Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 2020/11/05 01:19:39 3.7 MLv 37.8622° N 26.9099° E 8 Dodecanese Islands, Greece A 2020/11/05 01:23:08 Stations Event

Code
    2020.11.06 01:19:39  37.8415   26.8763        9.7      -.-  3.8  3.6   SISAM ADASI (EGE DENIZI)                          İlksel

2 Mal editiert, zuletzt von Fease ()

• PergamoN al bendende o kadar, ne Naci Görür, ne Ahmet Ercan ne de bu Üşümezsoy bana hic gecmiyor konusmalari, surekli basin onunde olma cabalari var. Zaten bu kisilerin son 10 yilda yaptiklari bilimsel calismalara bakarsak neyin ne oldugu ortaya cikiyor..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 3 Mart 2019 Tarihinde Onur35 'le bir konuşmamız olmuş, bu amatör konuşmada sisam adası civarında olacabilecek bir depremden bahsetmişim halbuki bu yazımda hiç bir veri yok varsayımlar üzerinden birşeyler sallamışım bu depremi şimdi bende bilmiş oluyormuyum? :/

• Düşününce ne kadar garip geliyor insana, geçen cuma olacak depremle hayatını kaybedip bu cumaya erişememek. İnsanı ölümden eceli korur. Vakit saat gelince yapacak hiçbir şey yok. Hüküm bu.

• Cuma günü saat 14.51 e yaklaşıyor korku endişe ve üzüntü ile doluyum şu anda her an deprem olacak korkusu devam ediyor Allah bir daha yaşatmasın..

• 3 Mart 2019 Tarihinde Onur35 'le bir konuşmamız olmuş, bu amatör konuşmada sisam adası civarında olacabilecek bir depremden bahsetmişim halbuki bu yazımda hiç bir veri yok varsayımlar üzerinden birşeyler sallamışım bu depremi şimdi bende bilmiş oluyormuyum? :/

Bence gayet de güzel bilmişsiniz hocam. Öyle havadaki buluta uçan kuşa bağlamadan.. :hfyeni (25):

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• 25 yıldan önce yapılan binaların yapıldığı yönetmeliğe göre çoğu dayanıksızdır diye düşünüyorum. Zemini sağlam olan bir nebze lehine etki ortaya çıkarsa da zemini berbat olanlar için çok büyük risk teşkil ediyor. Yalnız şöyle birşey de var Ahmet Ercan 2045 yıllarına doğru deprem olacağı tahmininde bulunuyor. düşünsenize ben evimi kentsel dönüşümle yeniledim, 25 30 sene sonra binamın yaşı 25 30 olacak :) gerçi şimdiki yönetmeliğe göre yapılan bina öncekilere göre ömrü daha uzun olacaktır.

• 25 yıldan önce yapılan binaların yapıldığı yönetmeliğe göre çoğu dayanıksızdır diye düşünüyorum. Zemini sağlam olan bir nebze lehine etki ortaya çıkarsa da zemini berbat olanlar için çok büyük risk teşkil ediyor. Yalnız şöyle birşey de var Ahmet Ercan 2045 yıllarına doğru deprem olacağı tahmininde bulunuyor. düşünsenize ben evimi kentsel dönüşümle yeniledim, 25 30 sene sonra binamın yaşı 25 30 olacak :) gerçi şimdiki yönetmeliğe göre yapılan bina öncekilere göre ömrü daha uzun olacaktır.

Ahmet Ercan konuşsun istediği kadar artık eski bilim eskide kaldı Ahmet Ercan , Şener Üşümezsoy un eski kafa boş boş yorumlarını belli belirsiz verilerle almış yorumlarını dinleyen sadece kendine yazık eder bu dönemde Ahmet Mete Işıkara dan sonra en iyi gelen hoca Cenk Yaltırak hocadır başkasını dinlemem zaten burada birçok arkadaşa da sorsanız aynı şeyi söyler bence o yüzden her ne kadar deprem tarihi bilinmese de Ahmet Ercan zaten bilimdışı deprem tarihi 2045 yılını vererek en baş orada patlatıyor kendisini, maalesef ki deprem 2045 e kalmayacak kalmaması gerekiyor da zaten özellikle tarihsel deprem aralıklarına göre

yorumum sadece size de değil isteyen istediğini takip eder ama zamanı geldiğinde kötü bir şekilde öğrenmesini istemem hiç kimsenin kimi takip edeceğini

5 Mal editiert, zuletzt von Soykan T. ()

• Ahmet Ercan konuşsun istediği kadar artık eski bilim eskide kaldı Ahmet Ercan , Şener Üşümezsoy un eski kafa boş boş yorumlarını belli belirsiz verilerle almış yorumlarını dinleyen sadece kendine yazık eder bu dönemde Ahmet Mete Işıkara dan sonra en iyi gelen hoca Cenk Yaltırak hocadır başkasını dinlemem zaten burada birçok arkadaşa da sorsanız aynı şeyi söyler bence o yüzden her ne kadar deprem tarihi bilinmese de Ahmet Ercan zaten bilimdışı deprem tarihi 2045 yılını vererek en baş orada patlatıyor kendisini, maalesef ki deprem 2045 e kalmayacak kalmaması gerekiyor da zaten özellikle tarihsel deprem aralıklarına göre

Deprem tarihsel aralıkların bir düzeni var ama bu 2-3 yıla kadar sıkıştırılmış bir aralık değil, yani söylemem o ki kalmaması gerekiyor deyimi biraz zorlama geldi ürtad :)