13 Şubat'a Kadar Olan Görünüm

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Modellere bakıpta yanılmayın özellike 300. saatlerde sistem yok vs diye hiç hayıflanmayın, nasıl günler öncesinden gfs şubat 1 de efsane verdiyse ve şuanda olmuyorsa bunun tam terside olabilir. Kısacası şimdilik şubatın ortasına kadar bekleyeceğiz. sonrasına bakarız..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Modellerin bu kadar tutarsız,bu kadar değişken olduğu ve çoğu tahminin sistemlere 1 gün kala yapılabildiği bu kış sezonunda modellerin olumlu olumsuz ,her an değişebilmesi mümkündür.Bir bakmışsınız 3 gün sonraya sistem vermişler :))

Einmal editiert, zuletzt von isko ()

• Kışın en değerli dönemini yine kaçırdık desenize şubat 15den sonra kıştan ne hayır gelir allah aşkına her zaman söylüyorum bunu zaten ayın 20 sinde cemreler düşüyor,artık bu durum klasik hale geldi geçen sene de ocak ayı boşa gitmişti yani artık atmosfer 1 aydan fazla dayanamıyor hemen yoruluyor,1 ay hareketli geçse devam eden ay durağan geçiyor zaten kış aralık sonunda başlamıştı hemen ne oldu ki eskiden kızlar dolu dolu geçer di henüz kasım da ilk provalar olurdu aralık ilk on beş günü durgun geçer daha sonra aralık sonu,ocak ve şubatta en fazla 1haftalik kısa molalar la sistemler gelmeye devam eder di

• Öte yandan nedense bu aralar ben pek umutsuz değilim sebebi nedir bilmiyorum herhalde modellerde mantar gibi ab nin üremesi olabilir yani her an her şey olabilir fazla ümitsizliğe kapılmamak gerek zira yılbaşı sisteminden önce de zannedersem 25aralik gibiydi ortada sistem namına hiç bir emare yok tu hatta bunun üzerine semih üstad 6 ocağa kadar olan görünüm başlıklı bu şekilde bir konu açmıştı ki akabinde yılbaşı sistemi belirmiş ve açılan o başlık geçerliliğini yitirmiş ti kimbilir belki yine aynısı olur

• Kışın en değerli dönemini yine kaçırdık desenize şubat 15den sonra kıştan ne hayır gelir allah aşkına her zaman söylüyorum bunu zaten ayın 20 sinde cemreler düşüyor,artık bu durum klasik hale geldi geçen sene de ocak ayı boşa gitmişti yani artık atmosfer 1 aydan fazla dayanamıyor hemen yoruluyor,1 ay hareketli geçse devam eden ay durağan geçiyor zaten kış aralık sonunda başlamıştı hemen ne oldu ki eskiden kızlar dolu dolu geçer di henüz kasım da ilk provalar olurdu aralık ilk on beş günü durgun geçer daha sonra aralık sonu,ocak ve şubatta en fazla 1haftalik kısa molalar la sistemler gelmeye devam eder di

2011 de Martta 50 cm yağdı neredeyse o kışın tamamı boşdu. cemreler düşünce ısınıyormu sanki

• Bence yağış bakımından pek parlak olmasada soğuk bakımından güzel bir kış geçiriyoruz

Dediler ki “Gözden ırak olan gönülden de ırak olur”
    Dedim ki “Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.”

MEVLANA

• 2011 de Martta 50 cm yağdı neredeyse o kışın tamamı boşdu. cemreler düşünce ısınıyormu sanki

Cemre kısmına katılıyorum da 2011 boş değildi bence,11aralıkta ilk karı görmüştük ocağın başındada azda olsa kar görmüştüm ama ocak sonu çok güzeldi 28-29-30 ocak.Ayrıca mart sistemini zaten söylememe bile gerek yok :)

Öncelikle; Cemre denen şey Türk ve Altay mitolojisine ait bir zımbırtıdır. Kültürümüze öyle yerleşmiştir ki, çoğu kişi tarafından şuan ki dinimiz olan İslam'a ait olduğu sanılır ama en ufak bir alakası yoktur. Ayrıca kelime kökeni de Arapça değildir. Cemre sözcüğü Azerbaycan Türkleri'ne ait "Cemle" sözcüğünün değişimiyle ortaya çıkmıştır. Araplardaki anlamı "Mina Vadisi'nde Arafat'tan gelen hacıların attıkları taşlarla oluşan yığınlar"dır. Kısacası gördüğünüz gibi hiçbir alakası yoktur. Şimdi hala eski Türk mitolojisine mi inanıyorsunuz, yoksa İslam dinine mi inanıyorsunuz önce buna bir karar verin. Eğer müslümansanız bir daha sizden ve başka kimseden Cemre zımbırtısını duymak istemiyorum. Diyelim ki müslüman değilsiniz, insan bi akıl yürütür be kardeşim. Çoğu kış Mart ayında sistem alırız. Bazı yıllar (1983, 1929, 1987 vb.) çok ciddi kar aldığımız da olur. Hatta arada Nisanda (1997, 2015, 2003 vb.), nadiren Mayıs'ta bile kıyıların kar aldığı görülmüştür. (1915 6/7 Mayıs) Sizce Cemre gerçek olsa mümkün olur muydu bunlar?

