Deprem Bildirim Konusu


 • Büyük deprem çok yakın. Adalardaki kısmı çok yakın bir zamanda kırılacak. Allah günahlarımızı affetsin çok büyük bir felaket yaklaşıyor.

  önümüzdeki 10 yıl içinde olacak artık bu kesin. zamanı geldi

 • Dün gece kilometrelerce ötede ki Çanakkale'de olan 5.0'lık deprem bile İstanbul'da bazı binalarda çatlaklara yol açmış. Büyük İstanbul depreminde Allah yardımcımız olsun.

  There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change... • Vintersaga


  Aslında en büyük sorunumuz bu. Evet dün akşam ki deprem Çanakkale'de oldu. Evet, sığ sayılabilecek bir derinlikte oldu.

  Ama İstanbul da çok az hissedilen yerler olduğu gibi, kuvvetli hissedilen ve hatta bazı evlerde çatlaklar bile oluşmasına sebep olan yerler de oldu.


  Teoride, il genelinde çok az hissedilmesini ya da hiç duyulmamasını beklemek gerekirdi.

  Bunun bir kaç tane sebebi var.


  - Dolgu yapılarak oluşturulan konut alanları

  - Heyelan bölgelerinde yer alan konut alanları

  - Malzeme sorunu olan konutlar

  - Mühendislik hesap ve uygulamalarına uyulmadan yapılan konutlar.


  Daha da kötüsü, tüm şartların aynı konut ve konut alanlarında toplanması.


  Ben şahsıma, deprem konusunda hep aynı şeyleri yazıyorum be yazmaya da devam edeceğim.

  Vakit artık çok geç olmadan harekete geçmek gerekiyor. Hemen şimdi harekete geçmek gerekiyor.

  Yarın sabah bile çok geç olabilir.

 • Ekvatorda 7.7 büyüklüğünde deprem :(


  Dünyada bir yerde deprem olacağını söyleyen Frank Hoogerbeets sanırım doğru tahmin etti 21 şubat demişti 22 şubatta oldu, Allah sonumuzu hayır etsin.

 • Bizim Şu an Devlet olarak Deprem hazırlığımız çok vasat derecede şu an kırılması beklenen en büyük iki yer (Marmara ve Amanoslardaki fay hattı)Aynı zamanda türkiyede yerleşimin en yoğun olduğu yerlerden.Asıl yapılan büyük hata kurtarma faaliyetlerine en rahat katıalbilecek olanların (Askerlerin) şehir merkezlerinden uzaklaştırılması olduğunu düşünüyorum. Sonuçta AFAD olsun İtfaiye olsun çoğunluğu o bölgelerde yaşayan ve ailesi de orada olan insanlardan oluşuyor ve bu insanların çoğu öncelikli oalrak kendi ailelerini düşünecektir ve bu o durumda bir performans düşüklüğüne sebep olacaktır(insan doğası gereği) .Aynı zamanda bütün ülkeler Ekonominin bir şehire sıkışmasını engellemeye çalışıp ekenomik üretimi farklı coğrafyalarına dağıtmaya çalışırken bizde tam tersi oluyor ve bütün Ekonomi İstanbul'da toplanıyor. İstanbulda oalcak bir deprem sadece istanbulu değil bütün bu coğrafyayı etkileecektir.Umarım bu tür oluşabilecek bir durumu en az kayıpla atlatırız.

 • Eski başbakanımız Binali Yıldırım, geçen gün İstanbul da en az 30000 konutun risk altında oldugunu söyledi. Adama sorarlar depremin 20.senesi o kadar inşaat yapıldı o kadar zaman geçti hala nasıl o kadar konut risk altında.

 • Tamamen sans ve raslanti..

  Adam sonuçta tahminini söyledi 1 gün gecikmeli de olsa tahmini tuttu.

  Şans ve rastlantı demek açısından bir diğer tahminini beklemek lazım bence.

  Belki de adam gerçekten bunu bulmuş ve bilmiştir.

  Bence hemen atmış tutmuş rastlantı şans demek yanlış diye düşünüyorum...

 • Olası bir İstanbul merkezli depremde en başta felaket bölgesi olacak yerler güney kiyilar. Özellikle yeni yapıların neredeyse büyük kısmı depreme dayanikli değil. Allah korusun 6 veya ustu bir İstanbul merkezli depremde 99 depremini sollar geçer. Üzülerek söylüyorum olası bir büyük depremde İstanbul diye bir oluşum kalmaz.

 • Adam sonuçta tahminini söyledi 1 gün gecikmeli de olsa tahmini tuttu.

  Şans ve rastlantı demek açısından bir diğer tahminini beklemek lazım bence.

  Belki de adam gerçekten bunu bulmuş ve bilmiştir.

  Bence hemen atmış tutmuş rastlantı şans demek yanlış diye düşünüyorum...

  Benim düşüncem böyle, çok duyduk gördük, böyle büyük depremler için kolay, bende diyebilirmki her an pasifikte 6 üzeri deprem olabilir, zaten oluyordur da, isteyen istediğine inanabilir benim açımdan sorun yok, bana göre atmış ve tutmuş..

 • Benim düşüncem böyle, çok duyduk gördük, böyle büyük depremler için kolay, bende diyebilirmki her an pasifikte 6 üzeri deprem olabilir, zaten oluyordur da, isteyen istediğine inanabilir benim açımdan sorun yok, bana göre atmış ve tutmuş..

  Adam her an deprem olabilir dememiş belli bir tarih vermiş

  Neyse inanmak istediğine inan tabi

  Zaten ben adam kesin bildi demedim

  Attı tuttu demek için bence erken dedim

 • İlker hocam

  günün 💯 puanlık sonrası

  Deprem olmasından önce bazı işaretler görülebilir mi özellikle büyük depremlerde mesela 99 depreminden önce 97/98-98/99 yıllarında ülkemizde kış koşulları nasıldı neden sordum bir manyetik alan söz konusu mudur. Son iki yıldır uzun vade de Işıl Işıl parlayan sistemler vade yaklaştıkça ülkemiz konumunda eriyip tükenmekte bu bir işaret veya emare olabilirmi sizce:?:


  Cevabınız için şimdiden teşekkürler:)