27 Aralık - 15 Ocak Tahmini

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • gebze merkez kaç cm kar alır

10 cm e yakın örtü bekliyorum

Hocam trakyada demirköy tarafları kaç cö olabilir?

Bildiğiniz üzere her zamanki yağış azlığı var hocam 5 cm civarı tahmin ediyorum.

halkalı atakent kaç cm olur tahminen?

5-10 arası beklentilerim dahilinde.

Hocam k.maraş merkez için bir öngörünüz var mı ? Rakım:568

16 sı akşamı kar yağışı alabilir soğuklar yeteri miktarda olursa eğer yağış iyi 10 cm i zorlar yarından sonra tekrar bu sorunu hatırlatırsan daha detaylı konuşuruz hocam

Hocam Denizli merkez de kar beklentiniz var mı? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Kar beklentim var hatta örtü bekliyorum

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Hocam Eyüp Alıbeyköy civarı kaç cm kar alır ?

Kadıköy fikirtepe rakım 50 beklentiniz nedir hocam :)

İstanbul geneli için aynı şeyi söylüyorum 5 cm üzeri örtü bekliyorum kıyılarda bu azalacaktır ortalama 7-8 cm e ulaşabilir

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Geçen cumada tekrar dile getirmiştik 22 si gibi sistem gelecek diye GFS ilk sinyalleri verdi öyle böyle sinyal değil hemde UZUNLARI yaktı direk :)

GFS nin şu verdiği sinoptikteki sıcaklıklar biraz daha düşük olabilir -16 ların marmara batı karadeniz hattında cirit atmasnı bekliyorum ...

EEE şimdi kışı bitirenleri pistten alalım çünkü biz daha YENİ BAŞLIYORUZ !

Priestley

• Af edersiniz de Ankara 15'indeki sistemde nereye 10 cm kar alıyor acaba bir Ankaralı olarak yazayım dedim.Görmemezlikten gelmek Ankarama hakeret sayılır gözümde.500 hpa Karadenizde takılıyor ortalıkta AB yok iken af ederiniz DEK mi gelecek Ankara'ya da 10 cm demişsiniz?

GFS gece güncellemesi klasik soğuk cephe geçişinde yağmur devamında soğuk geldikten sonra yağış kalmadığından kuru soğuk vermiş güzel Ankarama...

forum.havaforum.com/attachment/12620/

GFS bildiğiniz klasik Ankara boşluğu vermiş gene 15'inde

forum.havaforum.com/attachment/12621/

• @PolarVortex düşünce özgürlüğüne sahipsiniz ve bunu paylaşmakta en doğal hakkınız. Sistem anında görüşelim tekrar

Priestley

• Hocam merhaba hatırlatırsan demiştin k.maraş için son durum nedir acaba yakın sistemde bir örtü oluşur mu merkez için?

Kardeşim tekrar merhabalar 15-16 ocak arası maraşa -1,4 derece arası sıcaklıklar hakim olacak yağış anında görüntülük kar yağışları görülebilir şimdilik fazlasını beklemeyelim olursa sürpriz olsun ;)

Priestley

• Hocam tekirdag için 5 cö civarı demiştin ama kar haritaları ikiside bize hiç biley vermiyor senin gorusun nedir?

Dek yağışlarını tam olarak göremez kar haritaları ben uygun ortamın oluşacağı kanısındayım.

Priestley