Şimdi asıl sinirlerimi bozan konuya geleyim. Ben daha yarım saat önce birçok veri kullanarak çok sert bir Mart ayı olacağından bahsettim.
    Bunun hemen üstüne hiçbir dayanağı olmayan bir mesaj yazmak ve kışı bitirmek açıkça dalga geçmektir. Kimsenin bu forumda herhangi biriyle dalga geçmeye hakkı yoktur.

Ayrıca bu yıl kar soğuğu olan gün sayısının 15'lerde olduğunun farkına varın. Böyle bir kışı beğenmemek nasıl bir şükürsüzlüktür? Siz ne istiyordunuz acaba? Gökdelenlerin karda kaybolmasını mı? Kusura bakmayın. Burası Danimarka, İzlanda yada Norveç değil. Veya Buffalo'da yaşamıyoruz. Küçük boyutlarına rağmen aynı anda dört mevsimin yaşanabildiği, her mevsim her hava olayının görülebildiği ve buna bağlı olarak çok ciddi bir canlı çeşitliliğine neden olan Dünya'nın sayılı iklimlerinden birine sahip olduğumuzu görün, kıymetini bilin.

• Cemre kısmına katılıyorum da 2011 boş değildi bence,11aralıkta ilk karı görmüştük ocağın başındada azda olsa kar görmüştüm ama ocak sonu çok güzeldi 28-29-30 ocak.Ayrıca mart sistemini zaten söylememe bile gerek yok :)

çok uzağa gitmeye gerek yok geçen sene temmuzun ortasına kadar soğuk ve serin havalar vardı

• Öncelikle; Cemre denen şey Türk ve Altay mitolojisine ait bir zımbırtıdır. Kültürümüze öyle yerleşmiştir ki, çoğu kişi tarafından şuan ki dinimiz olan İslam'a ait olduğu sanılır ama en ufak bir alakası yoktur. Ayrıca kelime kökeni de Arapça değildir. Cemre sözcüğü Azerbaycan Türkleri'ne ait "Cemle" sözcüğünün değişimiyle ortaya çıkmıştır. Araplardaki anlamı "Mina Vadisi'nde Arafat'tan gelen hacıların attıkları taşlarla oluşan yığınlar"dır. Kısacası gördüğünüz gibi hiçbir alakası yoktur. Şimdi hala eski Türk mitolojisine mi inanıyorsunuz, yoksa İslam dinine mi inanıyorsunuz önce buna bir karar verin. Eğer müslümansanız bir daha sizden ve başka kimseden Cemre zımbırtısını duymak istemiyorum. Diyelim ki müslüman değilsiniz, insan bi akıl yürütür be kardeşim. Çoğu kış Mart ayında sistem alırız. Bazı yıllar (1983, 1929, 1987 vb.) çok ciddi kar aldığımız da olur. Hatta arada Nisanda (1997, 2015, 2003 vb.), nadiren Mayıs'ta bile kıyıların kar aldığı görülmüştür. (1915 6/7 Mayıs) Sizce Cemre gerçek olsa mümkün olur muydu bunlar?

Şimdi asıl sinirlerimi bozan konuya geleyim. Ben daha yarım saat önce birçok veri kullanarak çok sert bir Mart ayı olacağından bahsettim.
    Bunun hemen üstüne hiçbir dayanağı olmayan bir mesaj yazmak ve kışı bitirmek açıkça dalga geçmektir. Kimsenin bu forumda herhangi biriyle dalga geçmeye hakkı yoktur.

Ayrıca bu yıl kar soğuğu olan gün sayısının 15'lerde olduğunun farkına varın. Böyle bir kışı beğenmemek nasıl bir şükürsüzlüktür? Siz ne istiyordunuz acaba? Gökdelenlerin karda kaybolmasını mı? Kusura bakmayın. Burası Danimarka, İzlanda yada Norveç değil. Veya Buffalo'da yaşamıyoruz. Küçük boyutlarına rağmen aynı anda dört mevsimin yaşanabildiği, her mevsim her hava olayının görülebildiği ve buna bağlı olarak çok ciddi bir canlı çeşitliliğine neden olan Dünya'nın sayılı iklimlerinden birine sahip olduğumuzu görün, kıymetini bilin.

sen çok yaşa hocom...

