Konu Dışı [Genel Sohbet]

• Sistem gelicek vs denmesi neden sallama olsun ? o baş harfi verdigin kişiler -20,-16 tarzı gircek diye birşeyler dediklerini hiç görmedim, Şurdan en baba 10-12 gün var modeller dansöz gibi bunu herkes biliyor ancak birşeylerin olcağıda belli. Bunun için niye ispitlemek tarzı yorum yapıyorsunuz ki.

Çok abartılıyor, heves, sonra hevesin kırılması, demek istediğim sağlam bir temele dayandırılmış tahminler değil, gfs ve ecmvf modellerine dayandırılıyor, yanlış anlaşılmasın çoğu hava olaylarından fazla anlamayan insanlar büyük beklentiye giriyor, etrafındakilere şu gün kar yağacak deniliyor, sonrasında bir karışıklık, bir hüsran, yanlışsam yanlış deyin, demek istediğim genç arkadaşların daha dikkatli olması, anlattıklarım psikolojik baskıya da neden oluyor,

Dünyanın en yüce tahtına çıksanızda, oturacağınız yer kıçınızın üstüdür.

• Şimdi baktıkça üzülüyorum tamam onlarda insan belki iyi insanlardı belki kötü orda ama 120ye yakın kişi terörden öldü diye gündeme şak diye oturdu o bombalar suriyede filistinde her gün patlıyor fransada ölenler insansa suriyede filistinde ölenler insan değilmi

Din , dil ırk görüş gibi farklılıklara bakılmaz bir katliamda bir felakette. Ölenlerin hepsi insan.Bu yüzden ayrım yapmamak gerekir. Ölen kim olursa olsun. Fransadaki olayda üzücü ya kötü olmuş daha yeni araştırdım rehine de varmış galiba.

• Şimdi baktıkça üzülüyorum tamam onlarda insan belki iyi insanlardı belki kötü orda ama 120ye yakın kişi terörden öldü diye gündeme şak diye oturdu o bombalar suriyede filistinde her gün patlıyor fransada ölenler insansa suriyede filistinde ölenler insan değilmi

Hocam bu "köpek insanı ısırsa haber olmaz, insan köpek ısırırsa haber olur" gibi bir şey.

Ne yazık ki Ortadoğu'da ve hatta ülkemizde bu tip saldırılar olağan şeyler oldu, o yüzden gündemde yer almıyor. Ayrıca Suriye ve Filistin resmen savaş bölgesi. Oradaki olaylar terörist saldırı değil, savaş. Bu ayrımı da yapmak lazım.

Fakat Fransa gibi bir ülkede böyle bir şey çok nadir olur, bu yüzden de doğal olarak haber niteliği taşıyor.

Ayrıca ölü sayısı da çok fazla Irak'ta, Suriye'de bile bu kadar büyük çaplı saldırılar az oluyor.

Ölenlere de Allah'tan rahmet dileyelim. Ölümün dini, dili, ırkı olmaz.

• Youtube'ı şiddetle kınıyorum şu an ambleminde Fransa bayrağı var bu tür saldırılar Müslüman ülkelerinde olunca neden ses çıkmıyor daha geçtiğimiz ay Türkiye'de olmadı mı hiçbir kuruluş harekete geçmedi onca askerimiz şehit oluyor bir tane kınama mesajı gelmiyor bu Dünya'nın iki yüzlülüğü artık bezdirdi.

• Youtube'ı şiddetle kınıyorum şu an ambleminde Fransa bayrağı var bu tür saldırılar Müslüman ülkelerinde olunca neden ses çıkmıyor daha geçtiğimiz ay Türkiye'de olmadı mı hiçbir kuruluş harekete geçmedi onca askerimiz şehit oluyor bir tane kınama mesajı gelmiyor bu Dünya'nın iki yüzlülüğü artık bezdirdi.

Çok haklı bir yorum konu müslüman olunca bişeyden haberleri olmuyor

• Çünkü müslümanlar terörist... ;)

Biri yanlış anlamadan ben söyleyeyim. Arman ironi yapıyor.

Youtube'nin yaptığı aptallık. Aynı gün İran'da 81 kişi vefat etti. Onlar da tıpkı Fransızlar gibi masum, bu tür şeylerle alakası olmayan insanlardı. Ama ölen doğudan biri olunca, Müslüman olunca değil Fransız'sa, batılıysa önemseniyor. Dünyanın adaleti yok belki ama Allah'ın adaleti var. Ve adalet er geç yerini bu-la-cak.

• Her şeyi çok kafaya takiyorsunuz. Çok ta önemli değil benim gözümde yapılan şey illa bi tepki koyacağım diyorsanız çok sevdiğiniz yerli ve yabancı müzikleri youtube üzerinden izlemezseniz bir nevi kendi çapınızda bir duruş sergilemiş olursunuz. Diğer türlü sadece çene yorar sizde başka da bir şey değil;)

• Müslümanlar çalışmadığı sürece ezilmeye mahkumlar. Bu işler dinle imanla olsaydı müslümanlar hep tepede olurdu.

Allah çalışana verir, bu müslüman bu yahudi diye ayırt etmeden. Bu her yönüyle apaçık bir şeydir.

Şöyle bir hadisden bahsedilir bilir misiniz "Zenginliği istediğime ilmi isteyene veririm" diye buyurmuş Allah. Hadisin gerçek olması veya olmaması, yani peygamberin böyle bir şey söyleyip söylememiş olması önemli değil. Söylemiş olmasa da gerçek budur. Söylemiş olsa da. Allah çalışna verir müslüman olana değil.

• Kim ne yaparsa kendine yapar, şimdi toparlasınlar bakalım, bu insanların bu hale gelmelerinin sebebi bizzat kendileri.

Dünyanın en yüce tahtına çıksanızda, oturacağınız yer kıçınızın üstüdür.