Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Öncelikle @Winter60 ve değerli HAVAFORUM üyeleri!!!Konu açmak için belirli şartlar olacak.Herkes her istediği anda konu açamayacak.Bunun için çalışmalarımız devam ediyor.Belirli bilgi birikimi olmaksızın herkesin konu açmasına izin vermemiz beklenmesin.Nihayetinde bu konuları sadece üyelerimiz değil misafirlerimizde okuyor.Son zamanlarda bir çoğu çöp olan konular açıldı.Bu durumu şahsi algılamak yerine HAVAFORUM isminin korunması olarak düşünmelisiniz.İsteyen karalama tahtasında veya bölge konusunda tahminini yazabilir.İyi forumlar dilerim.

• @sistemci5534 buralardayım badim :) nasılsın bakem iyisindir inşAllah ?
    ayın 24ünden sonra izne ayrılcam 1 ay bu aralar biraz mesai yapıyorum badi av biraz masraflı bi iş e ev kredisi ödüyoruz derken mesai iyi geliyor ...

anladım kardeşim valla napalım yuvarlanıp gidiyoruz , iyi ev kredisi ödemek güzel ben de girdim halen ödüyorum daha 179 ay taksiti var 1 ay ödedim yeni başladım çünkü :thumbup:

• Şimdi modelleme konusuna baktımda neler değişmiş neler..

Allah(c.c) ne kadar büyük, 1 ay evvel istanbulcular marmaracılar, karadenizciler,doğu karadenizciler atıp tutuyordu şimdi akıllanmışlar hepsi açıklamalarında orta konuşuyor, ee tabii sistemler uğramadan hiçbiryere gidince yada bekleneni veremeyince.. Güzel gelsin ortadan gelsin ülkemizin olsun, yaşadığımız sistemlerde sizlere bizlere ders olsun, kimseye yar olmayan sistemler değil hepimize yarayan sistemler gelsin..Hayırlı forumlar

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• yani eğer habersiz kapatmışsa biraz ayıp etmiş admin arkadaş tahminlerinizin doğruluğu yanlışlığını bilmem ama ben okumuştum bütün yazdıklarınızı en azından o kadar şeyler yazmıştınız ki bu bile ciddi bir emekti

• @Baybars

Bence 1 ay öncesine kadar sürekli İstanbul Marmara özelinde yorumlara izin veriliyordu bundan kaynaklıydı her şey. Yanlış anlamayın kimseyi kötülemiyorum bence böyle fikrimi belirttim.

Bende görevim itibariyle tarafsız gözle baktığım şeyi yani fikrimi söyleyeyim, kimse masum değil, herkesin yaptığı hatalar oldu, herşeyi tek bir duruma bağlamak büyük hata, tavsiyem tarafsız bakmanız taraflı bakarsanız siz bu yorumu yaparsınız biriside gelir tersini söyler. Marmaraya izin veriliyordu demekse tamaman alakasız burada kimse kayırılmıyor, bakın bakalım son 1 ayda marmaradan kimler banlanmış,karadenizden kimler banlanmış. Konu uzasın diye yazmadım başka fikriniz varsa özelden yazınız. Amacımız konuyu tekrar gündeme taşımak yara kaşımak değil. Temiz sayfa açıp doğru değerlendirmeler yapmanızı sağlamak ve dilemek.İyi forumlar

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• yok arkadaşlar bana karşı bir algı bu.başka açıklaması yok.
    Tahmin konumu okuyupta kötü şekilde etkilenen bir misafir yada üye görmedim.aksine herseyi uzun vadede tuttum 1 hafta icinde olacakları zaten tv ler haber portalları bas bas haber yapıyor.
    Salim kardeşim bence önce kendi işini düzgün yapmalı ki başkalarının işlerini okumadan anlamadan infaz etmemeli.
    Bence forumda en iyi işini yapanlardan biri hakan efe kardesimiz. Tam bir mod adamı bafralı kardesim de yeni mod oldu ama hava forumu ciddi takip eden hakan kardesimdir.

