Veri Paylaşım ve Değerlendirme Merkezi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Pozifit AO'lu bir sene olacağı aylar öncesinden belliyken bazıları/x forumu "negafit ao olacak tüm sistemler Avrupa'ya akacak" diye bas bas bağrıyordu.Bu pozitif AO rekoruna içerlenmişlerdir şimdi :evil:

• bu kadar yüksek olmasının sebebini neye bağlamak lazım ? küresel ısınma olamaz tek sebebi bence başka etmenler var onların araştırılması lazım yai 4-5 neyse de rekor kırıyor üstüne onu da tazeleyecek namussuz +7-8 lerin bir de inişi olacak bunu da unutmamak lazım yani belki ekstrem bir olay bile olabilir bekleyip göreceğiz şubat sonunu gfs sinyal veriyor 12 z güncellemesinde

• bu kadar yüksek olmasının sebebini neye bağlamak lazım ? küresel ısınma olamaz tek sebebi bence başka etmenler var onların araştırılması lazım yai 4-5 neyse de rekor kırıyor üstüne onu da tazeleyecek namussuz +7-8 lerin bir de inişi olacak bunu da unutmamak lazım yani belki ekstrem bir olay bile olabilir bekleyip göreceğiz şubat sonunu gfs sinyal veriyor 12 z güncellemesinde

27 si veya 28 29 u gibi sanki 0 ı görecek gibi hocam ondan sonra daha guzel bir goruntu çıkabilir son sans olarak sanki.

Ve ay sonu kararli bir dusus var gibu.

• 27 si veya 28 29 u gibi sanki 0 ı görecek gibi hocam ondan sonra daha guzel bir goruntu çıkabilir son sans olarak sanki.

Ve ay sonu kararli bir dusus var gibu.

ao.sprd2.gif

çok güzel düşüş var ama aynısını 2 hafta önce de göstermişti o yüzden pek güvenim kalmadı bu endekse artık ama illa düşecek umarım ani bir şekilde düşer

• Pozifit AO'lu bir sene olacağı aylar öncesinden belliyken bazıları/x forumu "negafit ao olacak tüm sistemler Avrupa'ya akacak" diye bas bas bağrıyordu.Bu pozitif AO rekoruna içerlenmişlerdir şimdi :evil:

^^ ^^ Semih ustada pozitif Ao bekliyordu o yüzden hatta kötü geçebilir demişti kış için Şubat ayı daha iyi olabilir diyordu kısmen öylede oldu diyebiliriz Aralık ve Ocak boş geçti sayılır kısmen kırıntı sistemleri saymıyorum çünkü. Ayrıca Ecmyide tebrik etmek lazım başından beri pozitif Ao dediler öylede oldu. Ecm uzun vadede kendini geliştirmeye başladı gerçekten.

hocam negatif ao tahmini olan sadece x forumdakiler değil ki. bu sitedeki yazar hocamız tarafında da dile getirilmişti özellikle kışın ikinci yarısı için. hem de kuvvetli negatif ao olacağı şeklinde. bakarsınız şubat sonu yada mart ayı tamamen kuvvetli negatif ao şeklinde geçer. atmosfer bu, belli mi olur.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• hocam negatif ao tahmini olan sadece x forumdakiler değil ki. bu sitedeki yazar hocamız tarafında da dile getirilmişti özellikle kışın ikinci yarısı için. hem de kuvvetli negatif ao olacağı şeklinde. bakarsınız şubat sonu yada mart ayı tamamen kuvvetli negatif ao şeklinde geçer. atmosfer bu, belli mi olur.

Bahsettin forumun kendine yazar diyen tipi doğu bölgeler ile dalga bile geçtiğini bazı üyelerin attığı mesajlarla gördüm, o yüzden ciddiye alınası bir adam değil:)

• Bahsettin forumun kendine yazar diyen tipi doğu bölgeler ile dalga bile geçtiğini bazı üyelerin attığı mesajlarla gördüm, o yüzden ciddiye alınası bir adam değil:)

forumu karıştırmamış ki hocam zaten. bence forumlar arası rekabet olmamalı hocam hele sizin gibi büyük forumlar boş verin diğer forumları siz başkasınız zaten

• forumu karıştırmamış ki hocam zaten. bence forumlar arası rekabet olmamalı hocam hele sizin gibi büyük forumlar boş verin diğer forumları siz başkasınız zaten

Yok hocam bahsettiğim kişi koyu bir Havaforum düşmanı o yüzden bahsediyorum yoksa bu işi hakkıyla yapanlar ile hiçbir sorunum yok.Neyse konu daha fazla uzamasın konu dışına çıkmayalım veri konusunda.

• Yok hocam bahsettiğim kişi koyu bir Havaforum düşmanı o yüzen bahsediyorum yoksa bu işi hakkıyla yapanlar ile hiçbir sorunum yok.Neyse konu daha fazla uzamasın konu dışına çıkmayalım veri konusunda.

Anladım hocam kimi bahsettiğinizi :D ama bence onun hakkında bile konuşmak değmez biz devam edelim tam gaz tahminlerimize

• Bahsettin forumun kendine yazar diyen tipi doğu bölgeler ile dalga bile geçtiğini bazı üyelerin attığı mesajlarla gördüm, o yüzden ciddiye alınası bir adam değil:)

aynen hocam. O şahıs İstanbul’un güneyiyle de dalga geçiyordu sürekli. “Sen atanamamış siberian tigersın” dedim ona, alındı, küstü bana. Daha sonraları orayı karıştırıp oradan atıldı.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

Hocam aynen bende hatirliyorum . Inadina negatif ao veya nao bekliyolardi, bu dediklerimde Türk ve amatör olanlar. Objektif olmadigi belli zaten , nedeni herhalde kendi konum itibari ile pozitif ao veya nao işlerine yaramadigi icindir...

• Hocam aynen bende hatirliyorum . Inadina negatif ao veya nao bekliyolardi, bu dediklerimde Türk ve amatör olanlar. Objektif olmadigi belli zaten , nedeni herhalde kendi konum itibari ile pozitif ao veya nao işlerine yaramadigi icindir...

Bay Hava isimli tahminci hep negatif endeks bekliyordu.Bu sitenin de üyesi.Fena patladı.