Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sayın yetkili arkadaşlar GFS ve ECMWF sayfasını yorumlara kapattınız çokta güzel oldu bilgi kirliliği olmuyor ama verileri paylaşan arkadaşlar veri ile ilgili kısa bilgilendirme cümlesi eklerse çok daha iyi olur benim gibi bu işten anlamayanlar bilgileniriz en azından,bu şekilde olunca sayfaya gidiyoruz uzun uzun bakıp çıkıyoruz :) .Şimdiden teşekkürler.

• Aynı insanların cevap aldıkları halde aynı soruyu sormaları sinirimi bozuyor. Sayfalar yine çorbaya dönüyor. Biraz sabır lütfen, karı biz yağdırmıyoruz sonuçta. Biz de tahmin yapıyoruz ve her şeyi bilmemiz imkansız

• Sayın yetkili arkadaşlar GFS ve ECMWF sayfasını yorumlara kapattınız çokta güzel oldu bilgi kirliliği olmuyor ama verileri paylaşan arkadaşlar veri ile ilgili kısa bilgilendirme cümlesi eklerse çok daha iyi olur benim gibi bu işten anlamayanlar bilgileniriz en azından,bu şekilde olunca sayfaya gidiyoruz uzun uzun bakıp çıkıyoruz :) .Şimdiden teşekkürler.

Linkteki konuyu takip ederseniz her iki konu paralel gidiyor ve yorumlanıyor.
    http://www.havaforum.com/konu-…html?pid=301117#pid301117

• Günaydın HF ailesi şu an dışarıda sanki bahar sabahı gibi hava var ,gerçekten de 1 gün içerisinde 3 mevsimi yaşayacağız gibi duruyor :) güneş - yağmur - ve gece kar inşALLAH.

• Günaydın HF ailesi şu an dışarıda sanki bahar sabahı gibi hava var ,gerçekten de 1 gün içerisinde 3 mevsimi yaşayacağız gibi duruyor :) güneş - yağmur - ve gece kar inşALLAH.

ani vuruş yapacak :) önce pıçak çekicek sonra tabanca en son taramalıyla ateş edicek sistem :gun_bandana::gun_bandana:

• Aynı kişiler aynı soruları yanıt aldıkları halde sormaya devam ederse adminlere rapor edeceğim. Biraz sabırlı olun, mantığınızı kullanın ya. Herkes böyle soru sordukça forum çorbaya dönüyor. Bence yönetimin buna da bir çözüm bulması lazım.

Hayırlı forumlar

• Forumun en aktif konusu olan model yorumlama konusunu kilitlemeniz hiç iyi olmadı. Orası herkesin buluştuğu kıraathane gibi bir yerdi. Şimdi bunu kapatıp dört beş tane kafe açmışsınız gibi oldu. Doğrudur, özellikle bu son sistem geldiğinde çok kalabalık olmuştu ama yapacak bir şey yok bu işin doğası böyle. Yasaklar, sınırlar bu tip problemler için çözüm değil ama maalesef bizim Türk web moderatörlerinde böyle bir yasakçılık eğilimi var. Vesselam sitenin kimyasıyla oynadınız. Siteye girince son bilgileri almak için hangi konuya bakıcam hiçbir fikrim olmuyor. Güncel bir şeyi kaçırmamak için bir kaç konuyu birden taramak gerekiyor ki o da vakit kaybı. Bu kadar vakit kaybetmek istemeyen insanları düşünmeniz gerek...

• pk555 burası kahvehane değil zaten bilimsel konuların tartışıldığı bir forum. öbür türlü de cm sorularından verilere, gerçek bilgilere ulaşmak zor oluyor, karar gayet yerinde. Herkes bilinçli olsa dediğiniz gibi olması daha mantıklı olur ama çok fazla bilgi kirliliği ve gereksiz mesaj var.

• pk555 burası kahvehane değil zaten bilimsel konuların tartışıldığı bir forum. öbür türlü de cm sorularından verilere, gerçek bilgilere ulaşmak zor oluyor, karar gayet yerinde. Herkes bilinçli olsa dediğiniz gibi olması daha mantıklı olur ama çok fazla bilgi kirliliği ve gereksiz mesaj var.

Özellikle kahvehane yerine kıraathane demiştim, eskilerin gazete kitap dergi okuduğu, gencin de yaşlının da geldiği, muhabbetin olduğu, insanların bir şeyler öğrendiği, bilenlerden dinlediği ama yerine göre şamatanın da olduğu...

Bence foruma aktif katkısı olanlar zaten küfür eden, saygısızlık edenleri hemen ayıklıyordu yani kendi kendine bir düzen oturmuştu. 25 sene sonra yılbaşında kar gelince elbette insanlar siteye çullandılar.

Moderatörler de fırsat bilip darbeyi yaptı... Türk mantığı işte :))

Umarım dediğiniz gibi olur ama ben siteye girince şimdi nereye giricem nereyi okucam bilemiyorum. Yazmasam da son 7-8 aydır neredeyse her gün siteye giriyordum halbuki...

• Marmara bölge konusuna gidebilirsiniz