Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bir önceki paylaşımımda cevap 5 numara yani bigaydı bir bölgede mikrodeprem kümelenmesi meydana gelirse o bölgeden ilerleyen gün,hafta,aylarda hissedilir bir hareket gelmesi çok yüksektir.Biga’da son günlerde hareketlendi geçmiş aktiviteleride incelediğimiz zaman 4.5-4.6’yı geçen deprem yok her micro aktiviteden sonra 4.1-4.3 arası deprem gerçekleşip sönümlenmiş. Yeni bir hissedilir hareket 4.2-4.3-4.4 büyüklüğünde deprem meydana gelmesi olası .

• Cold.EFso o kadar ortada o büyüklükte deprem gerçekleşmesi çok zor bandırma körfezi dersen olur oda kuzey koldan bağımsız bir hat anlıcağın denklemi etkilemez :)

En azından Üşümezsoy vb birkaç kişi (ben dahil) tamam yırttık 30 sene rahatız der :))

Piyasa birkaç kişinin dırdırından kurtulmuş olur

O bölgedeki 6.5 ne etki eder o zaten hafif bir deprem değil ayrı konu

• En azından Üşümezsoy vb birkaç kişi (ben dahil) tamam yırttık 30 sene rahatız der :))

Piyasa birkaç kişinin dırdırından kurtulmuş olur

O bölgedeki 6.5 ne etki eder o zaten hafif bir deprem değil ayrı konu

Çizdiğin bölgede değilde deprem beklenen hatların biri üzerinde dediğin büyüklükte ve kafla uyumlu çözüm veren bir deprem meydana gelirse o zaman denklemler gözden geçirilir,geçirilmeli. O hatlar hariç 6.5/6.7 büyüklüğüne çıkacak deprem olacağını sanmıyorum.

• Yalnız biraz konu dışı olacak ama Deprem Bildirim Konusu böyle daha güzel olmadı mı. Konuda tak diye okuyorum gerekli olan yorumları ve doğru fikirler ediniyorum, hatta kendimce yorumlama bile yapabiliyorum aklımda teşekkürler herkese :)

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• Ayvacık tarafları hareketliydi son zamanlarda, ondan öyle dedim, pergamon hocamızın dediği gibi anormal bir hareketlilik vardı, haritada göstermişti ya.Yanlış anlaşıldığı mı varsayıyorum milleti korkutmak ve heyecanlandırmak gibi bir amacım yoktur.

2 Mal editiert, zuletzt von Murat4510 ()

• Arkadaslar litfen su konuyu sabote etmeyelim rica ediyorum, aramizda buyukleri yasamis insanlar var (bende dahil) bu yuzden oyle olacak boyle olacakla bu konu yurumez, beni yanlis anlamayin ama aramizda bizden daha bilgili insanlar var en azindan onlarin yazdiklarini okuyalim bizlerde bir seyler ogrenemeye calisalim lutfen.

YAŞAYANLAR, ÖLÜLER BİRDE DENİZCİLER VARDIR.

• PergamoN hocam bilmedigim icin soruyorum, yanlis bir mantik varsa kusuruma bakmayin, daha once ki yazilarinizda depremlerin dogudan batiya hareket ettigini soylemistiniz, sordugunuz soruda benim fikrimce 6 numarali bolgede olmasi ne kadar mumkun?

YAŞAYANLAR, ÖLÜLER BİRDE DENİZCİLER VARDIR.

• PergamoN hocam bilmedigim icin soruyorum, yanlis bir mantik varsa kusuruma bakmayin, daha once ki yazilarinizda depremlerin dogudan batiya hareket ettigini soylemistiniz, sordugunuz soruda benim fikrimce 6 numarali bolgede olmasi ne kadar mumkun?

Söylediklerim bazen yanlış anlaşılıyor sanırım.

İlla bigada olucak diye birşey yok 6 veya X numarada’da olabilir. Orda vermek istediğim mesaj sismik aktive olan bir bölgede deprem olma olasılığı çok daha yüksek.

Biga’da hareketlilik olduğu için biga’da olur cevaplarını beklemiştim ama kendi görüşlerini yazdı herkes :)

Soruyu ilk nerde beklenir diye değiştirmem gerekliydi belkide, diğer bölgelerde aktif illa deprem olucak..

Einmal editiert, zuletzt von PergamoN ()