• @Winter60 forumumuzda tüm admin ve moderator arkadaşlarımız görevlerini iyi bir şekilde yerine getirmektedirler.Söylediklerinizden sanki diğer modlar görevini yapmıyormuş algısı oluşur. Bunlar tasvip edilecek sözler değil. Ayrıca Salim moderatoru yermenizde saçma oluyor. Bu tür bir düşünceniz varsa özelden yazınız. Benim mesajıma cevabınız varsada lütfen özelden cevap yazınız uzun uzun burada yazmaya gerek yoktur. İyi forumlar

• Sıkıntı yok @Baybars hocam konu açılmasın tabii ki ama şunu söyleyeyim. Ben kendim için söyleyecek olursam o başlıkta ters ne yazdıysam hemen benim yazımın yukarısında bana ters bir şey yazılmışdır. Kusura bakmasın kimse huyum bu. Bir şey yazıldımı cevap vermessem kendi kendimi yerim.

@Samet_113 e de söz verdim. Ters bir şey yazılmadığı sürece asla bölge adı geçirmem ben o başlıkta. Ama fark ediyorsunuz arada gerçekten insanın sabrını zorlayan çok mesaj atılıyor tahammül ediyorum. Bundan sonra olursa özelden direk sana göndereceğim Baybars hocam. Ben kendi adıma bu işe bulaşmamak için sabır göstermeye çalışıyorum.

Ayrıca Marmara özelinde konuşulması kayırılmaktan değil tabii ki. Sayıca fazla olunca doğal olarak bu sonuç çıkıyor ortaya. Bir de her gelen geçen yazabildiği için başlığa İstanbula şu kadar olurmu, Trakya yine kuru soğuk mu türü sorular da başlığı boğuyor.

• @Winter60 kimsenin açık açık yazmaması konunun çok istendiğini göstermez.Bu konuda şikayet mercii bizleriz.Son sistem öncesi yazarlar dışında açılan sistem konuları ile alakalı bana bir sürü mesaj geldi.Ben bir şekilde bunu absorbe etmeye çalıştım.Kimse gördümü benim bu mesajlar hakkında forumda bir şey yazdığımı?Bu güzel mesajlar yerine eleştiri dolu mesajlar olsaydı tepkiniz böyle mi olacaktı? Konuyu fazla uzatmaya gerek yok.Farklı düşüncesi olanlar özelden ulaşabilir.

• @Great Khan özelden bana atmana bile gerek yok sen mesajı raporla biz modlar olarak gerekeni yaparız, Zaten dikkatinizi çektiyse 2 konuda özellikle inceleniyor, hatalı birşey görürsek siliyoruz,uyarıyoruz ya da o arkadaşı uzaklaştırıyoruz. hayırlı geceler iyi forumlar

• @Winter60 forumumuzda tüm admin ve moderator arkadaşlarımız görevlerini iyi bir şekilde yerine getirmektedirler.Söylediklerinizden sanki diğer modlar görevini yapmıyormuş algısı oluşur. Bunlar tasvip edilecek sözler değil. Ayrıca Salim moderatoru yermenizde saçma oluyor. Bu tür bir düşünceniz varsa özelden yazınız. Benim mesajıma cevabınız varsada lütfen özelden cevap yazınız uzun uzun burada yazmaya gerek yoktur. İyi forumlar

baybars kardesim ismini bilmiyorum kusura bakma. Sen ve hakan bey olsun bafralı kardesim okulyzn kardesim olsun sürekli gün ici aktifler peki sizler neden böyle bir olay vardıda kapatmadınız. Sizinde elinizde öyle bir imkanınız var siz neden böyle birsey yapmadınız.en azından uyarı yapardınız özelden varsa öyle bir hatam bende tamm hocam konu silin yada kaptın derdim.
    Ben bunu içime sindiremedim.yukarda bahsettigim.konuda hakan kardesim ben uyarır yada en kötüsü winter aciklama yap derdi.
    Benim bahsettigim olay bu