Beiträge von BerKARn

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

5-6 saat sonra biticeğini bilmek üzüntü versede çok uzun zaman sonra adam akıllı kar görmek çoook güzel...şükürler olsun diyelim yaradana...ayrıca nerede o eski kışlar...87,92,2003,2004,2006,2012 ahhh ahhhhhh

Hava_Forum semih bey size bir sorum olacak... ecmwf 240.saatteki soğukların kanada,abd hattında değilde sibirya bölgesinde toplanması ocak ayı için ve yurdumuz için daha iyi değil mi??? Ocak ortasından sonra sibirya kökenli bir sistemin altyapısı oluşuyor olabilir mi??? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim...

umut modeli cfs'nin mois9 0z güncelemesine bi bakın derim...2004 ü yaşayamayan arkadaşlara özellikle söylüyorum...muhteşem bi sinoptik...keşke yaşayabilsek (1398 saate bknz)

Arkadaşlar geçen günde yazdım...istanbul için söylüyorum 24 ocak tarihine kadar havada bile kar yok...bu sene böyle bir efsane olcak...24 ocak-12 ya da 13 şubat arasındaki her gün kar yağacak efsane olcak ard arda 4 sistemle kapatacaz kışı bu tarihler arasında...geceleri öyle eksili değerler olcakki dışarda kalacakların vay haline...gündüz bile -2 -3 bandından daha sıcak olmayacak bide geceleri siz düşünün artık...kar fırtınalarıyla boğuşcaz isatanbul olarak...kaynağımıda yazdım ben ayrıca...bikaç sayfa önceyi okuyanlar bilirler ya da göreceklerdir...eğerkide illa merak edilirse kaynağım onuda açıklarım...herkese sevgiler

Arkadaşlar çok sıkıntıya giriyosunuz...24 ocak tarihine kadar kar falan yok istanbul için söylüyorum...bu kışta böyle efsane olcak...24 ocakta başlayacak 12 şubata kadar sistem üstüne sistem alcaz soğuk daha soğuk en soğuk ve efsane şeklinde olcak...22 günlük karlı bir dönemden bahsediyorum...yeter yaa yeter dicez donduk dicez...akşam olunca dışarı çıkamıcaz...vayyy bee harbi efsane oldu dicez...tarihe geçecek 2020...nerden mi biliyorum...kaynak: neticem🤣🤣🤣

Sistem dediğin;

24 ocak sabahı kuru soğukla başlamalı...heryer buz tutmuş,küçük su birikintilerini kıramıyosun bile...öğlene doğru hafif hafif havada uçuşan kar tanelerini görmeli insan,mutlu olmalı...hava puslu olmalı aynı zamanda,dışarıdan eve girdiğinde burnunun ucu kulakların el ve ayak parmakların acımalı soğuktan...o ara haberlerde yurdumuz bu sabah saatlerinden itibaren balkanlar ve karadenizden gelen ekstrem soğukların etkisi altına girecek demeli alarm vermeli...okullar ve kamu kuruluşları tatil edildi diye haber gelmeli hemen üzerine...daha sonra akşam üzeri heryer buz olmalı o hafif hafif uçuşan kar taneleri sayesinde..."yaa hadi ne zaman başlıcak bu kar yine kuru soğuk olacak galiba" demeli insan...işte tam o sıralarda başlamalı yoğun kar yağışı,yağışla beraber fırtına ve tipi gelmeli üzerine...bütün ana haberlerde konu bu olmalı...istanbul valisi çıkmalı akom'dan bağlanmalı ve demeliki:"istanbulda yaşayan vatandaşlarımız çok dikkatli olmalı iki önemli soğuk hava dalgası aynı anda istanbulu etkileyecek balkanlardan ve sibirya üzerinden,karadeniz etkisiyle çok yoğun bir kar fırtınasının ortasında kalacağız şubat ayının ilk günlerine kadar...belediye ekiplerimiz ve biz valilik olarak bütün evsiz vatandaşlarımızın yolda kalanların ve sokak hayvanlarının bu olumsuzluklardan etkilenmemesi için önlemlerimizi yüzde yüz aldık...sıkıntı yaşamamak için lütfen bizden gelecek bilgileri takip edin"demeli...ve o kar yağışlı soğuk hava dalgası hem gücü hem süresi hemde rekorlarıyla tarihe geçmeli...bizde sonraki senelerde 2020 ocak efsanesi neydiii beee...nasılda ansızın gelmişti...bütün mevsimlik tahminleri bozguna uğratmıştı demeliyiz

Not: Biraz uzun oldu ama okumaya değer...herkese sevgiler

87 efsane mart sisteminde zaten tek kanal dönemiydi yanlış hatırlamıyorsam...20 de haberler ve hava durumu bülteni oluyordu...20 deki hava durumu raporunda istanbul yarın güneşli 14 derece denmişti...daha sonra kapanıştaki haberlerde"basınç yerleşimlerindeki ani değişiklik nedeniyle istanbul yarın karlı -2 derece diye söylenmişti"...sabahın 5 inde annem uyandırmıştı beni kar sevdamı bildiği için...ben ömrümde öyle bir tipi ve kar yağışı hala görmedim...karşı binayla aramızda 20 metre falan vardı ve asla gözükmüyordu o bina...hey gidi günler heyyy...

yaa yemişim ao'yu nao'yu mevsimlik tahminleri...yok kardeşim bu sene süper olcak kış 1929 gibi olcak😁 var mı itirazı olan...donacaz kar görcez hemde en az 50 cm...bi ocak ortasında bide şubat başında...aralık sonunda da 20 cmlik bi sistem...var mı lafımın üstüne laf söyleyecekrk223_kgigf-12351