Futbola Dair Her Şey [2019/20]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yeni gelmiş bir başkan için önyargılı olmaya ne gerek var? bu ülke yıllarca Haluk Ulusoyları Demirörenleri görmüş, eleştirmek için henüz erken, ne icraatını gördünüzde hemen asıp kesiyorsunuz?

Abi belki önyargı ama geçmişi benim için pek parlak değil. Umarım ben yanılırım.

Kadrosunda 2-3 iyi potansiyelli isim var, umarım sözlerini geçirebilirler.

Geçmiş isimler fiyaskoydu zaten, hemfikirim. Bence hatayı yineledik, futbolun içinden isimler bu işte olmalı.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Abi belki önyargı ama geçmişi benim için pek parlak değil. Umarım ben yanılırım.

Kadrosunda 2-3 iyi potansiyelli isim var, umarım sözlerini geçirebilirler.

Geçmiş isimler fiyaskoydu zaten, hemfikirim. Bence hatayı yineledik, futbolun içinden isimler bu işte olmalı.

izleyip göreceğiz varsa yanlışları hep beraber eleştiririz, biraz zaman lazım açıkçası.. Futbolu bilenler yönetsine de kesinlikle katılıyorum, ama maalesef futbolun içinden çıkan insanları uzun zamandır göremiyoruz üst yönetimlerde..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Yabancı sınırlamasını taraftarları geçtim futbolu yönetenler ve futbolun içinde olanların %95 lik bir kısmı istemiyor ve bu uygulama ana gündem olursa karşı çıkacakları kanaatindeyim. İstemeyenlerin haklı sebebi var görüyorsunuz anlatmaya gerek yok zaten. Hatta TFF başkanı mevcut uygulama ile ligin kalitesinin arttığını söyledi fakat sonra sınır getirmemiz gerek dedi :) İstemeyenlerin büyük kısmı Fatih Terim düşmanlığı besliyor içinde ve her şeyine karşı cephe almış durumdalar. Farkında iseniz Fransa maçı biter bitmez Fatih Terim düşmanlığı tekrar hortlatıldı sosyal medyada. Herşey yolunda giderken o şeyleri eleştirip istememenin ne olduğunu biliyoruz.

• Yabancı sınırı yokta ne oldu kupalarmı kazandıkta bizim mi haberimiz yok Avrupada yarı final mi gördü takımlar garip ya :) Yabancı sınırı yapılacaksa bunu uzun bir zaman dilimine yayılması gerekli zaten sistem oturduktan sonra ilerde serbest olur bu kadar basit sonsuza kadar sınırlı olsun demiyoruz ya piyasaya 2-3 oyuncu çıkarmak gerekli Arda hariç hiç bir futbolcu tanınmıyor yurt dışında gurbetçi futbolcular hariç .

• ben bir cok kisinin aksine, Nihat Özdemir bey'in basarili olacagini dusunenlerdenim.. Nihat bey, basarili bir is adami ve futbol camiasinda uzun yillar yoneticilik yapmis biridir.

• Ben yazmaktan usandım eğer Türk futbolu gelişimi için önce yönetimlerde kalite yakalamalısınız.Eğer iyi bir yönetim yoksa o örnek verdiğiniz isimlere paralar saçılır.Yabancı oyuncuda her zaman risk vardır.(Adapte olamaması,ligi tanımaması vb.) Gréy başarılı olan yıllarımız belli zaten.Piontek-Derwall-Terim-Denizli döneminde u 17 den başlayan gelişme sonrasında Avrupa Dünya kupasındaki dereceleri uefa da kazanılan başarıları getirdi.Ayrıca sadece Gs değil bu dönemden itibaren Bjksi Fbsi özellikle Ts nin avrupa başarıları ortadadır.Zaten kısır da bir çekişme var.Türk takımlarında para yok deniz bitti.Devlet desteği olmasa zaten borçlarından dolayı hepsi kilit vurması gerekir.Bu noktaya getiren tabiki beceriksiz yönetimlerdir.Transfer haberleri dolaşıyor kimlere talip olabiliyoruz.Yaşları iyi ihtimalle 30 üstü 34-35 indeki oyuncular ya da takımlarında sorun yaşayan oyunculardan verim almaya çalışıyoruz.(Antalya örneğide yaşanan sukutu hayal durumu da var)Fark beklenilen maçta anlımızın akıyla çıktık.Kaanın son anlarda sakatlanmasına rağmen adamın peşinde koşma isteği önemli benim için.Bu gibi oyuncular için parayı dökün helal olsun...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Yabancı sınırı yokta ne oldu kupalarmı kazandıkta bizim mi haberimiz yok Avrupada yarı final mi gördü takımlar garip ya :) Yabancı sınırı yapılacaksa bunu uzun bir zaman dilimine yayılması gerekli zaten sistem oturduktan sonra ilerde serbest olur bu kadar basit sonsuza kadar sınırlı olsun demiyoruz ya piyasaya 2-3 oyuncu çıkarmak gerekli Arda hariç hiç bir futbolcu tanınmıyor yurt dışında gurbetçi futbolcular hariç .

