Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Karalama tahtasında hocalarımızın attığı veriler üstüne yapılan o tartışmaları ve yeri geldiğinde yapılan esprili paylaşımları çok özleyeceğiz..Tahmin yaparken karışık şekilde hem verisiz hem de verili olarak özgürce tahmin yapabildiğimiz sınırlı sayfalardan biriydi..

Einmal editiert, zuletzt von Baskentli ()

• manik depresif @4 Şubat kimsenin elinden tahmin yada veri paylasim hakkini almadik, konu gosteriyoruz degerli paylasimlari olanlarida oraya bekliyoruz..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Karalama tahtasında hocalarımızın attığı veriler üstüne yapılan o tartışmaları ve yeri geldiğinde yapılan esprileri çok özleyeceğiz..

Aynısını Şahsi Tahminler ve Yorumlar (2019-2020 Kış Sezonu) konusundan da yapabilirsiniz...Bu konu üzerinden verisiz tahmin yapıp yine espri yapabilirsiniz.Konuyu başka yerlere çekmenin bir amacı yok şuanda.

• Karalama tahtasında hocalarımızın attığı veriler üstüne yapılan o tartışmaları ve yeri geldiğinde yapılan esprileri çok özleyeceğiz..

karalama tahtasi insanlarin hepsi sallamasyon yapsin diye acilmis bir konuydu gecen sene burada cokca tartismasini yapmistim, suanda yeni bir konu var orayi takip ederseniz ozlemezsiniz

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• manik depresif @4 Şubat kimsenin elinden tahmin yada veri paylasim hakkini almadik, konu gosteriyoruz degerli paylasimlari olanlarida oraya bekliyoruz..

Hocam biliyorum. Öyle bir imada bulunmadım zaten. @4 Şubat hocamızın veri paylaşımına devam etmesini istedim sadece. Geçen Güney kutubuyla ilgili sorduğum soruya anında yanıt vermişti. Sonrasında da verdiği cevabı doğrular nitelikte veri paylaşmıştı. Buraya böyle insanlar lazım.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• Merhaba Semih naber :)

YB'nin ömrünün bitmeyeceği hususunda hem fikiriz. Fakat yb'nin ilerleyen ay sonuna kadar polar hava kütlelerini engelleyeceğini düşünüyorum. Keza Mjo'nun 2. fazı da Aralık ayı için bunu destekliyor.

Ozel msj attim

• Red fox hocam, bu sene negatif nao bekliyormusunuz halen daha. Gecenki yazini okumustum. Negatif nao gronland blockinge kadar gider be hocam. Sonra allah muhafaza sistemler avrupaya gider negatif ao yuzunden.

Hersey nötr olsun yeter ki.d

• Red fox hocam, bu sene negatif nao bekliyormusunuz halen daha. Gecenki yazini okumustum. Negatif nao gronland blockinge kadar gider be hocam. Sonra allah muhafaza sistemler avrupaya gider negatif ao yuzunden.

Hersey nötr olsun yeter ki.d

4 Şubat beni 33andrain forumundan tanıyordu. Dün de twitterda iddiaya girdik. 🙈

Beni buraya davet etti geldim.

Forumun yapısını daha pek bilmiyorum. Galiba bu başlıkta bilimsel temelli şeyler yazılmıyormuş. Moderator arkadaş kurala uygun olarak siliyor.

Nao hakkında değerlendirmeyi başka başlıkta yazmak lazım galiba

Einmal editiert, zuletzt von Red Fox ()

• 4 Şubat beni 33andrain forumundan tanıyordu. Dün de twitterda iddiaya girdik. 🙈

Beni buraya davet etti geldim.

Forumun yapısını daha pek bilmiyorum. Galiba bu başlıkta bilimsel temelli şeyler yazılmıyormuş. Moderator arkadaş kurala uygun olarak siliyor.

Nao hakkında değerlendirmeyi başka başlıkta yazmak lazım galiba

Hoş geldin Fox twitterdan meteoroloji konusunda nadir takip ettiğim değerli kişilerden birisin. Paylaşım ve yorumlarını twitterdan zamanım olduğunca okuyordum. Seni burada görmek beni ayrı mutlu etti.

• karalama tahtasi insanlarin hepsi sallamasyon yapsin diye acilmis bir konuydu gecen sene burada cokca tartismasini yapmistim, suanda yeni bir konu var orayi takip ederseniz ozlemezsiniz

Peki hocam ne diyelim iki taraflı da konu fazla uzamasın

Hayırlı Günler...

• Son senelerde Aralık ayında etkili sistemler alıyor ve genelde boş geçmiyoruz iç kesimlerde.Ben bu senede etkili bir atak bekliyorum 15-31 Aralık tarihleri arasında.Ocak ayındansa biraz umutsuzum,Kasım ayı gibi kurak ve sıcak geçme ihtimali var benim gözümde..

• Son senelerde Aralık ayında etkili sistemler alıyor ve genelde boş geçmiyoruz iç kesimlerde.Ben bu senede etkili bir atak bekliyorum 15-31 Aralık tarihleri arasında.Ocak ayındansa biraz umutsuzum,Kasım ayı gibi kurak ve sıcak geçme ihtimali var benim gözümde..

Ben ocak ayı değilde şubatın kasım gibi geçeceğini düşünüyorum uzun yıllardır aralık ayı şubata nazaran daha iyi geçtiği için bu yönde düşüncem var.

• Daha dün karalama tahtası konusunun sallamasyon konusu olduğunu, bu tür yazara soru cevap, içinde bilgi içeren yorumlu yazıların yerinin yeni açılan konu olduğunu belirtmiştik.

Lütfen konu içeriğinin dışına çıkmayalım..