Sistemlerin Neden Sıcak Tarafinda Kalıyoruz ?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Olabilir ne güzel yanilmakda birşeyi düzgün yapabiliyor olmak dir .
    Saygılarımla

HTC One cihazımdan Hava Forum kullanılarak gönderildi

• Ben sizi 2012-2013 kışından beri takip ediyorum o sene 7 Ocak ta gelen sisteme göre gidişatı 2004 e benzetmiş ve önce 23 Ocak sonra 8Şubat sonra da 11Şubat tarihlerinde efsane kar yağışlarının geleceğini söylemiştiniz ve hepsinde yanılmıştınız.

7ocak2013 çok efsane bir sistemdi.Yanılmış olabilir ki herkes yanilabilir.Mgm,15 günlük hava durumu siteleri,accuweather çok mu iyi? Onlar yanilmiyor mu?

• Ben sizi 2012-2013 kışından beri takip ediyorum o sene 7 Ocak ta gelen sisteme göre gidişatı 2004 e benzetmiş ve önce 23 Ocak sonra 8Şubat sonra da 11Şubat tarihlerinde efsane kar yağışlarının geleceğini söylemiştiniz ve hepsinde yanılmıştınız.

O kış herkes yanılmıştı.Sürekli lodoslu sistemler gelmişti.Rüzgarlar bir türlü kuzeye dönmedi.

2012 den beri takip ediyosan 20 aralik 2012 sistemini Turkiye'de benden baska bilen olmamisti.mgm bunyamin abur vs dahil hepsi 5 6 derece beklerken ben 1 hafta onceden Istanbula tipi geliyor diye baslik acmistim.yine 7 ocak 2013 sisteminide 15 gun onceden bilmistim.gecen seneki 2 sistemide yine gunler oncesinden herkes burada ogrendi..ovunmek icin soylemiyorum.basarisizligimi soyledigin kadar basarilarimida soylersen daha adil olur.illaki yanilcam.dogrularim oldugu kadar yanlislarimda olucak.100 de 100 basari hava tahmininde olmaz.

Einmal editiert, zuletzt von Hava_Forum ()

• Cm hesapları filan zor olduğundan daha çok sınırlı alan modellerine güvenmek lazım bu yüzden efsane semih cmde yanılması normaldir ancak geçen sene 17 şubat sisteminde bir anda 50-60 cm kar demesi ve yaklaşık olarak tutturması baya zordu :)

• Cm hesapları filan zor olduğundan daha çok sınırlı alan modellerine güvenmek lazım bu yüzden efsane semih cmde yanılması normaldir ancak geçen sene 17 şubat sisteminde bir anda 50-60 cm kar demesi ve yaklaşık olarak tutturması baya zordu :)

Başakşehir 1 Metre Dediğinde Şok Oldum Biz 25 30 Çok İyidir Diyorduk Bian Dalga Geçiyor Heralde Dedim Çok Mutlu Olmuştum Ama :D :D

• teşekkür ederiz

• bende neden rakım kısmında boş rakımım niye yazmıyor arkadaşlar

Kullanıcı Paneli'ne gir. Profilimi Düzenle'ye tıkla. Oraya kendine ait bilgileri gir. Oturduğun yer, yaşadığın il, bulunduğun yerin rakımı gibi. Bunu biz değil, senin yapman lazım.

• Kullanıcı Paneli'ne gir. Profilimi Düzenle'ye tıkla. Oraya kendine ait bilgileri gir. Oturduğun yer, yaşadığın il, bulunduğun yerin rakımı gibi. Bunu biz değil, senin yapman lazım.

tamam buldum teşekkürler

• Efsane semih size bir sorum var.
    Aralik ta beklentilerimiz yavas yavas bellenmeye basliyo gibi istanbul gibi mentropol kentler icin aralikta kar yagsa bile cok etkili olacagi dusunulmuyor araligin sonunda sistemler var diye konusuluyor ama ocak ayindan beklentiniz neler olabilir.