Beiträge von tsliserkan

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

sistem 8-9 şubat girmiyo diye burda kimseye saldıramazsınız böyle şerefsizlik olmaz efsane semih hocamıza laf atamazsınız az kendinize gelin sorun çıkaran girmesin bu foruma

sistem 8 şubat girmeyecek belki efsane semih hocamızın tahmini tutmıycak ama 12 şubat sonra felaket 6 ocak sistemini geride bırakırız eğerki geride bırakamazsak efsane felan değil hocam konuyu açarkende şubat efsanesi olarak açtınız inş tahminleriniz tutar'da 6 ocak geride kalır

ben böyle şerefsizlik görmedim birisi var efsane semih'le aynı fikirdeydi 9 şubat gelecek diyordu sistem habire sonra şerefsizin teki sayfa'ya öyle küfürler ettiki tahmini tutturamadı diye sakın burda efsane semih hocamıza laf atmayın tutturamadı diye ALLAH istemediği sürece kar yağmaz bi bakarsın 12 şubat'da yalan olur ALLAH yağdırmazsa yağmaz bunu unutmayın

efsane semih bana göre başarılı bir hocamızdır her zaman tahmini tutacak diye bir şey yok burda efsane semih hocamıza laf kimse atamaz 1929 görüntüleri oluşacak demişti 12 şubat'dan sonra gelecek olan sistem çok kuvvetli 6 ocak sisteminide geride bırakacaz 6 ocak sistemini geride bırakamazsak o sistem efsane felan değildir ama efsane semih hocamız şubat efsane'si olarak açtı bu konuyu o kış bu kış

şimdilik diyagramlarda sıkıntı yok gözüküyor soğuk 8 şubatta iniyor modeller bu akşam yola gelir takılmayın fazla...

bence'de ben'de böyle tahmin ediyorum diyagramlar soğuk hava'yı erken sokuyor modeller tırt ama bu akşam ecmwf terkar yol'a gelecekdir

sistem 8-9 şubat gibi girecek efsane semih yanılmıycak bana göre çok emin konuşmazdı ama %90 diyor daha ne olsun gelecek o sistem en geç 9 şubat sistem bizimdir

1,5 gündür gelen veriler şubat kestanesine doğru gidiyor, her çıktı daha da kötüleşiyor. umarım işler artık tersine döner ve şubat ayında güzel bir sistem alırız.bu sistemi kaçırırsak üzülürüm cidden

efsane semih dediyse gelir panik yok :D

ecmwf 12 şubat girecek diyor sistem efsane semih hocamız 8 şubat girecek diyor bakalım bu sistemin galibi ecmwf'mi efsane semih hocamız'mı bence efsane semih hocamız galip çıkacak modeller düzeltecek

hele şükür bu sinoptigi bekliyordum ecmwf den bu sabah göstermiş yine bekledigimiz sinoptigi izlanda baskısı azaldıgı takdirte Azor kafasını iskandivya ya dogru kaldırdıgı taktirde -14 -16 lar kaçınılmaz yine dönmeye başladı modeller 12 şubatta degil modeller 180 derece dönüp yine 8 inde başlatıcak sistemi... ben Ecmwf yi bu sene bu kadar kararsız görmedim bişeyler seziyorum ama ne sanki vaade yaklaştıkça çok fena şeyler olacakmış gibi hissediyorum..

valla bende öyle düşünüyorum o sistem 8 şubat gelecek akşam en geç sabah modeller yola gelecek