İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu hafta soğuma var, ardından ısınma var, 11'inde hafif soğuma var, ardından 4-5 gün yağışsız ve ılık geçecek demiş. Devamıyla ilgili de durum değiştikçe haberdar ederiz demiş.

• Bugün İstanbul`da hava günlük güneşlikti baharı andırıyordu. Birkaç kişinin diyaloguna rastladım, öyle içime oturduki unutamadım sinirlenmemek elde değil. Geçen diyalog;

+Havalar harika bahar erken geldi
    - Aman aman hiç bozulmasın

ALLAHIM ne olur bizimde yüzümüzü güldür artık! :(

• Tabii ki sistemi yakın vadeye alana kadar her güncellemenin güzel olması beklenemezdi ve keza GFS akşam güncellemesi de üzen bir güncelleme oldu. Çok canımız sıkılmasın şayet daha yolumuz uzun. Şimdi birde ECMWF'i izleyelim..

Bara döda fiskar följer strömmen...

• son güncellemelerde GFS ve ECWMF farklı konudalar bizim için. ECWMF bu akşam bakalım ne yapacak, eğer ışık yakmaya devam ederse gün geçtikçe düzeleceğini düşünüyorum

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bugün İstanbul`da hava günlük güneşlikti baharı andırıyordu. Birkaç kişinin diyaloguna rastladım, öyle içime oturduki unutamadım sinirlenmemek elde değil. Geçen diyalog;

+Havalar harika bahar erken geldi
    - Aman aman hiç bozulmasın

ALLAHIM ne olur bizimde yüzümüzü güldür artık! :(

Bilmiyorlar ki birkaç sene böyle kış geçse topu atar hastalıktan kırılırız. Kar berekettir. Kar huzurdur.

• Ben ılık geçen kışlardan sonra yazların hep bol orajlı geçmesini istemişimdir ve bundan keyif alırım.Bu kış ılık geçecek anlamında demiyorum tabii.Mesela 2014 kışı ılık geçmişti ama peşinden gelen yazda nerdeyse güneş yüzü görmedik.2009 yılı da öyleydi.Ilıkçıların yazı kabusa dönmüştü,yağmurlar,dolular,hortumlar. :D Kış yoksa yaz da olmaz. :D

• Ben ılık geçen kışlardan sonra yazların hep bol orajlı geçmesini istemişimdir ve bundan keyif alırım.Bu kış ılık geçecek anlamında demiyorum tabii.Mesela 2014 kışı ılık geçmişti ama peşinden gelen yazda nerdeyse güneş yüzü görmedik.2009 yılı da öyleydi.Ilıkçıların yazı kabusa dönmüştü,yağmurlar,dolular,hortumlar. :D Kış yoksa yaz da olmaz. :D

onlar sadece tesadüf bu sene başka

• 87 Mart ayının ilk haftası kim diyebilirdi ki İstanbul'u kar fırtınasının esir alacağını teknoloji bile çözememiş, meteoroloji bile son anda kar yağışı olacağını belirtmişti. O yüzden sabır ve dua bekleyelim inşaallah olacak.

• Arkadaşlar bu sayfada defalarca uyarı yapıldı uzun alıntı yapmayalım diye. Bugünden itibaren uyarmadan 2 alıntıdan fazlasını sileceğim. Okumak gerçekten zor oluyor. Lütfen "@" ile etiketleme yolunu kullanalım.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN