Sorularınızı ve görüşlerinizi bu başlık altından bizlere iletebilirsiniz.

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ortalığı karıştırmak ? Ben mi? Ben model paylaşımı nasıl yapılır, kimler yapmaya yetkilidir, bı kişiler şu an aktif mi, bilmek zorunda mıyım? Bölgenizden yetkisi olanlara sorun diyorsunuz ya ondan dedim. Karadeniz kar altındayken ve İstanbul a yağmazken model paylaşımı devam eder mi etmez mi? Bı soruyu sormak ortalık karıştırmaksa eyvallah. Ama değilse tabirinizi size iade ediyorum. İyi akşamlar...

• Evet neden paylaşımı durdu sayfasında ,kar yağdı burakıldı model paylaşımı veri incelemesi ,bu konuya el atın

Önceki mesajlari okuyalim lütfen tekrar tekrar yazmaya gerek yok. Okumadan konuya atlayinca hakli duruma düşmüyorsunuz.

• ben iki kelam yazayım. model paylaşım sorumlusu değilim. üye olduğum günden bu yana gönüllü olarak - müsait olduğum zaman- model paylaşımı yaparım. forum da ki bazı üyeler armut piş ağzıma düş istiyorlar. konunun oraya kar yağdı buraya kar yağmadı ile alakası yok.

ECMWF&GFS model paylaşımı nasıl yapılır?

model paylaşımı yapmak isteyen arkadaşlar bilmiyorlarsa konudan öğrenebilirler

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• İstanbul konusu var o tamam

Marmara konusunu şöyle yapılsa daha iyi

Batı Marmara ve Trakya

Dogu Marmara ve batı Karadeniz

Şöyle yorumlar oldu sistem marmara'ya hayırlı olsun ama sizde biliyorsunuz Bursa Yalova Kocaeli ve Sakarya hiçbir şey göremedi gelecek yıl böyle çalışma olursa sevinirim

• haktan hocamız gitti. Ve kimse bizle ilgilenmiyor kendi kendimize yorumluyoruz kendi kendimize beklentilerimizi söylüyoruz. Bence olması gereken hocalarımız ve yazarlarımızın sistem öncesi ya da 5 günlük süreç için tahmin sunması(her bölge için) ya da yazarlarımız hakim olduğu koşullarını bildiği konumlar için kısa-orta-uzun vade tahminleri paylaşmalı adı üstünde havaforum sadece kar takip etmek için açılmamış :)

• haktan hocamız gitti. Ve kimse bizle ilgilenmiyor kendi kendimize yorumluyoruz kendi kendimize beklentilerimizi söylüyoruz. Bence olması gereken hocalarımız ve yazarlarımızın sistem öncesi ya da 5 günlük süreç için tahmin sunması(her bölge için) ya da yazarlarımız hakim olduğu koşullarını bildiği konumlar için kısa-orta-uzun vade tahminleri paylaşmalı adı üstünde havaforum sadece kar takip etmek için açılmamış :)

Tabi yazarlarımız ve hocalarımız bunu yapabilcekse ve bunun için ayırabilecekleri boş zamanları varsa

• karadeniz bölge sorumlumuz yok galiba yoksa varda benmi görememiyorum Samet hocam hemen hemen herbölgenin bir sorumlusu var. birseçenek olarak bölgemizde belirlenen birkaçkişiyi üyelerin oylamasına sunularaktan bölgesorumlusu belirlene bilir diye düşünüyorum bukonuya yönetimin bir çarebulursa memnun oluruz..

• Samet üstad

Bu Marmara batı Karadeniz başlığını geçen yıl da söylemiştim ikiye ayirabilirmiyiz örneğin,

Doğu Marmara ve batı Karadeniz

Batı Marmara ve Trakya başlığı olarak yaparsak daha iyi olur diye düşünüyorum. Tabii ki de karar sizlerin birde ne Zaman üçüncü yıldızı alırım acaba:D