Deprem Bildirim Konusu


 • Kentsel dönüşümün en büyük amaçlarından biri yaşanacak olası bir depremde can ve mal kaybını en aza indirmek.Yeni binalar yapmak yerine yıkılacak olan binaları depreme dayanıklı olacak şekilde güçlendirseler diye düşündüğümde olmuştur.Ayrıca yeni binalarla tarım alanları, orman alanları azalıyor.Büyük şehirlerin hali ortada.Yeşil alanların yerini binalar alıyor.Eğer illa ki kentsel dönüşüm olacaksa ormanlık ,doğal ortam alanlarına ellenmemesi gerek.Çünkü ormanların canlı hayatında ki önemini herkez biliyor.

 • Çorum'un Bayat ilçesinde saat 17:22'de 3,7 büyüklüğünde bir deprem oldu. Deprem, 5.0 Km derinlikte meydana geldi.Geçmiş Olsun.

 • Deprem için öncelikle depreme dayanalıklı binalar yapılacağına. Jeolojik ve joemorfolojik yapılar dikkate alınmalı. Türkiyede fay üzerine kurulu çok merkez var. Aksihar mesela.

 • Yeni Zelanda'da 7.4 büyüklüğünde deprem  Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinin kuzeyinde 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.


  ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi'nin verilerine göre Yeni Zelanda'daki deprem Christchurch'un 91 km kuzeydoğusunda gece yarısından sonra oldu.
  Deprem sonrası can kaybı ya da yaralı olup olmadığına dair bir açıklama gelmedi.


  7.4 diyen de var 7.8 diyende 8 diyende
 • Arjantin'de 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

  Arjantin'in kuzeybatısındaki La Rioja bölgesindeki Chilecito kentinin 26 kilometre kuzeyinde kaydedilen 6,2 büyüklüğündeki depremin yerin yaklaşık 100 kilometre altında meydana geldiği belirtildi.
  Depremin can ya da mal kaybına yol açıp açmadığı henüz bilinmiyor.

 • Bolu'da 12 Dakika Arayla İki Deprem Yaşandı  Bolu'da akşam saatlerinde 12 dakika arayla meydana gelen 3.4 ve 2.8 büyüklüğünde iki depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.

  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi verilerine göre saat 20.48'de merkez üssü Kürkçüler olan Richter ölçeğine göre 3.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu depremden 12 dakika sonra da bu kez merkez üssü Kızılağıl köyü mevki olan 2.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremler, kentte hafif şekilde hissedilirken can ve may kaybına yol açmadı.

  kaynak : sondakika.com

 • Bolulu arkadaşlarımıza geçmiş olsun

 • batı karadeniz ve marmara bölgesini etkileyecek bi deprem bekleniyor her geçen gün yeni bi demeçle bu ifade ediiyor ancak biz nekadar hazırız bu depreme bu benim kafamda büyük soru işareti . . . 99 depreminden ders çıkardığımızı düşünmüyorum . . .
  Allah ülkemizi milletimizi memleketimizi böyle felaketlerden korusun . . .