İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • şuan gop,eyüp,sultangazi tarafları uzun soluklu açık renkli yeşil bandı yakaladı aralıksız benim gördügüm 4 saat yogun kar var en az 10 cm koyucak üstüne sabaha karşı 850 mb dahada eksilere düşüyor

• Bünyamin Sürmeli Ay ortasından sonra bu sistemden çok daha kuvvetli sistem bekliyor . :gun_bandana: :gun_bandana:

Şimdi bazı sorularım var;

1- Bunu ne zaman söyledi? ve nerede söyledi?
    2- Bunu İstanbul için mi söyledi? Yoksa Türkiye geneli için mi?

Biraz erken konuşmuş gibi geldi bana... Diğer sistemde 1-2 günlük gecikme olabilir ayrıca... 21i 22si gibi başlayacak gibi duruyor şu an için..

• ECMWF diyagram, uzun vade hiç fena değil. ;) Tabi böyle bir sistemi yaşarken banane mi diyorsunuz, sizde haklısınız. :thumbup: Ha birde Salı günü sıcak mevzusu var, ana çıktının epey sıcak olduğu da ortada. Çarşambaya kadar :hfyeni (29): :hfyeni (29):

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Pazar günü mola vermeyecek olaydı iyiydi...

Yine de bu sistemi efsaneler arasına sokan şey öncelikli olarak soğuklukların sistem boyunca 0 derecenin altında kalacak olmasıdır...

2004'ün küçük kardeşiyle karşı karşıya gibiyiz... :gun_bandana:

açık konuşayım şimdi güngörende oturan biri olarak çok uzun zamandır adam gibi kar görmedik şuan memnunum çünkü her kış genelde bahçeşehir başakşehir beylikdüzü çatalca gibi yerle parsayı topluyordu biz ise 1-2 saat hafif karla kışı kapatıyorduk bu sistemin en güzel yanı tüm ilçelerin yoğun kar görmesi

• ECMWF diyagram, uzun vade hiç fena değil. ;) Tabi böyle bir sistemi yaşarken banane mi diyorsunuz, sizde haklısınız. :thumbup: Ha birde Salı günü sıcak mevzusu var, ana çıktının epey sıcak olduğu da ortada. Çarşambaya kadar :hfyeni (29): :hfyeni (29):

bizim bura oştu ora nasıl?

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

• pendik aydos 250 metre rakımda şuan
    tipinin uçurup çıplak bıraktığı yollarda 10+cm
    Tipinin fazla ucurmadigi yer ve yollarda yaklaşık 20cm
    Tipinin yığın yaptığı yerlerde +30cm

Pendik bölgesi olarak asıl yağışı daha yeni almaya başladık. Umarim sabaha 50+cmlik bir örtü bekliyor burayı. İyi geceler herkese

• Çekmeköy rüzgar çok şiddetlendi.

Tipi olarak yağıyor.

Kar küreme araçları gelip geçiyor hemen arkasını kar dolduruyor.

Dışarı çıkmadım ama buradan tahminimce 12-15cm arası kar şimdiden oluştu.

• Şimdi bazı sorularım var;
    1- Bunu ne zaman söyledi? ve nerede söyledi?
    2- Bunu İstanbul için mi söyledi? Yoksa Türkiye geneli için mi?

Biraz erken konuşmuş gibi geldi bana... Diğer sistemde 1-2 günlük gecikme olabilir ayrıca... 21i 22si gibi başlayacak gibi duruyor şu an için..

1- Öğle saatlerinde CNN Türk canlı yayınında.
    2- İstanbul ve çevresi

Erken konuşmadı, modellerde görünen şu an için bu dedi sadece.

• Kadıköy erenköyde sıcaklık baya düştü sanırım. Sıcaklığı kontrol edemiyorum ama gördüğüm kadarıyla elektrik direkleri ve pencere önlerinde sarkıtlar oluşmaya başladı. Bir yandan şıp şıp su sesini duyuyorum, henüz ana yolda da donma yok minibüs yolundan geçen arabaların tekerlek sesi geliyor.
    Kar birikimi ise artmaya devam ediyor, camımın önündeki klimanın dış ünitesi üzerinde 6cm ölçtüm ki öyle rüzgarla dolacak gibi bir yerde de değil :)

• ümraniye namık kemal'den aktifim. elimde macbook camın dibinde gece boyunca durum bildireceğim :D şu an karşı bina yok o kadar yoğun kar var düşünün işte