Açıklaman tam bir facia. Sistem yeni oturdu ve 8 tane Arda Turan üzeri futbolcu geliyor görmüyormusun? Piyasaya iki üç oyuncu çıkarmakmı?

• Şuan türk futboluna gelmesi gereken tek kural alt yapıdan oyuncu oynatma zorunluluğu ilk 11 de en az 1 yedeklerde en az 2 şeklinde gibi bir şey olmalı. Onun haricinde mevcut kural devam etmeli ve yapılması gereken hakem kadrosunun yenilenmesi ve düzenlenmesi. En büyük sorunumuz kötü hakemler. Dileyen 11 türk oynatsın dilimizde tüy bitti almasın o zaman yabancı oyuncu kulüpler zorunluluk yok. Kadroda en az 14 yabancı olmalı diye bir kural yok.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Şenol Güneş dünya 3.lüğü yaşadı kadronun kurucusu Fatih Terim. Milli takım Euro 2008'de yarı final gördü hoca Fatih Terim. Milli takım Euro 2016'ya gitti hoca yine Fatih Terim. Fatih Terim yabancı kuralını değiştirdi yerli oyuncular Avrupa'da piyasa yaptı...

Bu geminin kaptanı Fatih Terim'dir.

• Şuan türk futboluna gelmesi gereken tek kural alt yapıdan oyuncu oynatma zorunluluğu ilk 11 de en az 1 yedeklerde en az 2 şeklinde gibi bir şey olmalı. Onun haricinde mevcut kural devam etmeli ve yapılması gereken hakem kadrosunun yenilenmesi ve düzenlenmesi. En büyük sorunumuz kötü hakemler. Dileyen 11 türk oynatsın dilimizde tüy bitti almasın o zaman yabancı oyuncu kulüpler zorunluluk yok. Kadroda en az 14 yabancı olmalı diye bir kural yok.

Aynen işte o yüzden almanya sistemi olabilir çünkü almanya alt yapıdan çıkan oyuncu bulundurma zorunluluğu var ve sayisi da az değil.bak ozman herkes nasıl alt yapıya para harcıyor.zaten bu euro karşısında mecburen türk oyuncu oynatır takimlar

• Bir daha soyluyorum insanlar sizinle ayni fikirde olmak zorunda degil, bu size karsi tarafi hakir gormek ezmek alay etmek yada hakaret etmek gibi eylemleri/soylemleri yapma hakki vermez. Dikkatli olalim lutfen..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

Einmal editiert, zuletzt von Narsil ()

• Tipik Türk futbol anlayışı hemen uçmayalım ayaklarımız yere sağlam bassın. Bende sizler gibi ışık gördüm takımımızdan ancak daha olduk bunlarla final oynarız vs bunlar gereksiz dolduruşlardır. Elimizde gelecek vadedebilecek bir kadro var ancak hepsi genç bu çocukların, ne çok abartılmalılar nede galibiyetleri küçümsenmelidir..

• Ş*r*fs*z izlandalılar türk milli takımımızı sebepsiz yere 3 saat havaalanında bekletip, almamışlar. Bu tür medeniyetten bahseden medeniyetsizleri 2 katı 6 saat sebepsiz yere bekletelim ki akıllansınlar.Umarım futbolcularımız daha çok hırslanır yenmeyi bırakın 1 değil 3 atalım şu balinalara.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

2 Mal editiert, zuletzt von sura16 ()

• izlanada da buyuk bir ayıp yapılıyor takımımıza Emre açıklama yaparken bir muhabir tuvalet fırçası uzattı .Ayrıca uzun zaman havalimanında bekletildiler.Aynısını biz yapsak dünya basınında barbar olarak nitelendirilirdik

Einmal editiert, zuletzt von Ahmet17 ()

• Bu tur zavalli yaklasimlari bize uygun gorsunler bizde fransizlarin marsini niye islikladik diye taraftara gereksiz diyelim...

Bu tur serefsizlikleri buyutmeye gerek yok izlanda elbet buraya gelmeyecekmi? bekletirsin 4 saat havaalaninda olur biter..Eskidendi eli kolu bagli Turkiye,simdi hicbir hareket karsiliksiz kalmaz..