Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ölüdeniz Fay Zonunda meydana geldi.

O zaman Doğu Anadolu fay hattında da birçok yer bekliyor yine. Doğu Anadolu fay hattında 7 ve üzeri deprem olmadan İstanbul depremi olmaz diye çok duydum, ondan merak ettim. İyi mı kötü mü anlamadım.

• malatya'dan köyümüzden haber geldi arkadaşlar köy 6 bin nüfusa sahip şuan 85 kişi hayatını kaybemiş çoğu kişiye ulaşılamıyor yakınlarımızı kaybettik durum çok kötü arkadaşlar. :(3232

Başınız sağolsun Rabbim sizlere sabır versin söyleyecek söz bulamıyorum 😞

• Arkadaşım sabah 8 de manisadan Antep'e enkazdan çıkan ailesinin yanina gitmek için yola cikti. Saat 22:30 da hala Konya'da ilerleyemiyor. Yollar kapalı ve yoğunmus.

Yoğunluktan dolayı, yardım tırları, AFAD ekipleri v.s onlar bile ilerleyemiyorlarmis. Yine can havliyle koordinasyon olmadan hareket ettik. Allah herkesin yardımcısı olsun :(

• Ölüdeniz Fay Zonunda meydana geldi.

O zaman daf taki Türkoğlu sismik olarak hala boş mu yani? Bu kadar hareketlilik o fayları da kırmış olamaz mı? Sonuçta 6 nin üzerinde bir cok deprem oldu 5 kusurların sayısı yok

• 99 dan bu yana hiç bir değişiklik göremiyorum. Daha çok gerilemişiz bu teknoloji de bu imkanlarda suçlu müteahhitler müebbet hapis cezası almalı.

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• kuzenimin eşinin annesi vefat etmiş 😭😭

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Bende urfa'da bir arkadaşımın vefat haberini aldım şimdi, annesi yine enkazda vefat etmişti babası kurtulmuştu, arkadaşımında cansız bedenine ulaşmışlar...

• O zaman daf taki Türkoğlu sismik olarak hala boş mu yani? Bu kadar hareketlilik o fayları da kırmış olamaz mı? Sonuçta 6 nin üzerinde bir cok deprem oldu 5 kusurların sayısı yok

Abi birkaç saat önce paylaşılmıştı o fay üzerinde olmamıştı sanırım 5-6 büyüklüğündeki depremler.

• hatay a kurtarma görevlisi olarak giden arkadaşım niğde ankara otobanindan video attı.

Kochisari geçmişler inanilmaz bir tipi var arabalar zar zor gidiyor

• Ölenlere Allah rahmet eylesin, kalanlara Allah sabır versin. Giden gidiyor da kalanlar için asla unutamayacakları bir travma . O deniz kumundan ev yapanların , marketi için kolon kesenlerin hepsi cinayete teşebbüsten yargılanmalı ama nerdeee . İnşaat işinde olmayı bırakın sıradan bir vatandaş bile inşaat sektörünün ne kadar yozlaşmış olduğunu biliyor da Bunu gerçekten devletin küçüğünden büyüğüne hiç bir organı bilmiyor muydu ? İmar affı imar affı diye tutturuldu bakalım bu imar affı İstanbul depreminde bize nasıl bir bilanço çıkaracak ? İnşaat yapan her şirket her müteahhit belediyenin imar kurallarına uymayan plan dışı bölümler inşaa edip nasılsa imar affı çıkacak diyor . Kimse neden bu belediyenin imar kurallarında yasak demiyor , yeterki 50 mt2 bir fazla daire çıkarıp satabilsin . Bu durumda tek suçlu devletin kurumlarıdır , insan oğlu aç gözlüdür kolay yoldan daha fazla kazanmak ister bunun olmasını da devlet engellemesi gerekirken eğer buna legal yoldan ön ayak olunuyorsa bu durumun faturası devlete kesilir , olan da enkaz altındaki masum canlara olur . Lütfen kimse bana işe siyaset felan karıştırıyorsun demesin , ben devlet diyorum hükümet ya da muhalefet demiyorum. Devlet siyasetten üstündür , içinde bulunduğum evin çatısıdır, eğer çatım su kaçırıyorsa bunu eleştirmek de benim hakkımdır . Umarım bütün enkaz altında kalan kardeşlerimiz tez vakitte kurtulur ,Allah onları ailelerine sevdiklerine bağışlasın .