Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ah keşke abi...

Maalesef kardeşim 7-7.5 arasında 2 tane deprem hatta 3 deprem bizi bekliyor.. Görünen köy kılavuz istemez..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 2045'e kadar olmaz diyor durmadan, keşke öyle olsa. Halbuki çok az kalmış gibi gözüküyor nedense. Son 5.8'lik depremden sonra bu alanda dünyaca ünlü jeofizikçi Le Pichon ''cehennemin kapısı açıldı''demiş Fatih Altaylı'ya. O deprem uyarıcıydı bana göre. Bir daha uyarır mı böyle bilinmez.

• geçmişte 8 diyorlardı sonra 7,7, sonrasında 7,5, sonrasında 7,2 ye düşürüldü şimdi iki hatta üç parça deniyor. sonra 1509 denilen yeri bile tahminden öteye gitmeyen faylar dolaşıyor ortada, kimsenin net konuştuğu yok. Herkes geçmişte olan büyüklüğü bilinmeyen verdiği hasara göre deprem büyüklüğü yorumu yapıyor. Bizim bakmamız gereken bunlar değil sağlam ev içerisinde yaşamak. 20 sene geçti halen deprem büyüklüğü tartışılıyor yetkililer arasında.

• 2020.11.20 07:25:24 40.4337 28.9457 6.0 -.- 2.3 -.- GEMLIK KORFEZI (MARMARA DENIZI) İlksel

2020.11.20 07:20:41 40.4267 28.9572 4.7 -.- 3.5 3.3 GEMLIK KORFEZI (MARMARA DENIZI) İlksel

jJUNK5.jpg

Hissedenler olmuş ben hissetmedim

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

Einmal editiert, zuletzt von sura16 ()

• Herkes kendi bölgesine bakıyor işte :)-- Kuşadası Körfezi’nde de sabaha karşı iki tane 3,8 oldu. Hissetmedim ama bildirim gelince uyandım. Şu deprem ağı mı ne sildim hemen yav korkutuyor insanı. Daha Kandilli’ye düşmeden Emsc de vermeden bildirim gelince devamı gelir diye korktum. Uyku da gitti.

• Herkes kendi bölgesine bakıyor işte :)-- Kuşadası Körfezi’nde de sabaha karşı iki tane 3,8 oldu. Hissetmedim ama bildirim gelince uyandım. Şu deprem ağı mı ne sildim hemen yav korkutuyor insanı. Daha Kandilli’ye düşmeden Emsc de vermeden bildirim gelince devamı gelir diye korktum. Uyku da gitti.

Ayarlar bölümden büyüklük değerlerini değiştirip uygulamayı kullanmaya devam edebilirdiniz. Aslinda o kadarda kötü bir uygulama değil en azından deprem merkezinden ne kadar uzaksan o kadar süre erken bildirim geliyor geliştirilirse daha güzel olabilir.

Ayarlardan 4,5 şiddeti üzerine ayarladım ben şahsen bildirim göndermesi için.

• Şu sıralar Yalova ve Gemlik körfezi çok hareketli

• Code
    Tarih      Saat      Enlem(N)  Boylam(E) Derinlik(km)  MD   ML   Mw    Yer                                             Çözüm Niteliği
    ---------- --------  --------  -------   ----------    ------------    --------------                                  --------------
    2006.10.24 17:00:21  42.4240   28.9947        14.3      -.-  -.-  5.2   GEMLIK KORFEZI (MARMARA DENIZI)                   İlksel

Gemlik körfezindeki en son büyük deprem

• Code
    Tarih      Saat      Enlem(N)  Boylam(E) Derinlik(km)  MD   ML   Mw    Yer                                             Çözüm Niteliği
    ---------- --------  --------  -------   ----------    ------------    --------------                                  --------------
    2006.10.24 17:00:21  42.4240   28.9947        14.3      -.-  -.-  5.2   GEMLIK KORFEZI (MARMARA DENIZI)                   İlksel

Gemlik körfezindeki en son büyük deprem

Hatırlıyorum bunu evde ders çalışırken vurmuştu sarsıntısı kuvvetliydi.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Gemlik körfezinde olan depremler genelde gemlikten DB yönlü geçen ve marmara denizine yönlenen KAF güney koluna ait, bu bölgede uzun zamandır deprem olmuyordu. KAF kuzey kolu kadar aktif değil güney kolu yanlış bilmiyorsam yıllık kayma hızı da az kuzey koluna göre. Yalova zaten hareketli bir yer, biliyoruz ki 1999 depreminde kırılan fayın en batı ucu burası, bundan sonrası artık saatli bombanın kendisi.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN