Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Aslında Bir Kez Daha 5.5 Gibi Bir Deprem Olsa Daha Rahatlamaz Mıyız Arkadaşlar Bazı İnsanlar Hala Bizim Burada Dışarda Duruyorlar Fakat Akşamları Tekrar Yine Evlerine Dönüyorlar

• benim bu 5.8 lik depremden cikardigim en buyuk ve korkunc sonuc,beklenin buyuk depremin dahada geriye cekilmesi oldu.guvendigim bir kac hocada ayni seyi defalarca teyit ettiler. Ve ben hayatimda ilk defa butun kurumlarin ayni anda bu kadar olumsuz ve konustuguna sahit oluyorum..allah korusun.baska bir sey diyemiyorum.

deprem insanların psikolojilerini bozdu.Gölcük depreminin enkaz görüntülerini izledim ve dehşete kapılıyor insan. Bütün deprem yorumcuları depremin yakın zamanda olacağını söylüyor ama yakın zaman 5 yıl içindede olabilir yarında.

• Bir saçma olanda benim için, madem 7 küsür deprem bekleniyor bunlar neden daha önce konuşulmadıda 5.8 den sonra zaten bekliyoruz 7 küsür şiddetinde deprem diyorlar. Neden hiçbir jeolog çıkıpta dillendirmedi olayı, neden televizyonda bu konu hiç konuşulmadı.

Aslında çok fazla uyardı deprem bilimciler. Ancak mevcut yönetim, siz halkı boş yere korkutuyorsunuz diye dikkate almadılar.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• hocam 5.8 normalde hasar vermemeliydi zaten:) adalarda olsa 5000 ölü büyük rakam avrupa yakası zemin olarak anadolu yakasından çok daha kötü durumda o yüzden dediğiniz rakamlarda ölüm olması 6.0-6.5 arası bir depremde beklerim.

Aklımız başımıza geldi, sonuna kadar katılıyorum çünkü biz unutan bir milletiz 17 ağustosta yaşadığımız acıları çabuk unuttuk, bu deprem dibimizde bir canavar olduğunu iliklerimize kadar hissettirdi, şimdi farkındalık yaratılması gerek herkes üzerine düşeni yapmalı devlet hükümet belediyeler sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar..

Ben yerinizde olsam 6.8 den korkardım, 20-25 sn süren bir 6.8 istanbulda yıkım demektir..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Herhangi bir veri girilmedi hisseden arkadaşlar psikolojik olduğunu düşünüyorum. Bende atan damarlarımdan bile deprem oluyor sanıyorum

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• ben o izledigin goruntulerin tam icindeydim 99 da maalesef..o buyuk tufani yasayanlarin tedirginligi normaldir..guzel bilgi paylasimlari yapiliyor..su an havalardan cok daha onemli sshsen benim icin..olay daha cok taze.isin dogasi geregi,hepimiz daha sakinlecegiz zamanla

Einmal editiert, zuletzt von divane ()

• Herhangi bir veri girilmedi hisseden arkadaşlar psikolojik olduğunu düşünüyorum. Bende atan damarlarımdan bile deprem oluyor sanıyorum

Ben de öyle düşündüm arkadaşım uykudan uyanıp mesaj attı

• İyi geceler herkese. Şu an konu İstanbul ama başka bir sorum olacak. Bugün Giresun Görele'de açıkta 3 büyüklüğünde deprem olmuş. Bu bölgenin önceden deprem üretmediğini sanıyorum. Herhangi bir fikri olan var mı? İnsan kaynaklı olabilir mi?

• Aslında Biz Deprem Diye Hissediğimiz Şey Psikolojik de Olabilir Psikolojik olarak son depremden çok etkilendik ve her şey'i deprem sanıyoruz Bu Psikolojimiz Büyük İhtimal 1 hafta içinde düzelir yoksa cidden ben de geceleri hep deprem oluyor gibi hissediyorum ve ikide bir avizeye bakıyorum psikolojimiz cidden 5.8'lik deprem sonrası bozuldu

• Narsil hocam 6.8’den “eskisi kadar” korkmuyorum 😊

Bence adalar ile Silivri arasında büyük fark var

Silivri depremi bile Minare yıktı, bina yan yatırdı

Adalar depremi aynı şiddette bina yıkar

Adalar zaten Avcılara kuş uçumu 30/35 km , Silivri açıkları ise 80 km den fazla

Ben Adalar depreminin Maltepe Pendik kıyı şeridini de baya sarsacağını sanıyorum

En kötü yer Adalar , 5.5 ve üstü kayıp getirir

• manik depresif arka sayfalarda hangi büyüklükte depremin ortalama ne kadar enerjiye sahip olduğu ile ilgili bir iletim var onu bulursan soruna cevap bulmuş olursun..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• birkaç sayfa önce bir makaleden alıntı vardı bu makale dünyanın sayılı bilimsel yayınevi dergilerinden biri olan "nature communications" ta yayınlanmış içerisinde 3 Türk bilim adamınında var olduğu bir yayın. Tavsiye ediyorum ki okuyun, özellikle ingilizcesi iyi olanlar için güzel veriler var..

not: öyle her yayın nature comm da yayınlanmaz bilginize..

• Olası marmara depreminin merak ediyorum öncüsü olursa kandilli yada afad bizlere uyarı yapıcakmı evleri boşaltın toplanma alanına gidin diye?

Ben açıkcası şimdiki yetki mercilerine güvenmiyorum..

Öncü bir depremin öncü olduğunu ancak ana şoktan sonra bilebilirsiniz dolayısıyla kimse size öncü oldu deyip uyarmaz. Bir tek deprem fırtınası tarzı bir oluşum görülürse bu konuda uyarı yapılabilir oda her zaman olmaz..

• Olası marmara depreminin merak ediyorum öncüsü olursa kandilli yada afad bizlere uyarı yapıcakmı evleri boşaltın toplanma alanına gidin diye?

Ben açıkcası şimdiki yetki mercilerine güvenmiyorum..

Bir depremin oncu oldugunu anlayabilmek icin,ana depremide yasamak gerekir maalesef..