Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Öğrenmenin tabiki de yaşı yok.Keşke hayat koşuşturması içinde okumaya öğrenmeye araştırmaya fırsat yaratabilsek.Daha önce hangi konuda paylaştım hatırlamıyorum.Karadenizli bir arkadaşın enerji konusundaki videoyu.Odtü boğaziçi gibi üniversitelerin kayıtsızlığından bahsederken İngilterenin 50 yıl enerji programını bitirip 100 yıllık planlarını yaptıklarından bahsediyordu.Şu anda gündemde olan birçok projenin desteğinde İsrail vakıflarını görüyorum.Emekli sohbeti gibi oluyor belki sıkılıyordur genç arkadaşlar ama yine çocukluğumdan örnek vereyim.Rahmetli abimle 16 ablamla 13 yaş vardı.Hani eskilerin tekne kazıntısı durum.Çocukluğumda onların oluşturduğu kitap roman ve ansiklopedileri okumakla geçirdim.İşçi ailesi bir evde kitaplık oluşmuştu.Şimdi kitap okumak için kampanya düzenlemek zorunda hissediyoruz.Kitap okuma alışkanlığı sigara bağımlılığı gibidir.Ve hiçbir zararlı etkisi yoktur.

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Konu hepimizin arkadaşlar.İstediğinizi forum kuralları dahilinde paylaşabilirsiniz zaten.Hatta ana konular yerine burada paylaşın ki özellikle yazar tahminci hocaların takipçilerine bazen sıkıntıveren durumlar da oluşmamış olur...

• Orta ve Doğu Avrupa, Asya bir hayli soğuk görünüyor, ümit veren geniş bir soğuk alan mevcut kuzeyimizde, Atlantik ve Akdeniz ne yapacağını şaşırmış görünüyor, inanılmaz deforme basınç yapıları söz konusu buralarda, bakalım neler olacak.

• Bizim Mgm uzun vadeli tahminlerinde Martın 2. ve 3. haftasındaki mevsim normallerinin üstündeki sıcaklık değerlerini normale çekmiş, hadi inşallah bakalım :)

• Arkadaşlar bi kaç gündür bazı sıkıntılar dolayısıyla sadece takip yapabildim artık geri dönme vakti meteoroloji mektebi karalamaya ;)
    Geçtiğimiz 1 mart sistemciğinde kış hasretimizi giderebildik ailece giresun 800 rakımda..
    Şükrolsun çocuk kardan adam yapabildi sonunda
    Ama ay ortasından korkuyoruz fındık yüzünden 3skkedi352

• Arkadaşlar bi kaç gündür bazı sıkıntılar dolayısıyla sadece takip yapabildim artık geri dönme vakti meteoroloji mektebi karalamaya ;)
    Geçtiğimiz 1 mart sistemciğinde kış hasretimizi giderebildik ailece giresun 800 rakımda..
    Şükrolsun çocuk kardan adam yapabildi sonunda
    Ama ay ortasından korkuyoruz fındık yüzünden 3skkedi352

geçmiş olsun kardeşim haklısın sıkıntı olur

• Bende tırsmıyor değilim fındık için.. Trabzonda fındıklar açmış, ilk yedikleri soğukta ceremesini fındık üreticileri çekecek maalesef..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• ya @4 Şubat resim falan bir şeyler paylaşıyorsun da ne olduğunu da açıkla da. Piri Reis haritası paylaşsan sistem geliyor diye sevinecem :D

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• @manasbalasy hocam en üstekini daha önce açıklamıştım senin için tekrar bir daha hatırlatayım.1960 dan günümüze QBO yıllarının izlediği rotaları gösteriyor.Hatta 2015 benzerliği vardı şubat başında.şimdi benzer yıllarda 2015 den ayrıldı.Tahminlere göre 1963 ve 2001 kış benzerliği var...