Kasım ve Aralık Nasıl Geçecek?

• sevgılı arkadaşlar oncelıkle ıyı akşamlar ben bır hava tahmıncısı olarak kendımı yere göklere cıkarmıyorum fakat internette bazı sayfalara girip ongorulen degerlerı mukayese edıp şu karara vardım : kasım ve aralık ayının 2.haftasına kadar doğu bolgelerımız kar yağısından fazlasıyla nasıplenecek aralık ayının 2.haftasından ıtıbaren tum turkıye kara doyacaktır 2015 yılı tum turkıye ıcın karlı bır hava hakım olacaktır bu nedenle şuankı forumdakı tansıyon ve gergınlık sağlıklı duşunmemıze engel olmaktadır.bu nedenlebırbırımızı ıncıtmeden hoş göru adı altında bırleşıp yazılanlara saygı duyulması gerektıgının bılıncınde olmamız gerekıyor saygı ve sevgılerımle

Bu gerilimi anca kar giderir :D

• bu sene ecm de çok değişkenlik sağlıyor.240 satte bir öngörü oluştursada bikaç güncellemede istikrar lazım

Ecmwfnin istikrarı saglayacagini dusunuyorum son 2-3 guncellemede bu sinoptigi vereceğini gösteriyordu

Hücum maç kazandırır,savunma şampiyonluğu

Micheal Jordan-

• 23 Kasımda kar gelecek, şüpheniz olmasın.

Semih Bey konu açtıysa asla şüphe etmem.İlla da tahmini tutacak diye de beklentiye sokmam kendimi sonuçta kıyı sahil şeridiyim.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• 23 Kasımda kar gelecek, şüpheniz olmasın.

Benim bu konuda ciddi şüphelerim var. Sanırım kuvvetli El Nino etkisiyle son günlerde MJO döngüsü Hint Okyanusu üzerinde hapsoldu. Yemen'i etkileyen ve ender görüldüğü söylenen Chapala ve Megh gibi siklonların da temelinde bu yatıyor olabilir. Yapılan araştırmalarda ilginç bir şekilde MJO döngüsünün Hint Okyanusu üzerinde olduğu dönemlerde NAO ve AO indekslerinin pozitif olduğu gösterilmiş. Azor yüksek basıncının etkisiyle Akdeniz kuşağı kururken Hint Okyanusu üzerinde bol yağışlar görülüyor. ECMWF EPS önümüzdeki 2 hafta boyunca bu döngünün devam edeceğini göstermiş. Bu veriden hareketle bizim önümüzdeki 2 hafta hatta en az aysonuna kadar şu anda içinde bulunduğunuz günlere benzer hava koşulları beklememiz lazım diye düşünüyorum.