürüyemedik inşallah bu sistemde hasret gideririz. Saygılar hocam

Einmal editiert, zuletzt von YasinGonen ()

• semih hocam geçen sene 7 ocak olarak duyurduğunuz sistem 6 ocak akşama doğru yağmaya başlamıştı. bunda da 22 ocak akşama doğru sistemin yurda girmesini bekliyormusunuz

• Aklımda kesinleştirdiğim bir şey var. 23'ünden itibaren zincir kırılıyor. 23 sistemi ise zamanla düzeliyor. Kendi bölgem için konuşuyorum, 23'ünde ya 5 cm alırım yağış eksikliği yüzünden ya 50 cm.

AF-YOK

• semih bey bir de yarını görmek isteyebilir haklı olarak..bugün biraz bozulma var 23 sistemi için..yarını bekleyip daha emin konusmak ısteyecektır diye düşünüyorum..

• semih hoca çarşamba akşamına kadar modellere bakmayın demisti yarin aksam gerekli açıklamaları ve mujdeleri verecektir 6 saatte bir değişen modellere gore açıklama beklemeyin

• Arkadaşlar üstadlar, yazarlar ve moderatörler dahil hepimiz insanız ve kar avcılığı dışında herkesin işi , gücü , belki problemleri ve özel hayatı var
    Bu sistem efsaneye de dönse , kuşa da dönse burada tahminler yapıldı
    Adı üstünde tahmin.
    Mutlak yüzde yüz sonuç beklemek ne bilimsel olur nede genel doğrularımıza uygun olur , devasa bilgisayarları köle gibi kullanan modeller bazen 24 saat için bile kar örtüsü beklentisini tutturamıyorken , kar açlığı konusunda ne kadar haklı da olsak 150-200 saatler için bu kadar ısrarcı kesin beklentili olmasak ve sabırla açıklamaları beklesek daha iyi olur diye düşünüyorum.

• Semih hoca bu akşam yada yarın akşam açıklama yapacaktır arkadaşlar.Kendisi hasta olduğu için foruma giremiyor.Bu dönem herkesi hasta etti.:)