Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu sene yeter ki sistem gelsin merkezi neresi olursa olsun.Sistemi yaşamak için şehir değiştirmeyi planlıyorum :P Misal batı merkezli bir sistem olursa İstanbul'a gelebilirim yada doğu merkezli olursa Rize'ye gidebilirim yada olmadı memlekette dururum eğer burayı iyi etkileyecekse ^^ Sistem için daha önce şehir değiştirmişliğim var İstanbul'dan Bolu'ya geçmiştim :S

• Stratosfer Isınması bize cok faydasını görmedim % 50 Dogu Amerika % 25 Batı ve Orta Avrupa

% 20 Uzak Doğu % 5 ihtimal bize 😂 Zonal rüzgar dönmesi bize olan etkisi nerde baksan 3 hafta gibi Süre . Bizde havaların Sogumasını istiyorsak MJO 3,5,7'ci fazda Israr etmeli Nao hafif pozitif Ao negatifte seyretmeli ama; bu dalgalı olmalı ki gecişler sağlam olsun birde Tum Dünya'nın unuttuğu Günes Aktivesi Düşüklüğü var ki 2020 Mini Buz Cağının etkilerini yavaştan görebilecegimiz bir yıl olur umarım diyorum Sıcaklığı 1.5 derece düşürmesi Küresel Isınmayı baya bir şekilde bir süreliğinede olsa silecek gibi 🌐☃️⛈🌬❄

SSW gerçekleşmezse yağışı unut! Bak kar demiyorum, yağış diyorum.

• Bu sene yeter ki sistem gelsin merkezi neresi olursa olsun.Sistemi yaşamak için şehir değiştirmeyi planlıyorum :P Misal batı merkezli bir sistem olursa İstanbul'a gelebilirim yada doğu merkezli olursa Rize'ye gidebilirim yada olmadı memlekette dururum eğer burayı iyi etkileyecekse ^^ Sistem için daha önce şehir değiştirmişliğim var İstanbul'dan Bolu'ya geçmiştim :S

Is guc yokmu

• Prensip olarak kar için şehir değiştirme fikrim yoktur ancak değişen iklim koşulları ve mevsimlik tahminlerin kötülüğü sebebiyle bu fikri gözden geçirmemin vaktinin yaklaştığını hissediyorum.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• O yüksek tepemizden kalkmadığı sürece böyle bir duruma ihtiyaç kalmıyacak zaten. Yağış ülke sınırları etrafında geziyor da içeri girmiyor. Böyle giderde bırakın kar yağışını, yağış görmek için yurtdışı yapacağız. Turizme yeni bir kol açılır. Nasıl bir beladır arkadaş, yapıştı gitmiyor. :cursing:

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Biz bu kışı ya 2007 den de kötü kurak ILIK yada 2010 'nun Tersine kestane olmuyan EFSANE niteleginde sistemler Alıcaz ya Ak olucak yada Kara kacarı yok Gibi 34 yaşindayım hatırladığım bu denli kurak ılık bir Ekim ve Kasım Ayı hic yaşamadım ortalama 4 derece üstü nerdese Sıradışılık Kış boyunca devam edicek iyi yada kötü yada Artık geri dönülmez bir iklim degişimin etkisine girdik bilinmiyen bir denklem gibi ...

• 2014 kisinda 2013 ekim ayi cok soguk gecmisti. 2020 kisindan once ise 2019 yasi ortalamalarda hatta cok az altinda gecti. Simdi 2013 te ekim soguk 2014 kisi kurak gectigine gore 2019 yazi soguk sonbahar kurak ve sicak geciyo. Yani bu kistan umidim var. Sanki enteresan seyler olucak gibi geliyo bana. Allah her seyin hayirlisini versin

• Hep doğa kendisini sabitler diyoruz evet bence şuan yaşadıklarımız yazı böyle yaşadığımız yüzünden.Yaz intikam alıyor aşağıdaki veriler yüzünden :P (Kuraklık kafayı yaktı rk23_kgigf-123)

EDtS2aYX4AAzKtY?format=jpg&name=medium

EDtS2acXsAgHW0Q?format=jpg&name=medium

• berkay_tuku hocam geçen yıl da bu ısınma haritaları bolcana paylaşıldı, aynı görüntüleri yine gördük ama uygun basınç yerleşimleri olmayınca sistem alamadık. Üstümüzdeki ybnin uygun pozisyon almasını bekleyeceğiz mecburen.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• Parazitler en sinir olduğum şeydir modellerde. Adaşım senin gibi bana da lanet ettiriyor.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Hep doğa kendisini sabitler diyoruz evet bence şuan yaşadıklarımız yazı böyle yaşadığımız yüzünden.Yaz intikam alıyor aşağıdaki veriler yüzünden :P (Kuraklık kafayı yaktı rk23_kgigf-123)

EDtS2aYX4AAzKtY?format=jpg&name=medium

EDtS2acXsAgHW0Q?format=jpg&name=medium

yagisi saymazsan ayni patern devam ediyor hemen hemen.

• O yb nin omru bitmedi ve aysonu o yb kuzeybati yonunde hareket ederek soguk karaktere burunecek ve sistem indirecek. Beklentim bu yonde yada buna yakin birse olacak.