Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Manisa da deprem fırtınası ne zaman biter yani hep böyle sürecek mi bu korkuyorum bir yerden de daha büyük deprem üretmeden rahatlamicak gibi bölge?

• Ülkemizin dört bir yanından deprem haberleri geliyor.

Van'da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Manisa ve Konya'ya tekrar geçmiş olsun.

Rabbim vatanımızı, milletimizi tüm afetlerden korusun. Amin..

• Normalde, Akhisar ve Kırkağaçtaki 4.3 ve üzeri depremleri rahatlıkla Salihliden hissederdim ama bu depremi nedense hiç hissetmedim oturduğumada eminim yani ders çalışıyordum ,ilginç geldi bana hissetmemem.

• Çok parçalı yırtılma davranışı gösteriyor olma ihtimali yüksek dışardayım inceleyemiyorum ,bölge halkına geçmiş olsun yüksek deprem etkinliği olacak 2011 depremi gibi sanırım ..

emsc 6.0M veriyor artçı deprem değil.

Edit:Başkale fayında meydana geliyor depremler son depremin çözümde (kandilli) uyuşuyor.

Einmal editiert, zuletzt von PergamoN ()

• Van geçmiş olsun. Gidişat hiç hayrâ alâmet gözükmüyor, sismik hareketlilikte bırakın azalmayı (artçıları) yeni depremlerin olması stres birikiminin boyutunun ne derece ciddi olduğunu bize gösteriyor. Umarım bu depremler öncü değildirler. Aksi durumda yeni bir 7.0-7.5'i bölge kaldıramaz..:|

• 16 Şubat 2020 Van/Başkale/Kaşkol 4.7M depremi ve geçmiş deprem yoğunluğu Başkale fayının deprem tehlikesinin yüksek-çok yüksek olduğunu gösteriyor.

5d59e2d20dd1a.pngAletsel dönemde başkale'nin güneyinde sınırda meydana gelen 7.6M'lik deprem özellikle İranla sınır ilçe merkezlerinin Van(saray,başkale) Hakkarı(Yüksekova,Şemdinli) (sismik boşluk) gibi bölgelerin +7M deprem üretebileceklerini gösteriyor.

cd9df30a043d6.png

Murat4510 4-5 gün önce Paylaştığım bilgiler.

Einmal editiert, zuletzt von PergamoN ()