Şubat Efsanesi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • niye bukadar gerginsiniz arkadaşlar bırakın konuşsunlar troller cahil vardır birde kara cahil vardır işte bunlar kara cahildir bence sakin olun arkadaşlar biz işimize bakalım

• yollara taş koyanların taşlarına takilsaydik buralara gelemez yerimizde sayar olurduk önümüze kayada çıksa balyozla kırar devam ederiz çok takilmayin takibe devam derim

• ben bir öneri getirsem 18 yaş altı olan çok var yani benim oğlum yasinda çoluk çocuk kitlesi fazla ve yapmış oldukları yorumlar dan zaten belli diyorum ki ; 18 yaş alti olanlara ayrı bir konu açıp orda takilmalarini sağlayalım. Orada takılsın çocuklar kendilerince oyun oynarlar.

• ben böyle şerefsizlik görmedim birisi var efsane semih'le aynı fikirdeydi 9 şubat gelecek diyordu sistem habire sonra şerefsizin teki sayfa'ya öyle küfürler ettiki tahmini tutturamadı diye sakın burda efsane semih hocamıza laf atmayın tutturamadı diye ALLAH istemediği sürece kar yağmaz bi bakarsın 12 şubat'da yalan olur ALLAH yağdırmazsa yağmaz bunu unutmayın

• Arkadaslar bu trollere cevap verdiginiz surece bunlar kendini daha cok onemsicek ve bu konuyu dahada uzaticaklar gormezden gelin semih hocanin tahminlerini takip eden herkes bilir.Bunlar gibiler sadece bu sitede degil butun sosyal ag bloglarinda var zit fikir soyleyince akli sira kendilerini onemli zannediyolar.Semih hocaninda dedigi gibi yaslari en fazla 18 dir ergenlik davranislarina verin derim

• Akıl vermek gibi olmasın ama bence en güzeli burda tahmin yapan başta Semih Burak Widleo ve Ahmet kardeşimizin açtığı başlıklara kimsenin yorum yapma şansı olmasın çünkü biz ne iyi şekilde sevmeyi ne yermeyi biliyoruz

• Arkadaşlar sürekli Semih hoca dedi ama bak gelmedi demektense neden birinizde çıkıp hocam böyle bi öngörünüz vardı atmosferde ne gibi değişiklik hangi basınç bizim sistemi bozdu diye sormuyorsunuz . Nedenleri sorgulamadan yargılama en kolay yol sonuçta Semih hoca da fon makinesiyle yön veremiyor sisteme . Birazda kendimiz gelmeme nedenini araştırıp okusak kademe atlayıp yürüyeceğiz ama hazırı beklemekten hiç vazgeçmiyoruz.... :(

bugun onu soyledim. gelmeme sebebini.

Aynen oyle. zaten her sistem gelse tahmin diye bisey olmazdi. 1 aylık surecle ilgili tahmin yapiyorum. 1 haftalik yapsam 8 9 sogumasi az olacak derdim. mgm bile 7 gunluk tahminlerinde 4. gunden sonraki tahminleri degistiriyor.

Burda sordum hatta 1 hafta tahmin yapayim uzun vadeden bahsetmem dedim kabul edilmedi. 8 9 u da modelde cogu kez gozuktu ama olmayacak gibi. hayirlisi.

• Akıl vermek gibi olmasın ama bence en güzeli burda tahmin yapan başta Semih Burak Widleo ve Ahmet kardeşimizin açtığı başlıklara kimsenin yorum yapma şansı olmasın çünkü biz ne iyi şekilde sevmeyi ne yermeyi biliyoruz

kesinlikle boyle olmali asiri derecede bilgi kirliligi oluyor okumak istemiyorum sadece ustadlar yazsin okuyalim ve forumdan ergenler troller temizlenmeli

• GEFS kontrolde iyi gidiyor şuanlık Ben Ecmwf taraftarıyım inşallah Kral Ecmwf ile sistemi getirecegiz 8-9 gibi girişi başlar sistemin umarım..

