Kıyılara Kar Ne Zaman Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Vallahi nereyi uygun buluyorsam oraya yorumlarımı yazıyorum. GFS ve ECMWF dışındaki diğer modellere de bakma fırsatım oldu. Yunanistan üzerinde oluşması muhtemel bir AB var 96h sonrasında, eğer derinleşirse soğuk havanın yönünü Ergene havzasına doğru çevirebilir. Zaten soğuk çekirdek yönünü AB vasıtası ile çevirdiği takdirde Almanya Polonya Macaristan arasında YB alanının stabilize olmasını beklerim.

• Vallahi nereyi uygun buluyorsam oraya yorumlarımı yazıyorum. GFS ve ECMWF dışındaki diğer modellere de bakma fırsatım oldu. Yunanistan üzerinde oluşması muhtemel bir AB var 96h sonrasında, eğer derinleşirse soğuk havanın yönünü Ergene havzasına doğru çevirebilir. Zaten soğuk çekirdek yönünü AB vasıtası ile çevirdiği takdirde Almanya Polonya Macaristan arasında YB alanının stabilize olmasını beklerim.

hocam simdi benim gibiler vardir diye soyluyorum. yazdiklarinizi bir kerede anlayamadigimiz icin tekrar tekrar donup bakmak gerekiyor. sayfanizda olunca tekrar bulmasi kolay oluyor. malum bazen 15-20 sayfa acik oluyor ve hersey birbirine cok karismis olabiliyor. :boat:

• @wildleo1907 hocam bu başlığın varlığı ve “kıyılara kar” için kış boyu yaptığınız yorumlar ve en önemlisi de birçoklarının havlu attığı bir ortamda ( ki bu haftalarca sürdü ) ısrarla modelleri ve gelişmeleri bıkmadan yorumladınız ve kar yağma şartlarında önemli bir kitle için eğitici oldunuz , bu sene itibari ile başarılı ve gelen sistemden dolayı isabetli yaklaşımınızdan ve sinerjinizi koruduğunuzdan dolayı kutlarım.
    Kar geliyor hocam kar , ve bildiğin Blizzard tadında hem de kıyılara :)
    Darısı İzmir’in Trabzonun ve Antalya’nın başına..

• Bu forumda çok değerli tahminciler var. ama kesinlikle en iyi tahminci olarak widleo hocamızı buluyorum. Çok bilimsel ve çok makul yaklaşıyor. Havadan sudan efsane demiyor. çok ciddi ve olduğu şekilde konuşuyor. Bu yüzden pek ilgi görmüyor olabilir ama benim nazarımda bu forumda en iyi tahmincidir. Son sistemdede bunu gösterdi. Selam olsun sana kardeşim.

• Değerli Arkadaşlar, öncelikle değerli yorum ve takdirleriniz için çok teşekkür ederim. Kısıtlı zamansal olanaklarla elimden geldiğince sizlere doğru ve makul bilgiyi vermeye çalışıyorum. Ancak vurgulamak istediğim birkaç önemli nokta var şöyle ki:

• Havaforum bir aile ve bu aile içinde başta yazar ve tahminci arkadaşlar olmak üzere, admininden moderatörüne, bölge sorumlulularından özellikli konularla bizleri mest eden @Cold.EFso ve @SiberianTiger gibi nitelikli arkadaşlarla birlikte birşeyler yapmaya çalışıyoruz.
    • Yapılan tahminler, çözümlemeler birbirinden farklılık arz etse de aynı modeller gibi belli bir süre içinde mutabakata varıyor ve aynı şeyi farklı üsluplarla söylemeye başlıyoruz.
    • Meteorolojide meydan okuma yoktur, düşünsenize kime ve neye meydan okuyorsunuz haddinize mi bunu yapmak? Meteorlojide tahmin vardır ve süreklilik arz eder, bir saat sonrası için bile bu böyledir bırakın ki 10 - 15 günü.
    • Diğer yazar arkadaşlarımın başta @Efsane-Semih olmak üzere her birinin tahmin konusunda farklı yetenekleri var ve ben onlardan olduğu gibi bu sitedeki diğer herkesten yeni birşeyler öğrenme çabası içerisindeyim.
    • 2004 yılında CNNTurk meteoroloji sayfasında tanıdığım @Efsane-Semih kardeşime -ki benden çok daha başarılı olduğunu düşünüyorum- asla laf söyletmem hele kendi konu başlığım altında bunu yaptırtmam bunu özellikle vurgulamak istiyorum.
    • %100 gönüllülük esasına göre ayakta duran ve çabalarından ve kararlılığından dolayı her zaman tebrik ettiğim @Aytac ve @Samet_113 arkadaşlarımı ayrı bir yere koyuyorum ve buradan selam ve sevgilerimi iletiyorum.

Lütfen bizleri takip ederken yukarıdaki esaslar çerçevesinde bakın olaylara ve bunun amatör bir olay olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
    Saygılarımla,