Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Türkgözü sınır kapısı Posof / Ardahan

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• İşte bu yüzden bu mesleği yapmıyor. Abartı abartı abartı ....

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bu sene Tyt/Yks sınavlarına giriş yapacağım da hedefim Coğrafya Öğretmenliği bölümünü okumak istiyorum. Bölüm 4 yıl sanırım, ayrıca bölümü bitirdikten sonra isteğe bağlı olarak 2. Üniversite daha okuyabılırmıyız?
    2. Üniversitede Meteoroloj Mühendisliği düşünüyorum, bu beni sizce zorlar mı hocam?
    Aslında aklımda tamamen Meteoroloji Mühendisliği bölümü vardı, fakat Lisede okuduğum bölüm geregi matematk ve fen dersleri Lise 3/4 sınıfta alamadım. Sözel bölümlerde en yakın Coğrafya öğretmenlİği yakın duruyor. Coğrafya öğretmenlğ okurken akabnde 4 yıl boyunca özel sayısal derslerde boş zamanlarda almaya çalışıcam 2. Ünverste için sizce bu uygun mudur?

• Bu sene Tyt/Yks sınavlarına giriş yapacağım da hedefim Coğrafya Öğretmenliği bölümünü okumak istiyorum. Bölüm 4 yıl sanırım, ayrıca bölümü bitirdikten sonra isteğe bağlı olarak 2. Üniversite daha okuyabılırmıyız?
    2. Üniversitede Meteoroloj Mühendisliği düşünüyorum, bu beni sizce zorlar mı hocam?
    Aslında aklımda tamamen Meteoroloji Mühendisliği bölümü vardı, fakat Lisede okuduğum bölüm geregi matematk ve fen dersleri Lise 3/4 sınıfta alamadım. Sözel bölümlerde en yakın Coğrafya öğretmenlİği yakın duruyor. Coğrafya öğretmenlğ okurken akabnde 4 yıl boyunca özel sayısal derslerde boş zamanlarda almaya çalışıcam 2. Ünverste için sizce bu uygun mudur?

Ogretmenlik okuyabilirsin tabiki ardindan muhendislik icin sansin var lakin cografya genel olarak okudum ben ve genel cografya oldugu icin zorlamisti sadece ogretmenlk olarak okursan zorlancagini dusunmuyorum

• @manasbalasy ölümlerden zevk alan bir kişi değilim ama bu görüntüler beni kar yağmış kadar mutlu etti. Allah sayılarını arttırsın.

Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz; sevindiriniz, nefret ettirmeyiniz. Hz. Muhammed (S.A.V)

• TRT Hava Durumu gece tahminde İstanbul 10 derecelerde gösterirken ertesi gün İstanbul kar fırtınasına uyanmış ve bu yağış bir kaç gün sürmüş gibi yazılar okumuştum bu hangi yıla ait bir olay?

• TRT Hava Durumu gece tahminde İstanbul 10 derecelerde gösterirken ertesi gün İstanbul kar fırtınasına uyanmış ve bu yağış bir kaç gün sürmüş gibi yazılar okumuştum bu hangi yıla ait bir olay?

1987

• 10 Şubat 2014 tarihli Bafra Haber'den bir haber.Kış sıcak geçsin ya ne olacak ki diyenlere

"Bahar Havası Nedeniyle Arı Ölümleri Artabilir"

İsmail Demir, "Kış ortasında yaşanan bahar havası nedeni ile arı ölümleri artabilir" dedi.
    İl Müdür V. İsmail Demir yaptığı açıklamada, ülke genelinde hava sıcaklığının mevsim koşullarının çok üzerinde seyretmesi ve ani ısı değişikliği nedeniyle bal arısı kolonilerinin kış salkımını bozarak gerek bal ve polen toplama gerekse sindirim sistemini boşaltmak amacıyla uçuş faaliyetine başladığını belirterek, "Arıların bu dönemde yaptığı uçuş bal arılarının erken yaşlanmasına ve erken ölmelerine, dolayısıyla ergin arı kayıplarına neden olmaktadır. Bu nedenle şubat ve mart aylarının soğuk geçebileceğini dikkate alarak arıcılar koloni kayıplarına meydan vermemek için dikkatli olmalıdırlar. Bu amaçla kolonileri bal ve çay şekerinden yapılmış pudra şekeri karışımıyla hazırlanmış kekle beslemeleri gerekmektedir. Ayrıca kolonilerin üşümemesi ve yavru çürüklüğüne yakalanmaması için kolonilerdeki fazla çerçevelerin alınması ve yer daraltma yapılması yanında besleme yapılması da koloni kayıplarını en aza indirecektir" diye konuştu.