Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Abi ayrıca dün vakıf tarafından Adıyamanda görevlendirilen arkadaş ile görüştüm.

Yeni binaların çoğu dimdik ayakta eski yüksek binaların hepsi yerlebir sanırım Adıyaman ilinde otokontrol yönünde ciddi problem vardı!

Bir de şöyle bir şey duydum çoğu yıkılan ev dede yadigarı baba yadigar diye kimse kentsel dönüşüme sokmak istememiş oturdukları apartmanlara kentsel dönüşüm sonrası yabancı kişiler yani aile dışı insanlar gelecek diye çoğu aile büyükleri kentsel dönüşüme karşı çıkmış duyunca kanım çekildi yeminle.

Diyecek bişe kalmıyor kardeşim gerçekten :(

Odalarını büyütmek için kiriş kesenler bile var ya :(

• Diyecek bişe kalmıyor kardeşim gerçekten :(

Odalarını büyütmek için kiriş kesenler bile var ya :(

İstanbulda aynı insanlar 10metre kare alan için kentsel dönüşüm yaptırmıyor. Sonrada o 10metre kare için ölüyorsun çok yazık. Bu görüntüler inşAllah herkese ders olur. Özellikle İstanbul için durum böyle binalar çok eski kolonlarda demir çok çok az Allah'a emanet yaşıyoruz.

• İstanbulda aynı insanlar 10metre kare alan için kentsel dönüşüm yaptırmıyor. Sonrada o 10metre kare için ölüyorsun çok yazık. Bu görüntüler inşAllah herkese ders olur. Özellikle İstanbul için durum böyle binalar çok eski kolonlarda demir çok çok az Allah'a emanet yaşıyoruz.

Böyle bir genelleme yok.Suç sadece anlaşmaya yanaşmayan insanlara atılmamali.Belediyesine göre değişmekle beraber, bazı belediyeler dönüşümle iliglenmiyor yada zorluk çıkarıyor.Zamaninda millete yeşil sahada olmasına rağmen tapu verilmiş pek çok yere,bu yerlerde yaşayan insanların ne kentsel dönüşümüne izin veriyorlar ne de kendileri yapıyor.

• Tünel kalıp zemine göre zorunlu olmalı. Izmitte de böyle olmuştu. Vehbi hocamızın söylediği gibi yahyakaptan zemini kötü, ben Izmir depremini bile hissettim Yahyakaptanda. Ancak 99 depreminde sorun olmamış.

Evet estetik değil evet daha maliyetli ama tünel kalıpla yapılan Toki evlerinde sorun olmamış o bölgede.

Yıkılan binaların yanında sapasaglam binalar var sonuçta. Deprem evet çok büyük ama bu bir kaçış noktası olmamalı. Bahane olmamalı. Sorumlular ceza almalı.

• Avusturya ordusu, "güvenlik durumu" nedeniyle Türkiye'deki kurtarma operasyonlarını askıya aldığını duyurdu.

• Az önce Adıyamanda canlı yayında cnntürk muhabirini yumruklayıp kovaladılar

cam/ElbasriSenn/status/1623781520753283075?s=20&t=f0HsNo49s9e2lsbKMYBqRA

link açılmıyor hocam

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Deprem bölgesinde,yağma, hırsızlık yol kesme veya herhangi bir suç işlemeye meyilli insandışı varlıklar,şunu bilin;

Kimse sizi daha önceki gibi polis arabasına bindirip mahkeme öncesi sağlık raporu aldırmayacak.

Kimse size demokratik haklarınız var,avukatınızı bekleyebilirsiniz demeyecek.

Siz ya OHAL in ne olduğunu bilmiyorsunuz yada gerçekten vicdansızlığınızın yanında ciddi gerizekalısınız da.

OHAL in ne olduğunu uygulamalı olarak,böyle acı bir şekilde öğrenirsiniz…

• Dün gece deprem bölgesi adeta donmuş.

Kahramanmaraş, Göksun, GÖKSUN -25,1
    Kahramanmaraş, Göksun, GÖKSUN/KARAÖMER KÖYÜ -19,9
    Kahramanmaraş, Elbistan, ELBİSTAN -19,2
    Kahramanmaraş, Dulkadiroğlu, DULKADİROĞLU/YEDİ KUYULAR KAYAK MERKEZİ -18,1
    Kahramanmaraş, Ekinözü, EKİNÖZÜ -17,6
    Kahramanmaraş, Afşin, AFŞİN -17,4
    Kahramanmaraş, Elbistan, ELBİSTAN/KANGAL KÖYÜ -16,4
    Kahramanmaraş, Çağlayancerit, ÇAĞLAYANCERİT -15,4
    Kahramanmaraş, Nurhak, NURHAK -15,3
    Kahramanmaraş, Ekinözü, EKİNÖZÜ/ALİŞAR KÖYÜ -15,1
    Kahramanmaraş, Afşin, AFŞİN/TÜRKÇAYIRI KÖYÜ -13,7
    Kahramanmaraş, Elbistan, ELBİSTAN/AKARCA MEVKİ -12,1
    Kahramanmaraş, Andırın, ANDIRIN/KALEBOYNU KÖYÜ -10,6
    Kahramanmaraş, Onikişubat, ONİKİŞUBAT/ÇAMLIBEL KÖYÜ -9,2
    Kahramanmaraş, Andırın, ANDIRIN -7,2
    Kahramanmaraş, Onikişubat, ONİKİŞUBAT/TEKİR BELDESİ -6,6
    Kahramanmaraş, Türkoğlu, TÜRKOĞLU/ÇAKIROĞLU KÖYÜ -6,2
    Kahramanmaraş, Pazarcık, PAZARCIK -4,5
    Kahramanmaraş, Pazarcık, PAZARCIK/ÇINARLI -3,9
    Kahramanmaraş, Türkoğlu, TÜRKOĞLU -2,1
    Kahramanmaraş, Andırın, ANDIRIN/YEŞİLOVA KÖYÜ
  • arkadaşlar 2-3 gün önce imar affı ile ilgili prefabrik evimin durumunu yazdıydım.

Çatalca çanakça köyünde bulunan 4-5 kişilik bir aileyi barındırabilecek şekilde sobası mutfağı her şeyi kurulu

kendilerini toparlayana kadar 3 ay olur 5 ay olur ücretsiz bir şekilde misafir etmek istiyorum

bu konuda bölgede tanıdığınız arkadaşınız varsa benle iletişime geçiniz