Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 99 Depremi merkez üssü Gölcük ve kırılma hersek deltası batısında son buldu , Cenk hocanın işaret ettiği olası kırılma hersek deltasının batısından başlayacak haliyle faya yakınlığı ve zeminden ötürü Yalova diğer illere oranla en büyük hasarı alacak

• butun deprem ivmelerinde avrupa yakasi guneyi hep en cok etkilenen yerler arasinda. Eminonu bakirkoy z.burnu avcilar vs cok sikintili. Nufusun yogunluguda guney kesimlerde daha cok.

Allah yardimcimiz olsun.

• hersek yalova arasinda olabilecek bir 7.6 buyuklugunde deprem kocaeli ve korfezde maalesef fazlasiyla tahribat yapar.cenk hocayi bu yazisinda pek anlayamadim.99 depreminin merkez ussu olan yerler 250 sene kadar deprem olmaz demis.99 depreminin merkez ussu golcuktu ama yalovayi darmadagin etti..cenk hocayi bu konuda anlayamadim sadece

Deprem olan fayda enerji bosaldigi icin bir daha ayni yerde deprem olmaz demek istemis.

• semih bey.deprem olmaz demek baska;rahat olsunlar demek baska.illa merkez ussunun kocaeli olmasi gerekmiyor.7.6 buyuklugunde yalova merkezli bir deprem olsun(allah korusun)kocaelide cok cok etkilenir,ozellikle avrupa yakasinin sahil kesmi,anadolu yakasi,gemlik bursa hatta adapazari.1506 buyuk depremin merkez ussu yalovanin 8 km kuzeyi ama adapazarida yikilmus bursada kocaelide ist de.hatta bandirmada bile buyuk tahribat yapmis.dedigim gibi benim itirazim rahat olsunlar lafi.unutmayalim bknz 99 depremi.merkez golcuk ama avcilarda maalesef 1000 yakin can kaybi..allah en hayirlisini versin.elbet olacak

• zaten yalovanin yikilmasi icin illa merkez ussunun burasi olmasi sart degil zemin coooj kotu.5.8 silivri depreminde bile avizeler tavanlara vurdu.bir kac biblomuz bile devrildi..nerde olursa olsun yalova cok sanssiz..kendimizden gectik tek korkumuz cocuklar.hepimizin cocuklar:(dunyanin en masumlari

• arti dusunmemeye calisiyorum.bu konuya cok kaptirinca oldugum yerde sallaniyorum.5.8 lik silivri depreminden sinra bu konu cok aktifti her seyi okuyordum.inanin surekli deprem oluyormus gibi kac defa yerimden sicradim..cok okumuyorum artik.burda yasamaktan baska carem yok.esim ve benim gorev yerimiz.allah hepimizi korusun.saygilar

• arti dusunmemeye calisiyorum.bu konuya cok kaptirinca oldugum yerde sallaniyorum.5.8 lik silivri depreminden sinra bu konu cok aktifti her seyi okuyordum.inanin surekli deprem oluyormus gibi kac defa yerimden sicradim..cok okumuyorum artik.burda yasamaktan baska carem yok.esim ve benim gorev yerimiz.allah hepimizi korusun.saygilar

5.8 de 2 ay psikolojik olarak sallandik zaten.en iyisi fazla kafaya takmamak.

• Code
    2020.08.13 00:48:34  37.7957   29.2083       24.9      -.-  1.4  -.-   PINARKENT-(DENIZLI)                               İlksel
    2020.08.13 00:45:39  37.8135   29.1923        5.0      -.-  1.5  -.-   PINARKENT-(DENIZLI)   
    Code
    2020.08.13 03:42:31  37.8015   29.2012        7.4      -.-  1.7  -.-   PINARKENT-(DENIZLI)                               İlksel
    2020.08.13 03:24:24  37.8168   29.2048        5.0      -.-  1.6  -.-   PINARKENT-(DENIZLI)                               İlksel
    2020.08.13 03:21:20  37.8122   29.1945        1.3      -.-  2.0  -.-   PINARKENT-(DENIZLI)                               İlksel
    2020.08.13 03:20:03  37.8212   29.2317        5.8      -.-  2.0  -.-   PINARKENT-(DENIZLI)                               İlksel

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Kısmetse izlemeyi düşünüyorum, paylaşıpta hatırlattığın için teşekkür ederim

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• ne aciklayacaklar acaba?ne zaman olacagini bilemedikten sonra,farkli ne aciklanabilir acaba..hepimiz tehlikenin ne kadar buyuk oldugunu biliyoruz zaten.bakalim

hocam şöyle bak, teknoloji ve bilim her geçen gün ilerliyor ve bilim insanlarıda çalışmalarına devam ediyorlar, son zamanlarda yaptığı bilimsel çalışmalardan bahsedecek 3D fay incelemesi vs ki bunlar bile önemli açıkçası.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• hocam yanlis anlamayin beni.tabiki onemlidir.sevdigim ve takip ettigim biridir ayrica kendisi.bilim adamlari bir araya gelip,ayni agizdan konusmadiktan sonra,cok arti bir sonuc olmuyor kimsenin gonlunde.dedigim gibi herkes tehlikenin bilincinde fikrimce..cenk bey isterse 20 d harita cikarsin.devletin bir an once yasalar yaptirimlar,tesvikler vs vs yapmasi lazim.yani is vatandasa birakmamasi lazim.kentsel donusum,deprem plani ve bir cok sey yapilmasi lazim.binamizi yiktirip,yeni yonetmelige gore yapmak istesek bile bir cok masraf cikiyor.devlet kredi vermeli ve faizi 0 olmali..millette yiktirip yeniden yaptiracak para yok.....

• divane hocam orada haklısın tabi, ben olaya akademik yaklaştığım için bu yorumu yaptım, sizin söyledikleriniz zaten 99 depremi olduğundan hemen sonra işleyen ve uygulanan bir süreç olmalıydı..

Hava_Forum hocam youtube kanalında canlı yayın

Einmal editiert, zuletzt von Narsil ()

• ben geçen sefer kaçırdım, cuma günü görmüştüm ama yoğunluktan unutmuştum sayende hatırladım inşaallah kaçırmam bende izlemek istiyorum..