Mini 1985 Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • arkadaslar hocamlarim dediği gibi şubat 8-9 gibi bir sistem gelme olasılığı çok yüksek %80 ama sistemin gücü ve tam olarak hangi bölgelere etki edecegi belirsiz biraz sabır arkadaslar. sistemin gelişi uzun vadeli modellerde az çok görünüyor yine polar atak olacak ao da negatife iniyor

• kardeşim rahat ol ben modellerin uzun vadesine göre tahmin yapmam dikkate aldığım birkaç parame trelere göre şuabatın ilk yarı sistem gelebilir,ama dandik dunduk sistem kıvamında olur şuabatın 13 ünden sonra ise iş bizim lehimize dönmeye başlar ve kırım-ukranya üzerinden polar kökenli bir sistem alabiriz @BaFRaLı55

• @kartanesi Ben de başından beri dediğin gibi acaba mı diyorum hep. Buna dair bir açıklama yapmadı Semih Hoca, bence temkinli ve hala beklemede.

Şuanki tablo bizi yanıltıyor olabilir. Artık biraz yağacak olan karın tadını çıkarmak istiyorum.

• semih bey sizden hic cevap alamadim belki bu kez cevap verirsiniz tekirdag olarak bu sistemi bos gectik sizce subatta iyi kar alicsk bir sistem yassrmiyiz?

• Çok korkuyorum !!!! Ya kar gelmezse ...
    Şaka bir yana, Semih Hocam sizi uzun zamandır takip ediyorum ve haddim olmayarak ( elbette sizi belirterek) bir çok kez hava durumu ile ilgili iddia seansları içinde yer aldım. Sakin ve sabırlı halinizi çok takdir ediyorum. Emeğinize sağlık.Teşekkür ederim bilgilendirmeler için.

• Sadece modellere göre bakıp tahmin yapıyorsanız

Mart ayları için

+102 de sistem görürseniz, sistemin gelmesi yüzde 90 ihtimaldir.
    +126 da sistem görürseniz, sistemin gelmesi yüzde 80 ihrimaldir.
    +150 de sistem görürseniz, sistemin gelmesi yüzde 65 ihtimaldir.
    +174 de sistem görürseniz, sistemin gelmesi yüzde 50 ihtimaldir.
    +192 de sistem görürseniz, sistemin gelmesi yüzde 40 ihtimaldir.

Ocak - Şubat ayları için;

+102 de sistem görürseniz, sistemin gelmesi yüzde 95 ihtimaldir.
    +126 da sistem görürseniz, sistemin gelmesi yüzde 85 ihtimaldir.
    +150 de sistem görürseniz, sistemin gelmesi yüzde 80 ihtimaldir.
    +174 de sistem görürseniz, sistemin gelmesi yüzde 70 ihtimaldir.
    +192 de sistem görürseniz, sistemin gelmesi yüzde 65 ihtimaldir.

Ancak unutmayın ki sadece modellere göre yorum yapmak çarpım tablosunu bilmek gibidir.
    Diyagramları yorumlayabilmek ve geçmiş arşivlerle benzerlik kurarak yorum yapabilmek tanjant kotanjantını çözmek gibidir.
    Mevsimsel tahmin ile eldeki diyagram ve model haritalarını birlikte yorumlayarak tahmin yapmak (Semih hocamız gibi) bu ikisinin de üzerinde olmak gibidir...

• İstanbul kadıköy'de an itibari ile yagış zayıf ama kalın yağıyor görsel olarak güzel ama bizi kesecek ve bekldigimiz bir kar yağışı değil
    şubat sisteminden ümitliyim inşallah 6 ocak sistemi gibi olur uzays3271653126 hava-kars323 uzays3271653126 hava-kars323 uzays3271653126 hava-kars323 uzays3271653126 hava-kars323 uzays3271653126