İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bu tip insanlar konu ve görüntü kirliliği yapıyor. rakımı neredeyse 200mt civarında olan biri yerde örtü görme ihtimalinin çok yüksek olduğu bir sistemde kar falan yok diyor. bu tipler her daim mutsuz olmayı üzülmeyi hakeden tipler.

• @Samet_113 Abinin verdiği yetkiyle artık sürekli negatif mesaj atan "yeni üye" ve "profil fotosuz" (Düzgün yeni ve profil fotosuz üyelerimizden özür dilerim genelleme yapmak istemiyorum) tiplere karşı daha sert davranmaya başlayacağımızı buradan bildiriyorum.Hodri meydan.İnsanlar buraya sizin bu verisiz saçma sapan negatif yorumlarınızı okumaya gelmiyor.Kar yağmasa bile burada bir aile ortamı var.

Arkadaşı sıcak yerlere gönderdik.Kar mar yoksa başka karsız forumlarda takılabilir gönül rahatlıyla.Buradan da yazıyorum.Sırf kar yok dediği için ban yemedi.2 gündür yaptığı her yorumu forumun huzuru bozmaya yönelik olduğu yönetimce fark etmiştik zaten.Son yazdığı ile kendi biletini kendisi kesti.

• @Samet_113 Abinin verdiği yetkiyle artık sürekli negatif mesaj atan "yeni üye" ve "profil fotosuz" tiplere karşı daha sert davranmaya başlayacağımızı buradan bildiriyorum.Hodri meydan.İnsanlar buraya sizin bu verisiz saçma sapan negatif yorumlarınızı okumaya gelmiyor.Kar yağmasa bile burada bir aile ortamı var.

Arkadaşı sıcak yerlere gönderdik.Kar mar yoksa başka karsız forumlarda takılabilir gönül rahatlıyla.Buradan da yazıyorum.Sırf kar yok dediği için ban yemedi.2 gündür yaptığı her yorumu forumun huzuru bozmaya yönelik olduğu yönetimce fark etmiştik zaten.Son yazdığı ile kendi biletini kendisi kesti.

aynen. biraz edep lütfen

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

Einmal editiert, zuletzt von GeneralAlonso55 ()

• Buradan yine yazıyorum.Aksi görüşünüzü düzgünce yazarsanız kimsecikler size bir şey demeyecektir.Demeye de hakkı yoktur.Özgür bir forumuz. Ancak herkes görüyor, aksi görüş yazanlardaki genel özellik midir bilinmez hep bir sağ sola sataşma merakı var.Bu tür üyeleri barındırmayacağız buradan açık açık yazıyorum.Verisini koyup aksi görüş bildirenlere de saldıran olursa onlarda ceza alacak.

• @1929efsanesi dek tahmini yapılırken karadenizin açıklarında, karadan 50-100km uzaktaki yerin skew-t diyagramına bakılarak yapılmalıdır. Orada koşullar yeterliyse uygun rüzgar hamleleriyle kütleler güneye iner. Son güncellemelerde 700hPa nemliliğinde ve 500hPa sıcaklığında gelişme var. Bahsettiğim yerlerde sıcaklık -30'un altına inmiş halde. Karadeniz ise hala soğumamış halde. Güzel kütleler göreceğimizi düşünüyorum ben bekleyip görelim.

• Kar sevdalıları 2 yıldır takip ettiğim siteye üye oldum bende. Bence umudumuzu kaybetmeyelim kar göreceğiz tüm şehirde pazar gece ve pazartesi sabahı.Sonrası da zaten Allahın izniyle KARpostallık olacak.

• 14-15 sistemi için haftabaşından bu yana; Skew-T ve yardımcı olabilecek parametreleri takip ediyorum, her gün daha olumlu olmaya başladı. Bende onun için biraz daha bekleyelim, daha sağlıklı tahmin yapalım diye bahsettim hep. Sistemi bu kadar kolay bitirmeyin, inşallah olumlu yönde gelişime devam edecek.

İyi forumlar..

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Istanbu icin 14 Ocak Pazar günü kar yağışı
    üst kesimlerden başlayacak kar kuvvetli poyraz ile birlikte ogleden sonra ve akşam şehir merkezi ve doğusunda etkili olması bekleniyor murat sahin :hfyeni (25):

• Istanbu icin 14 Ocak Pazar günü kar yağışı
    üst kesimlerden başlayacak kar kuvvetli poyraz ile birlikte ogleden sonra ve akşam şehir merkezi ve doğusunda etkili olması bekleniyor murat sahin :hfyeni (25):

youtubede mgm videodada öyle dedi

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Herkes kementleri hazırlasın ukrayna civarında gezen ull' a takıp çekelim iman gücüyle alırız belkide:) buarada sakın küçümsemeyin o ull gelirse sürprizin kralını yapar..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• GEFS senaryolarinda özellikle 21-22 Ocak sonrası için ekstrem sinoptikler görebiliriz önümüzdeki günlerde. Makul olup çok da zıvanadan çıkmamak lazım. Yani -16 larin altını görünce neden -13 giriyor üzüntüsü yasamayin diye söylüyorum.