Deprem Bildirim Konusu

• Bilen hocalarım aydınlatırsanız çok sevinirim. Emsc nasıl Dünya'da ki bütün depremleri anında twitter'a bildiriyor? Her ülkede sistemleri mi var? Çalışma mantığı nedir? Çok merak ettim :)

• hareketli ege denizi..

• Deprem kahincisi Frank, Ülkemizi hafta sonu için büyük deprem uyarısında bulundu, 6 7 büyüklüğünde deprem olabilirmiş, okudunuz mu?

Ben o adamın dediklerine inanmıyorum. Bir de bu haber medya çarpıtması olabilir. Adam belki de öyle bir şey demedi ama bizim medya tık, reyting uğruna insanları korkutup paniğe sürüklemekte bir beis görmüyor. Geçenki İzmir ve Denizli depremlerinde de bu adamı kullanıp aynı haberleri yazdılar.

• Bir de şu Twitter'da ege bölgesi ve ege denizini alan içine alıp her an burada 3.5 üstü 4 üstü 5 üstü deprem olabilir diyenler var. En çok onlar sinirimi bozuyor, zaten o alan sismik olarak en aktif bölge her an bu büyüklüklerde deprem olabiliyor sen bu alanı 15 günde 1 daire içine alıp tahmin yaparsan bunun adı tahmin olmaz. Bir de insanlar yorum yazıp aa doğru söylemişsiniz şurada 4.5 oldu şurada 3.7 oldu yazıp övmeye çalışıyorlar.