Beiträge von Atillaksk

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

son 10 gündür uyku düzenim bozuldu...Saat 2:30 da yat,sabah 8 de kalk.Tüm gün çalış,boşluk yarattığında takip et,yoruldum valla..Bu nasıl bir sevda
    Anlatabilen gelsin.İnşallah sevdalımıza kavuşup,bolca hasret giderip,bi on gün daha uykusuz kalıp,anca rahat uyuyabileceğiz...

bu arada sığırcık konusana geleyim,ben bugğn bir çok sürü gördüm,daha fazlasınıda göreceğiz.Bu kuşlar soğuk ve kar habercisidir,doğada onayladı sistemi..

son 72 saate kadar iyice oturacak sistem..Ab ler yerine oturacak..o morlar
    Da gelecek.Az daha sabır..Modeller beklediğimden önce gösterdi..
    Çatalcaradar üstadımın dediği gibi
    İnce nakış öre öre geliyor malallah..

Yukarımız çok karışık, çok soğuk, çözülemeyen bir çok nokta var. Bekleyelim, yaşayarak görelim, ben inancımı yitirmedim, son ana kadar değişimlerin olacağını ve bizim lehimize döneceğini düşünüyorum. Bu sene modellerin son 24 saatte bile tutarlılık sağlayamadığı dönemler oldukça fazla gördük, böyle karışık bir ortamda daha 6 gün varken peşinen karalara bağlanmanın anlamı yok. Bence son 72 ye girmeden netleşmeyecek,72 de sistemi alıp , son gülen biz olacağız.. Takibe devam, yılmak yok..

Çatalçaradar üstadım,, bende görüşlerinize katılıyorum, Kuzeyimiz bu kadar güçlüyken modellerin çözememesi normal vade yaklaştıkça görmeye başlayacaklardır. Mgm nin elindeki sistemlerle bizim göremediklerimizi görüyorsunuz, bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.
    Sizden değerli yorumlarınızı bekliyoruz. Anladığım kadarıyla siz kafanızda çözdünüz sistemi, benimde beklentim bu yönde.Özlediğimiz güzel günlere kavuşacağız inşallah.

gfs nin her güncelkemede değişik senoryalar denediğini,diğer modellerle alakası olmadığını görmüyormusunuz.
    Gfs her zaman böyle,ama yinede sizler
    Dikkate alıp,karaları bağlıyorsunuz.
    Ecm her zaman daha istikrarlıdır.
    Arkanıza dayanın ve gün geçtikçe güzelleşecek modelleri izleyin.
    Boş yere sıkıntı yapnayın..

O kadar ince detaylar var ki, bu yüzden
    Gfs her türlü senaryoyu deniyor.
    Üstadlar söylemişti;hafta sonu çıkacak kötü modellere takılmayın diye..
    Gördüğünüz üzere her güncelleme ayrı
    Bir hikaye..P.tesi akşam görmek istediklerimizi net olarak göreceğiz inşallah..

@Atillaksk hocam ayni seyi bana annem diyo.
    İşallah kar yağarda bende anneme kıs kıs gulerim 1/kahkahas23s1

Malesef bizim gibileri bizler anlıyor,çevremde keşke bir kişi olsada
    Ozorun durumunu,izlandanın acımasızlığı,Oluşması gereken oluşamayan ab leri konuşabilseydik..
    Yanlısız malesef,iyi ki böyle bir forum var.

@Atillaksk hocam al benden de o kadar .bazen göz ucuyla kesiyor beni bi haltlar mi karıştırıyorum diye .sonrada sen iyi değilsin diyor:)

Sorma kardeşim;anlatamıyoruz derdimizi bile,en rahat gece gğncellemesi
    Dedim ya bu bizimkisi gerçekten bağımlılık seviyesinde,puzzel gibi bir şey
    Bitirmeden bırakamıyorsun,inşalkah bu puzzelı duvara çerçeve yapacağız...

Eşim kıllanmaya başladı..Ne bu elinden telefon düşmüyo diye :( Sistem geliyor,
    Çok sınırda,gelmek üzere gelirse görmediğmiz şeyler görüp tarhi yaşayabliriz diyorum.Yüzüme bakıp sen kafayı yedin
    Artık diyor..
    Ne kadar zor durumdayız..Farkındamısınız..
    İiçimiz kaynıyor,
    Gözümüz kulağımız,tüm dikkatimiz bu sistemde,anlayan yok..Bağımlı olduk bu işe
    Kurtuluş yok..
    Ben hazırlığımı yapıyorum,kar yağışı altında;
    Ateşimi yakıp,sucuğumu yaparken,eşime kıs kıs güleceğim..

Bence,model sayfasında;yapılacak bir test ile bilgi seviyesini kanıtlamış kişilere
    İzin verilmesi sorunu çözecektir.
    Çok yazan,boş konuşan değil,az yazan,öz konuşan lazım..Bu arada bu test şu andaki kayıtlı tüm üyeler için geçerli olsun.Olsun ki azoru,AB yi,YB yi,izlandayı,
    500 ü,850 yi,jet akımları,poları vs.bilmeyen yada az bilen gereksiz,bilmeyenlerin kafasını karıştıran yorum yapmasın..

yaşım 47..Semih hocayı 10 yılı aşkın süredir takip ederim,izlerim ama yorumu içinden yapan insanlardan biriyim.
    İyi kötü öğrendik bişeyler,Allah hepinizden razı olsun.
    Avrupayıda takip ediyorum,oradaki yorumlarda aynı,birgün geleoo ertesi gün
    Hüsran..Duygular aynı.Semih hocanın da dediği gibi üzerimizde bir efsane var..
    Batı bunu görecek belli..Ülke sistemi olması,batının tarih yazması çok küçük detaylara bağlı..Benim görüşüm o soğuklar bizim coğrafyamıza akıp Girit'te oluşacak ab ile uzun süreli babalarımızın görmediği günler yaşayacağız..
    İyi,güzel umduğununuz gibi düşünün..
    Kötü düşüncenizi iptal edin derim..
    Balina sistemi yolda,sıkıntı yok..