Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İzmir merkez 27 Şubat 2018 saat 13.18 hey maşallah şuan yerde 15 cm var kütleler hâla geliyor. :D

Bence İzmir bu sistemin en şanslı yerlerinden biri olabilir..Bi tık soğuk ile
    Enterasan şeyler olabilir..

• Bölge konuma yazmıştım buraya da alıntılamak istedim karalama sakinlerinin hiç pesetmeyeceğini @4 Şubathocamda görsün :4722

• Bereketsiz günler geride kaldı artık ve bol karlı günlere doğru geri sayım devam ediyor.
    Sanırım 7 gün kaldı geriye: ) en az bir haftalık okul tatili şubat sonu mart başı olacak gibi görünüyor.
    Ay başındaki bu kış bitmediye olan inancım nihayet bereketle kavuşarak doğruluğunu gösterecek.

Bana amerikan filmlerindeki papaza günah çıkartma sahnesini anımsattığı ve arada sosyal medya, web sayfası yada başka herhangi bir aracı kullanmayı doğru bulmadığım için, arzımı ellerimi açıp direk yaradana yakararak istiyorum.

• Eşim kıllanmaya başladı..Ne bu elinden telefon düşmüyo diye :( Sistem geliyor,
    Çok sınırda,gelmek üzere gelirse görmediğmiz şeyler görüp tarhi yaşayabliriz diyorum.Yüzüme bakıp sen kafayı yedin
    Artık diyor..
    Ne kadar zor durumdayız..Farkındamısınız..
    İiçimiz kaynıyor,
    Gözümüz kulağımız,tüm dikkatimiz bu sistemde,anlayan yok..Bağımlı olduk bu işe
    Kurtuluş yok..
    Ben hazırlığımı yapıyorum,kar yağışı altında;
    Ateşimi yakıp,sucuğumu yaparken,eşime kıs kıs güleceğim..

• @Atillaksk hocam al benden de o kadar .bazen göz ucuyla kesiyor beni bi haltlar mi karıştırıyorum diye .sonrada sen iyi değilsin diyor:)

Sorma kardeşim;anlatamıyoruz derdimizi bile,en rahat gece gğncellemesi
    Dedim ya bu bizimkisi gerçekten bağımlılık seviyesinde,puzzel gibi bir şey
    Bitirmeden bırakamıyorsun,inşalkah bu puzzelı duvara çerçeve yapacağız...

• gfs gibi modellerı denetleyen bır kurum vs yok mu arkadaslar bılmedıgım ıcın soruyorum yanı bırı de cıkıp ya kardesım bu ne boyle sabah edırne aksam hakkarı verıorsun nıye tutarlı degılsın dıyen bır kurum yok mu

• @Atillaksk hocam ayni seyi bana annem diyo.
    İşallah kar yağarda bende anneme kıs kıs gulerim 1/kahkahas23s1

Malesef bizim gibileri bizler anlıyor,çevremde keşke bir kişi olsada
    Ozorun durumunu,izlandanın acımasızlığı,Oluşması gereken oluşamayan ab leri konuşabilseydik..
    Yanlısız malesef,iyi ki böyle bir forum var.

• @4 Şubat hocam sabah accuweatherin tahminlerini yazmistim hatirlarsiniz. Dediginiz gibi cok degisken gercekten. Sabah ayin 26'si icin 12 derece bulutlu veriyordu simdi baktim 7 derece kky :D Daha da dusecek insallah

• arkadaşlar ilk defa yazıyorum...sadece sinerji olsun diye...ecm'nin arşiv bölümde 26 ocak 2012 yi girin ve 12z çalıştırmasına bir bakın derim özellikle 216. ve 240. saatlere bakın...birde gerçekleşeni görün...o günleri hep düşünürüm haliçi donduracaktık ama olmadı avrupaya kaçtı sistem italyadaki alçak yüzünden...belkide bu kez şans bize güler...inşallah gülerde son vuruşu iyi yaparız 2018 kışı adına...herkese iyi geceler saygılar

Einmal editiert, zuletzt von BerKARn ()

• Hocam ayni şeyleri yaşiyoruz.
    foruma giriyom yine hava durumuna bakiyo diyolar.Malesef cevremdeki herkez sadece hava durumuna bakdiğimizi zannediyolar malesef :(
    Bide kackere kar geliyor diyoz cevremizde insanlara gun geldiginde hani kar yagcakti diyolar bu sene kar yağmicak bosuna umitlenme diyolar.

Ama bu sefer tahminler tutucak ve muhtesem bir sistem alicaz.

• arkadaşlar ilk defa yazıyorum...sadece sinerji olsun diye...ecm'nin arşiv bölümde 26 ocak 2012 yi girin ve 12z çalıştırmasına bir bakın derim özellikle 216. ve 240. saatlere bakın...birde gerçekleşeni görün...o günleri hep düşünürüm haliçi donduracaktık ama olmadı avrupaya kaçtı sistem italyadaki alçak yüzünden...belkide bu kez şans bize güler yine...inşallah gülerde son vuruşu iyi yaparız 2018 kışı adına...herkese iyi geceler saygılar

Semih hocanın sayfasına attım sanırım.2012 bu sistemin yanına yaklaşamaz.1929 bile yetişemez...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...