• herkez duygularını ön plana sokarak tahminde bulunuyor kar sevenler hic bir zaman kar yok denirmeden hoşlanmazlar cünkü duyguları buna karşı gelir o sebeple gercekler neyse inanmak zorundayız benim şahsı düşüncem şu ana gelen sistemler kadar güclü bir sistem gelmeyecektir ben buna kabulendim kabulenmezsem eger ileride cok kötü üzülürüm zaten şu anki modelle baktıgımızda baştan 364 kadar cöp tenekesi ee tabiki bunada inanmıyorsunuz eger 364 kadar güzel olsaydı inanırdınız buda bir gercektir! artık bundan sonra yaz ayı nasıl gececek onu konuşmak lazım

• Bana göre kuru soğuk çekmektense veya Karadeniz'i izlemektense,ılık,20 derecelerin olduğu bir kış yeğdir.

Karadenizli kendini bilmez arkadaşlar dalga geçiyorlardı forumda istanbullularala sıra bızde degil .İstanbula yagsa biz dalga geçmeyiz .

• Yalnız buradaki çoğu kişi kar sevdalısı Eda hanım o yüzden olumsuz düşünmek son sırada gelen işimiz ki buradaki bir çok kişi çok iyi verilerle duygularını katmadan tahmin yapabilecek yatenege ve bilgiye sahip ...üstadlara zaten sözüm yok ...

• Yalnız buradaki çoğu kişi kar sevdalısı Eda hanım o yüzden olumsuz düşünmek son sırada gelen işimiz ki buradaki bir çok kişi çok iyi verilerle duygularını katmadan tahmin yapabilecek yatenege ve bilgiye sahip ...üstadlara zaten sözüm yok ...

olumsuzda düşünmek lazım

• Öncelikle; Cemre denen şey Türk ve Altay mitolojisine ait bir zımbırtıdır. Kültürümüze öyle yerleşmiştir ki, çoğu kişi tarafından şuan ki dinimiz olan İslam'a ait olduğu sanılır ama en ufak bir alakası yoktur. Ayrıca kelime kökeni de Arapça değildir. Cemre sözcüğü Azerbaycan Türkleri'ne ait "Cemle" sözcüğünün değişimiyle ortaya çıkmıştır. Araplardaki anlamı "Mina Vadisi'nde Arafat'tan gelen hacıların attıkları taşlarla oluşan yığınlar"dır. Kısacası gördüğünüz gibi hiçbir alakası yoktur. Şimdi hala eski Türk mitolojisine mi inanıyorsunuz, yoksa İslam dinine mi inanıyorsunuz önce buna bir karar verin. Eğer müslümansanız bir daha sizden ve başka kimseden Cemre zımbırtısını duymak istemiyorum. Diyelim ki müslüman değilsiniz, insan bi akıl yürütür be kardeşim. Çoğu kış Mart ayında sistem alırız. Bazı yıllar (1983, 1929, 1987 vb.) çok ciddi kar aldığımız da olur. Hatta arada Nisanda (1997, 2015, 2003 vb.), nadiren Mayıs'ta bile kıyıların kar aldığı görülmüştür. (1915 6/7 Mayıs) Sizce Cemre gerçek olsa mümkün olur muydu bunlar?

Bizim bölge ters galiba :D Örneğin 2011i çoğu beğenmez ama bence iyi bir kıştı,bu kışı da iyi bulan daha çok ama bizim için berbat gidiyor.

• Vay be kış bitiriciler erken gelmiş.Ben sizi iki gün sonra gelirsiniz biliyordum.Erkencisiniz hayırdır.Modeller ve endeksleri okumayı bilmeyip burda boş boş laf yapıp hocalara küfredenler size sesleniyorum , 15 şubat sonrası canınız çok yanacak..

Sayın Root;

Sen Altay Dağlarından buraya gelmedin mi ?

Nasıl bir cümle bu. Senin kültürün Altay Dağları değil mi. Kültürümüze öyle bir yerleşmiş ki diyorsun.

İslam a ait olmayan şeylere kendi adına zımbırtı diyebilirsin. Benim için o Kültür zımbırtı değil.

Şu an ki Dinimiz İslam diye ben atamın kültürünü çöpe atamam. Kemikleri sızlar.

Ben eski Türk Mitolojisine güveniyorum. İslam a da güveniyorum. Bu seni veya herhangi birini alakadar etmez.

Benim atamın Dini zımbırtı değildi. Araplar Putlar a tapıp kız çocuklarına toprağa gömüyorken benim Atamın tek bir İlahı vardı. Putlara tapan Çinlileri At üstünde gömüyorlardı.;)

Einmal editiert, zuletzt von Great Khan ()