İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Herkezin düşüncesine saygım var benimki sadece bir tahmin ama unutulmamalıdır ki meteoroloji'de kesin diye birşey yoktur ihtimal vardır.

• Açıkçası windyty kar kalınlığı bakımından ECMWF yi baz alır
    Fakat 50 cm uçuk bir rakam açıkçası belki çatalca-aydos tarzı yerlerde mümkündür fakat geri kalan yerler 15 ila 30 cm kar alır

• :) hmmm bak sen öglen beylik düzü de kar başlar namazdan sonraları artık yavaştan bu tarafa gelir. Ecmwf 40 cm verdi sahillere ki bence tam tutarlı bir tablo, soguk öncesi çokta yağış yok.

Kar haritasına hiçbir zaman itibar etmedim etmemde. Hiçbir zaman tutarlı olduğunu görmedim. Umarım beni utandırır dostum.

• www.windyty.com buradan bakabilirsiniz bulunduğun konum için hava durumu yağış vs bakabilirsiniz, ayrıca güncellenen ecmwf veya gfs ye görede bakabiliyorsunuz. Banada abartı geliyor ancak yazın yağış konusunda fena değildi.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Eğer güzel bir örtü istiyorsak Cuma günü yağışın tavan yaptığı zamanları kar olarak almamız gerekiyor eğer GFS gibi gelirse yağıştan faydalanamayız ECMWF gibi gelirse daha ilk günden güzel örtü alır ertesi günler dondurucu soğukla birlikte örtümüzü kaybetmeden keyfine bakarız

• Eğer güzel bir örtü istiyorsak Cuma günü yağışın tavan yaptığı zamanları kar olarak almamız gerekiyor eğer GFS gibi gelirse yağıştan faydalanamayız ECMWF gibi gelirse daha ilk günden güzel örtü alır ertesi günler dondurucu soğukla birlikte örtümüzü kaybetmeden keyfine bakarız

Aynen kardeşim okeys13123

Cuma günü yağacak yağış kar olsa bile örtüye etki etmez.

• Windty sanırsam yağan her yağışı cm olarak hesaplıor misal yere düşüp eriyen veya sulu kky tarzınıda örtüye dahil ediyor bi 15-20 cm fazla söylüyorlar gibi

• cuma öğleden sonradan cumartesiyi pazara bağlayan gece saatlerine kadar aralıksız kar var şu görüntüde. sıcaklıklar perşembeye kadar 0ın üstünü görmüyor. umarım olayın ciddiyetini anlatabilmişimdir.