Kasım Ayı Görünümü Hakkında

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Son gunlerde sagda solda gordugunuz 10'u sistem geliyor 12 si yada 15 i kar geliyor haberlerine inanmayin.gelicek olsaydi burdan coktan duyurmustuk zaten.

Son guncellenen endekslere gore bu surec 20 kasima kadar surecek gibi gozukuyor.1 2 gun ileri geri kayma olabilir..

20 kasimdan sonra kuzeyden soguk hava inecek.Onada zamani gelince bakariz.

Kis tahminimiz hala gecerli.yuksek basincli gunlerden bahsetmistik.pozitif endeksten bahsettik.pozitif endeks yuksek basinc demek.hersey beklendigi gibi gidiyor.sabir..

• @"SibiryaKurdu" beni dinliyeydin de 17 kasımı avatar yapmıyaydın. :hfyeni (18): Hoca yazınca mesajı beğeniyorsun ama. :D323

• Beklenen sisteme aşağı yukarı 400 saat var bu sistem gfs vadesine girdi girecek ecmwf için ise 140 saat daha var beklemek sıkıcı

Çıktıdaki son saatlere bakıp devamındaki en azından 120 saati yaklaşık olarak tahmin edebilirsin sinoptiğe bakarak. ;)

• Soğuğu bildi ama :D. Sen graupel bekliyordun ama havasını aldı İstanbul :).

Ben de soğuğu bildim sonuçta. :D Graupel biraz saçma bir ısrardı. Tahmicinin -5 ısrarına güvendim de dedim. Ah tahminci ah. :D323 Tahmincinin kış tahminini mantıklı bulduğum için güvenmiştim. Ah tahminci ah... :D

Einmal editiert, zuletzt von Root ()

• Hava_Forum 10 unda sistem yok demiş heralde Türkiye genelini etkileyecek bir soğuk sistemin olmaya çağını belirtiyor.yoksa 10 u gibi ecm kuzey ve doğu kesimler bi sistem alaçağını öngörüyor.

• Hocam kolpadan sayfa kayniyor facebook,onlar boyle yaygara yapiyorlar.Burda ise bilimsel soyleniyor yaziliyor.Tesekkurler iyiki sizler hava forum var ;)

• 12 13 yasinda cocuklar tahmin yapiyor.mesele yaş deil aslinda ben 23 24 yasina kadar hic bisey bilmiyodum.bi model bakmayi ogrenmisler kar geliyo gelmiyo diyolar.hersey bi modelle olsaydi siteye ne gerek var.herkes kafasina gore takilir kar gelip gelmedigini ogrenirdi