Ecmwf'de pek umut vadetmiyor. Semih Hoca'da olmayacak galiba dedi bence 12'sinden sonrasını odaklanalım.

• Birinizde @Efsane-Semih hocamızı eleştirmek yerine moral verseniz güzel olmaz mı ? eleştirmek acizlerin işidir işine gelince burda ateş etmeyi biliyorsunuz Adı üstünde Tahmin yapar tutar tutmaz Takdir-i ALLAH tan kim bilelir belkide Yarın Ecmwf 8 ine -2 yerine -12 leri yapıştıracak hiç yoktan tahminlerinde sarkma oluyor sadece tutmama gibi bi söz konusu degil şuan kaldıki Ana çıktılar sıkıntı çıkarıyor sadece 8-9 u için onun dışında diyagramlar ve sinoptikleri hala güzel Ecmwf nin Bakın bugün öglen güncellemesinde Gfs nasıl dönmeye başladı inşALLAH o sistemi 9 una çekmiş oluruz hem @Efsane-Semih hocamız kurtulur eleştiri yagmurundan hemde biz yetti yahu şu adamı üzmeyin artık koskoca Devlet mühendislerin yapamadıgını bu adam yaptı bu sene kötü çıkınca mı suçlu oluyor oluyoruz? Adı üstünde Tahmin yürütüyoruz gerisi ALLAH a kalmış sizin için herşey laylay lom tabi... @Efsane-Semih hocam siz o güzel tatlı canınızı sıkmayın bunlar için dediginiz gibi bunlar 18 yaş altı gruplar toplanmış Seni yemeye başlıyor ama unutmasınlar biz bu Hava forumda oldugumuz sürece seni yedirmeyecegiz kaybetmeyecegiz... İnsan gibi mualeme edene insan gibi muamele edilir bizim dinimizde hırçınlıkla hiçbir yere varamazsınız kaldıki kaçan foslayan giden bişey yok zamanı gelince o trolleri bu siteye bekliyoruz ... yetti yahu adam geliyor burda saatini harcayıp eline hiç bi kazanç girmedigi halde bizi bilgilendiriyor bize destek oluyor en önemlisi daha kış bitmedi diyor anlatabildik mi?

Einmal editiert, zuletzt von dikiz ()

• Ulan millet harbiden sığır tamam istanbul her yıl kar almıyor da adamın elinde mi yağdırmak da kelime yapıyorsunuz beğenmiyen takip etmez seçenek bol adam zorla benim tahminime inanın mı diyor adı üstünde tahmin.. Ayrıca kar yağışını ve soğuk ve kasvetli havaları seven biriyim

• iyide ortada sorun yokki zaten..ayın 8 ınde sıstem gelmeyecegı zaten 3 gundur belliydi..adamı bukadar sıkıştırmann hiç bir anlamı yok..8 9 u gıbı bır soguma olacak ama subattayız...bundan normal bir sey yok...

• @keane kardeşim sen şimdiden karalara baglarsan zaten ümidini yitirmişsin nerden biliyorsun 8 i için belki -2 yerine -10 -12 olacak yarınki güncellemelerde Gündüz 180 derece modellere bakarak mı -2 diyorsun ha 8 inde illaki gelecek demiyorum 9 una sarkabilir 10 una sarkabilir yani bunda @Efsane-Semih ne kabahati var adam geldi söledi açık açık 8 veya 9 şubat diye ilkten, olur veya olmaz Takdir-i İlahi artık napsın adam gitsin yönmü versin sisteme töbe yarabbi yaw ümitsizlige kapıldıgınız için oluyor bunlar Azıcık ALLAH a dua edin güzel şeyler görelim diye biz yagdırmıyoruz Karı ALLAH ne derse o olur bizimkisi sadece bi Tahmin adı üstünde.. Meteoroloji Mühendislerini yapamadıgını bu adam yaptı bunun aslını inkar eden varsa gitsin başka forumda ahkam kessin yetti artuk @keane sana degil dostum laflarım trollere Semih hocaya yüklenenlere Adamı en sonunda bıktıracaksınız..