Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bugün mgm genel müdürünün açıklama yapmış...Bu kış az yağış bekliyoruz şeklinde. Hava_Forum hocanın tahminini destekler nitelikte. Moral bozucu malesef

moral bozmaya gerek yok kuzeyden bi salınım olur 50 cm alırız bayram yerine döner burası ki en kötü kışlarda bile 2 adet muhteşem salınım olmuştur ha teğet geçer yada sıyırır orasını bilmem ama bildiğim tek şey kesinlikle 2 tane salınım olur

• Ben firtina takvimine inananlardanim hocam. Sebebi ise ananevi (geleneksel) tecrübelerin çogu zaman boş çikmadigi kanitlanmistir.

Bu firtına takvimi senelik döngüleri de görmüyor mu

Mesela 5 kış vasat geçerse 6.sı sert geçermiş

2 vasat 1 sert 3 ılık 2 daha ılık ..

Yada 3 sene sarı inek buzağı vermezse 4.sene metre kar yağarmış falan filan yok mu

Sadece yıl içi etkinliklerle ilgili mi duyumlar var

• Bu firtına takvimi senelik döngüleri de görmüyor mu

Yada 3 sene sarı inek buzağı vermezse 4.sene metre kar yağarmış falan filan yok mu

Bunu şu şekilde baglayabilirsiniz hocam;

Tipkı Hz. Yusuf a.s'ın ruyasi gibi 7 yıl bollugun ardindan gelen 7 yıl kıtlık gibi. Örnegin 2007 ve 2014 yillarini baz alın. 7 yilda bir kıt bir yasanmakta. Ve ben bunlara inaniyorum

• Bu firtına takvimi senelik döngüleri de görmüyor mu

durun bi köyü arayıp pedere sorayım biraz bilgi versin

• Bunu şu şekilde baglayabilirsiniz hocam;

Tipkı Hz. Yusuf a.s'ın ruyasi gibi 7 yıl bollugun ardindan gelen 7 yıl kıtlık gibi. Örnegin 2007 ve 2014 yillarini baz alın. 7 yilda bir kıt bir yasanmakta. Ve ben bunlara inaniyorum

Bolluk bereket ile kıtlık kuraklık ilişkisi kurulabilir 7 yıl döngüsüne bende inanıyorum ama , bereketli geçip kar yağmayabiliyor

Ben kışın sert/yumuşak geçiş periyodlarıyla ilgili anane var mı onu merak etmiştim

• 31 Aralık / 3 Ocak 2020 yılbaşı sistemi

10 Ocak 2020 godzilla

20 Ocak 2020 godzilla

14 Şubat 2020 duble godzilla

7 mart 2020 (1987 efsanesi) beklentilerim bu yönde. :gun_bandana::D:D:D

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Bolluk bereket ile kıtlık kuraklık ilişkisi kurulabilir 7 yıl döngüsüne bende inanıyorum ama , bereketli geçip kar yağmayabiliyor

Ben kışın sert/yumuşak geçiş periyodlarıyla ilgili anane var mı onu merak etmiştim

Var elbette ki. Bu da doganin verdigi ipuclarinda. Nasil ki ayva v.s halkin dilindeyse buda ananevi bir durumdur. Atalarimiz ciddi bir sekilde bununla yol alirlarmis. Birde babam surekli soylerdi kutup yildizinin gorundugu yıl çok sert kislar yasanir falan derdi.

• Mesela bizim burda tavuklar her sene tüy değiştirmez sadece soğuk kışlarda tüy değiştirirler.Genelde İlkbaha zamanı değiştiryorlar ama kış soğuk geçecekse sonbaharda değiştiriyorlar.Bizim tavuklar şu an tüy değiştiryor. Hayırlısı diyelim.:)

• İçimden ateş etmek geldi, uzun zamandır ateş etmiyorduk. Bir ateş edelimde rahatlayalım dostlar...:):gun_bandana::gun_bandana::hfyeni (29)::hfyeni (29):

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Mesela bizim burda tavuklar her sene tüy değiştirmez sadece soğuk kışlarda tüy değiştirirler.Genelde İlkbaha zamanı değiştiryorlar ama kış soğuk geçecekse sonbaharda değiştiriyorlar.Bizim tavuklar şu an tüy değiştiryor. Hayırlısı diyelim.:)

Aha da bulduk şifreyi :gun_bandana:uzays3271653126

• Lütfen mermileri boşa harcamayalım çünkü kışa doğru çok lazım olacakrk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123

Aman siz yardır mısınız resmen.:) Sizi poligon sahasına alalım lütfen...:D Ben şöyle hafifte ateş edeyim dedim canım sıkıldığı için. Arkası geliyormuş bakıyorum...:)

İyi akşamlar,selamlarımla...

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Aman siz yardır mısınız resmen.:) Sizi poligon sahasına alalım lütfen...:D Ben şöyle hafifte ateş edeyim dedim canım sıkıldığı için. Arkası geliyormuş bakıyorum...:)

İyi akşamlar,selamlarımla...

Foruma biraz sinerji katalım bu böyle devam etmez. :D