Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hava_Forum hocam en kritik nokta sizin evinizin önü, sistem dediğin Zeytinburnu'na hatta bütün Kennedy Caddesi'ni örtülemeli. Aslında 7 Ocak 2019'da bu potansiyel vardı ancak soğuk var yağış yok yağış var soğuk yok durumuna gelmiştik benim evimin önü örtüydü :D İnşallah sizden tatminkar fotoğraflar alırsak başardık deriz :)

• Ben önümüzdeki Mart ayından taze çıkan verileri görünce daha umutlandım.Avrupa üzerinde özellikle Almanya civarında güçlü yüksek basınç beklentisi var uygun konumda Rusya bölgesinde güçlü soğuklar bekleniyor buradan ülkemizi ziyaret edecek en az 1 güçlü sistem çıkabilir yazarlarımız ne düşünür bilemiyorum onlar Şubat'ın kalan günlerine kanalize ama sinyaller olumlu gelmeye devam ediyor.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Ben önümüzdeki Mart ayından taze çıkan verileri görünce daha umutlandım.Avrupa üzerinde özellikle Almanya civarında güçlü yüksek basınç beklentisi var uygun konumda Rusya bölgesinde güçlü soğuklar bekleniyor buradan ülkemizi ziyaret edecek en az 1 güçlü sistem çıkabilir yazarlarımız ne düşünür bilemiyorum onlar Şubat'ın kalan günlerine kanalize ama sinyaller olumlu gelmeye devam ediyor.

Uzun bi süre zaten avrupada yb olacak gibi gözüküyor eps naefs olsun bunu destekliyor en azından Mart başına kadar böyle gözüküyor ilk haftasınıda alabilir o sürenin içine belli olmasada şimdilik. Rusya civarındaki sağlam soğuklar bize gelirmi olabilir neden olmasın uygun basınc dizilimine bakar herşey ybnin istediğimiz şekilde yükselişine bakar. :)

• Hava_Forum hocam en kritik nokta sizin evinizin önü, sistem dediğin Zeytinburnu'na hatta bütün Kennedy Caddesi'ni örtülemeli. Aslında 7 Ocak 2019'da bu potansiyel vardı ancak soğuk var yağış yok yağış var soğuk yok durumuna gelmiştik benim evimin önü örtüydü :D İnşallah sizden tatminkar fotoğraflar alırsak başardık deriz :)

Bir sistem sahilde ortu yapmiyosa efsane degildir zaten. cevizlibag sitelerdemisin.

• Paralel'in son saatlerinde Orta Avrupa'da basıncın yüksek olması ihtiyacı doğuyor bizim adımıza. Orta Avrupa içindeki farklı farklı konumların diyagramlarına baktım, Paralel ortalama altı çıktı vermiş çok fazla YB ön gören senaryo var bence o basıncı yükseltip acayip soğuklar indirmesi işten bile değildi. İnşallah yakın zamanda yansır :)

• Sistemimiz yola cikti cok sukur. Allahin izniyle hep beraber camlicada tipinin altinda bulusacagiz.

MESUT Hocam,

işte bu inananların zaferidir. Sen inandın, biz inandık. Sen dik durdun, biz dik durduk.

Kışı daha Şubat'ın başında bitirenlere rağmen yılmadık, yıkılmadık.

Ümitsizliğe düşüpte şeytana o peşin satan tüccar rahatlığını yaşatmadık.

Rabbimiz inanıp sabredenleri müjdelediği gibi inşallah bizleride çok yakında müjdeleyecektir.

Üstad,

Seni çok seviyoruz. İyi ki varsın iyi de varsın.

• Mart 15 gelmeden kisi bitirmek hicbir zaman dogru degil dedik. Atmosfer bu heran hersey olabilir. Insallah 2.sistemide alacagiz. Gundemi herzaman havaforum belirler, belirlemeyede devam edecek.