Hoşgeldin 11 Ayın Sultanı Ramazan

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • arik cevremde benimde com ateist var hepsiyle de cok iyi anlasirim
    Tek yapman gereken onlarka din konusma
    Boylece dinden cikma ihtimalin de kalkiyor hatta sana saygi duyuyorlar
    Orucluyken hicbiri yanimda su içmez saygidan

• Ah bir de şu ateist çevrem aklımı bulandırmasa yoksa ne olacak diye. ^^

Dostum yanlış anlama kör ile yatan şaşı kalkar sözü bana çok büyük ders oldu herkesin hataları vardır. Keza ben de yanlışlar yaptım raydan çıktığım Zaman'lar oldu. Ama Rabbim cezayı kesti yahut ben o şekilde hayra yordum. Unutma eğer sana zarar veren arkadaş çevren varsa onlardan uzak durman. Hani bir söz var ya :" bazen arkadaşına yapacağın en iyi iyilik ondan uzak durmaktır." Diye o misal ;)

• Yok yahu ne din konuşması uç noktada laik bir insanım kimseye bir şey söylemeye hakkım yok kimsenin de bana bunu biliyorum. Sadece arada böyle dostça tartışırız o kadar. Hepsi de sağlam insanlar, hatta müslümanım diye geçinen çogu arkadaşımdan daha sağlam ve kafa adamlar.

Bir de ne dinden çıkması yahu. :D

Ben onları imana getiririm onlar beni çıkaramaz yoldan.

• @sistemci5534

Yok yahu kimse beni yoldan çıkaramaz. Sadece bazen aklıma geliyor söyledikleri, eğer yalansa yok olup gitmek nasıl bir şeydir diye. Yoldan çıkmak değil. Sadece masum bir düsünce. Yoksa onların da beni yoldan çıkarmak gibi bir derdi yok.

• bilmez miyim arik
    Valla bende de oyle arkadaslarin hepsi sagolsunlar saygililar
    Bizim okulda gozume kestirdigim 3 4 tane saygidiz ateistlerden var ah su ramazan bi gelsin oruclu oruclu bile bile bana gostere gostere bisey yesinler
    Zaten 3 aydir kavga da etmiyorum
    Keske oyle bişey yapsalar da az bisi kavga etsek

• Yok ya ateistler genelde saygılı oluyor daha çok müslümanım diye geçinenler sağa sola saldırıyor.

Bu konuda sana katılıyorum yalnız böyle bir genelleme yapılması bence biraz abes kaçar. Aslında bunun nedeni Müslümanım diyebilmek ;ataist veya heistiyanım Diyebilmekten daha zor olmasıdır bizim toplumumuzda her dine saygı var ama yüzde 80-90 ı Müslüman olana bir türlü saygı duyan olmuyor . Bunda da büyük bay Müslüman görünümlü insanlardan oluyor aslında .gerçekten İslamiyeti dört dörtlük bir yaşayan bir toplum olsak bu durumda olmazdık Arig bence ;)

• Yav şunu da hiç anlamam millet 5 vakit farz olan namazı kılmaz ama sünnet olan teravih namazlarını kaçırmaz şeytanın oyununa gelmek böyle bir şey olsa gerek.

• İzlemenizi tavsiye ederim

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Patatesli kolay gözleme, sahurda kolaylık olması için hazır yufka kullanılıyor. Siz zevkinize göre farklı malzemeler de kullanabilirsiniz.

Malzemeler:
    4 adet hazır yufka
    1 yemek kaşığı zeytinyağı
    4 adet haşlanmış patates
    1/2 demet maydanoz
    100 gram beyaz peynir
    1/2 çay kaşığı tuz
    1 çay kaşığı taze çekilmiş tane karabiber
    1 çay kaşığı kırmızı toz biber
    Püf Noktası
    Patatesleri sıcakken püre haline getirin ve baharatları ekleyin.
    Pişirme Önerisi
    Arzuya göre yufkaların ara katlarını eritilmiş tereyağı ile yağlayabilirsiniz.
    Yapılışı:
    Haşlanmış patateslerin kabuklarını soyun ve derin bir karıştırma kabına alın.
    Maydanozu incecik kıyın. Haşlanmış patatesler ile birlikte beyaz peyniri ezip, püre haline getirin.
    Doğranmış maydanoz, tuz, taze çekilmiş tane karabiber ve kırmızı toz biberi katın, karıştırın.
    Hazır yufkalardan birini mutfak tezgahı üzerine açın. Hazırladığınız iç harcı dört eşit parçaya bölün.
    Patatesli iç harcı yufkanın orta kısmına yerleştirin ve küçük parçalar halinde dağıtın. Dört kenarda kalan yufka parçalarını sırasıyla kapatın.
    Aynı işlemi diğer yufkalara da uygulayın ve kare şeklinde dört adet gözleme elde edin.
    Geniş tabanlı teflon bir tavada zeytinyağını kızdırın. Yağın fazlasını bir kağıt havlu yardımıyla alın. Hazırladığınız gözlemeleri, kızgın tavada arkalı önlü ters çevirip renk alana kadar kızartın.
    Aralarda tavayı yağlamayı unutmadan diğer gözlemeleri de aynı şekilde pişirin. Sıcak olarak bekletmeden servis edin. Sevdiklerinizle paylaşın.

• Arkadaş Ramazan insanı Allah'a onun emrettiklerine yakınlaştırır şeytanın şerrinden uzaklaştırır vücuda ruha huzuru sağlığı getirir.La ninayı ygs yi bırakın şimdi Huşu içinde her günü cennete yaklaşmak için geçirin...