Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 3 ve üssü olan depremler artçı olarak nitelendirilmiyor! Kaynak : Cenk Hoca ve Celal hoca

7 siddetindeki depremin artcisi 6 olabiliyorken 5.8 in neden olmuyor anlamadim, siz bence soylenilenleri yazilanlari bir daha okuyun

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 3 ve üssü olan depremler artçı olarak nitelendirilmiyor! Kaynak : Cenk Hoca ve Celal hoca

Cenk Hoca'nın böyle bir cümle kurması imkansız.

5,8 olan bir depremden sonra, aynı fay üzerinde 5,0 büyüklüğünde bir artçı olabilir hatta beklenir de.

Cenk Hoca'nın demek istediği bence, daha önce aktivite olmayan bir fay üzerindeki depremlerdir.

3 den büyük artçı olamaz denmemiştir.

iyi akşamlar

• Depremlerin çoğu bağımsız depremler 2 fay arasında kalan blokta (sıkışan) alanda meydana geliyor çoğu.

kırılan fayın tersine gelişen depremler artçı değil çok çok kısa uzunluktaki başka faylarda meydana geliyor bunun yorumunu yapmak için tabi çözümlemelere ihtiyaç var,kırılan alandada mutlaka 3’lük artçılar meydana geliyordur.

• Depremlerin çoğu bağımsız depremler 2 fay arasında kalan blokta (sıkışan) alanda meydana geliyor çoğu.

kırılan fayın tersine gelişen depremler artçı değil çok çok kısa uzunluktaki başka faylarda meydana geliyor bunun yorumunu yapmak için tabi çözümlemelere ihtiyaç var,kırılan alandada mutlaka 3’lük artçılar meydana geliyordur.

söylediğin gibi bunu belirtmek için çözümlemeleri gerekli bunlar elimizde olmadığı sürecede bunlara artçı deprem diyebiliriz.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 1509 depremi ile ayni faymi bu yoksa 1509 ayri segment mi ?

1509 depreminin oldugu segmenti Cenk hocalar dogu marmara segmenti olarak isimlendiriyorlar, yani ayri segment degil, dogu marmara fayi 1509 depremin oldugu fay hocam.

• 1509 depreminin oldugu segmenti Cenk hocalar dogu marmara segmenti olarak isimlendiriyorlar, yani ayri segment degil, dogu marmara fayi 1509 depremin oldugu fay hocam.

Eyvah diyelim ozaman. Insallah kirilmaz. 1509 fayinda deprem hareketliligi yok sanirim.

• Eyvah diyelim ozaman. Insallah kirilmaz. 1509 fayinda deprem hareketliligi yok sanirim.

zaman zaman 99 kiriginin bittigi 1509 segmentinin basladigi yalova cevresinde hareketlilik oluyor hocam, ancak bana gorede eyvah eyvah diyorum. Isin kotusu marmara denizi icerisinde bu segment disinda suresini doldurmus yada doldurmak uzere olan 3 segment daha var ki bunlarda buyuk deprem uretecek.

• zaman zaman 99 kiriginin bittigi 1509 segmentinin basladigi yalova cevresinde hareketlilik oluyor hocam, ancak bana gorede eyvah eyvah diyorum. Isin kotusu marmara denizi icerisinde bu segment disinda suresini doldurmus yada doldurmak uzere olan 3 segment daha var ki bunlarda buyuk deprem uretecek.

O fay cinarciktanmi basliyordu. Daha guneyden gitmiyormuydu ? Kafam allak bullak oldu.

• Binaya olan güven 6.4lük deprem Filipinler...

Pek güveniyorlar gibi görünmüyor :)

2 hafta önce olan 6.4m’lik depremde 7 kişi ölmüştü bu deprem 6.6m olarak kayıtlara geçmiş derinlik sığ 50km (normalde sığ ,bize göre derin) bir deprem 2 depreminde mekanizmaları aynı.

Emsc’deki bildirimlere göre hasar ve yıkım mevcut.

Bu depremde ölü veya yaralı varmı herhangi bir bilgiye ulaşamadım.

Edit: derinlikler revize edilmiş emsc 20km

Usgs 15.3km vermiş

d69ae2985716e75c026ad2db.png

2 Mal editiert, zuletzt von PergamoN ()